Prawdziwa różnica między koprem włoskim a koprem

Uprawa cebulek kopru włoskiego

Koper i koper włoski są używane w wielu kuchniach europejskich i azjatyckich. Ich liście mogą wyglądać podobnie, ale pod względem smaku są zupełnie inne.

Koper włoski to niezwykle wszechstronna roślina, jeśli chodzi o gotowanie. Cebula rośliny jest często prażona (przez Sieć spożywcza ), nasiona można stosować w mieszankach przypraw lub jako odświeżacz oddechu (przez VerMints ), a liście są używane jako dodatek do dań gotowanych lub jako sałatka.Chociaż liście są podobne do struktury i delikatności kopru, ich smak jest zupełnie inny (poprzez Kurs mistrzowski ). Podobnie jak w przypadku wszystkich części rośliny, liście kopru włoskiego smakują bardzo podobnie do lukrecji. Smak lukrecji jest mocny i wielu ludzi go lubi lub nienawidzi – wydaje się, że nie ma między nimi zbyt wiele.

Chociaż dzieli profil smakowy z anyżem (poprzez Dzisiaj ), koper włoski należy do tej samej rodziny co marchewka. Podczas gdy jedna odmiana rośliny (koper ziołowy) jest traktowana jak... zioło, cenione za liście, inna odmiana (koper florencki) jest uprawiana ze względu na jej korzeń i jest uważana bardziej za warzywo (poprzez Uniwersytet Stanu Illinois, ).

Charakterystyka kopru

Rośliny koperkowe

Koper jest znany ze swojego ostrego zapachu – po łacinie druga połowa jego naukowej nazwy, Anthem graveolens, dosłownie oznacza „mocno pachnący” (poprzez Sędzia ). Liście są delikatne i cienkie, mają tendencję do szybkiego więdnięcia, choć można je suszyć przed użyciem (przez Świerk zjada ) i prawdopodobnie widziałeś je już wcześniej w alejce z przyprawami w sklepie spożywczym. Jest popularnie stosowany z ziemniakami, zwłaszcza w sałatce ziemniaczanej i jest (oczywiście) jednym z głównych składników smakowych marynat koperkowych. Dill należy do tej samej rodziny co seler i pietruszka. Jest niezwykle popularny w kuchni skandynawskiej i jest często używany na łososiu (przez Łosoś z Norwegii ).Pod względem smaku ma tę samą delikatną słodycz co koper włoski, ale ma bardziej ziołowy, trawiasty smak bez intensywnego posmaku lukrecji. Podobnie jak w przypadku kopru, nasiona tej rośliny są również używane jako przyprawa.