Prawdziwa różnica między dr Pepperem a panem Pibb

Puszki Dr. Peppera na lodzie Emma Mcintyre/Getty Images

Dr Pepper i Mr. Pibb to dwa napoje bezalkoholowe w stylu coli, które mają podobny profil smakowy, ale ich historia jest nieco inna i jest wiele rzeczy, które je wyróżniają.

Na początek Dr Pepper jest starszym z dwóch napojów. To sięga końca XIX wieku, kiedy farmaceuta, który pracował w drogerii w Waco w Teksasie, stworzył napój gazowany (przez Dr Pepper ). Nieco dziwnie nazwał go po ojcu dziewczyny, w której był kiedyś zakochany. Wprowadzony na rynek w 1885 roku sprawia, że ​​jest to najstarszy napój bezalkoholowy w Stanach Zjednoczonych, przewyższający oba te rodzaje Koks i Pepsi .Sama marka jest nieco nieśmiała, jeśli chodzi o smak napoju gazowanego, ujawniając tylko, że jest to „unikalna mieszanka 23 smaków”, ale przyznając przynajmniej, że w formule nie ma soku z suszonych śliwek (niegdyś zgubna plotka).

Pan Pibb wchodzi na scenę

Pan Pibb może Facebook

Z kolei pana Pibba przedstawiła firma Coca-Cola Company w 1972 roku, która chciała wprowadzić na rynek nowy produkt, który miałby konkurować z sukcesem Dr Peppera w południowym regionie Stanów Zjednoczonych (poprzez Pibb Bandyta ).

Oryginalna nazwa tego napoju brzmiała Peppo, ale to było trochę zbyt pretensjonalne dla producentów Dr Pepper i postanowili pozwać Coca-Colę. Zamiast tego zmienili nazwę na Mr. Pibb. Kiedy wypuścili napój, bezczelnie udostępnili go najpierw grupom degustacyjnym w rodzinnym mieście dr Peppera, Waco.W 2001 roku firma przeszła kolejną zmianę nazwy i stała się znana jako Pibb Xtra. Aby usłyszeć, co mówi Coca-Cola, nazwano ją Xtra, ponieważ zmieniono również formułę i wprowadzono więcej smaku cynamonu (poprzez Jak rzeczy się porównują ). Uważali, że smak jest śmielszy, stąd „Xtra”. Dziś napój jest sprzedawany jako „intensywnie aromatyzowana, orzeźwiająca, pikantna wiśniowa alternatywa dla zwykłej coli” (poprzez Pibb Xtra ).

Podczas gdy Dr Pepper cieszy się sukcesem i jest dystrybuowany na całym świecie, Mr. Pibb jest dostępny głównie tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie nadal nie był w stanie naprawdę konkurować z Dr Pepper, częściowo ze względu na to, jak długo działa jego konkurent. sklep.