Prawdziwa różnica między jajami bezklatkowymi a jajami z wolnego wybiegu

jajka

Jeśli chodzi o jajka, wszystko sprowadza się do opcji. Czy wybierzesz gotowane na twardo, smażone czy gotowane; chcesz, aby Twoje jajka były puszyste i żółte obok chrupiącego paska bekonu, czy zachęcająco sączące się z małego porcelanowego kubka? Zakupy na jajka w sklepie spożywczym to jeszcze więcej decyzji. Istnieją standardowe duże jaja klasy A, które zawsze widzieliśmy. Istnieje również wiele pojemników wykonanych z bardziej stylowych, ekologicznych materiałów, z których niektóre wydają się pozytywnie rozpieszczać znajdujące się w nich jajka. „USDA Organic”, mówią te kartony; „Fed wegetariański”, chwalą się inni. Znajdziesz nawet marki, które zagłębiają się w emocjonalne samopoczucie kur, które wyprodukowały jaja. Marka Szczęśliwe Jajko twierdzi, że ich jaja pochodzą od ptaków, które „mogą swobodnie wędrować, grzędować, bawić się, kąpać się w piasku i po prostu być sobą”.

Następnie są jaja bez klatek i na wolnym wybiegu. Um, jak dokładnie te dwa terminy się różnią? Wyśmienite pytanie.Kury z wolnego wybiegu mogą wychodzić na zewnątrz

Bezklatkowe jaja kurze nioski

Zarówno kury bezklatkowe, jak i na wolnym wybiegu mają dostęp do ściółki, gniazd i ochrony przed drapieżnikami. Kury bezklatkowe mogą być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych, jak w oborze, z miejscem do wędrowania. Tymczasem ich siostry z wolnego wybiegu mogą wędrować na zewnątrz — mogą jeść dzikie rośliny lub robaki.

Chociaż kurczęta z wolnego wybiegu mogą mieć większe wykopy, należy pamiętać, że sytuacja życiowa kur bezklatkowych jest znacznie przestronniejsza w porównaniu z konwencjonalną kurą produkującą jaja. Umieszczona w „klatkach bateryjnych”, które mogą pomieścić do 10 ptaków, twoja standardowa kura nioska ze styropianu ma rozmiar „mniejszy niż standardowy kawałek papieru o wymiarach 8,5 na 11 cali”, aby zadzwonić do domu, zauważył Dylan Matthews w Vox .

Więc jakiego rodzaju jajko chcesz wylądować słoneczną stroną do góry na tostach — takie, które pochodzi od kury, która musi odkrywać wspaniałe plenery, takiego, która miała mały, ale prywatny pokój, czy też kury, której domowa murawa był mniejszy niż arkusz rządzonego przez uczelnię luźnego arkusza?Jeśli smak i odżywianie są twoimi jedynymi zmartwieniami i pilnujesz swojego budżetu, może to nie mieć znaczenia, powiedział dr Darrin Karcher, naukowiec zajmujący się drobiem z Purdue University. „Jajo z systemu bezklatkowego nie różni się pod względem odżywczym od jakiegokolwiek innego jajka, które można by wyprodukować” – powiedział. Najlepsze fakty o jedzeniu .

Zachęca ludzi do nauki chowu kur. 'Następnie możesz zidentyfikować na podstawie swoich przekonań rodzaj jaj, które zdecydujesz się kupić.'