Prawdziwa różnica między mlekiem migdałowym a mlekiem kokosowym

Szklanka mleka migdałowego

Masz mleko? W dzisiejszych czasach to pytanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W końcu nie tylko masz tak wiele opcji, jeśli chodzi o mleko mleczne (jeden procent, dwa procent, pełne, odtłuszczone, itp.), ale masz jeszcze więcej opcji, jeśli chodzi o mleko bez nabiału. Od migdałów przez soję, przez kokos po owies, na rynku jest mnóstwo bezmlecznych mlek, niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, nie tolerujesz laktozy, czy po prostu próbujesz jeść (lub pić) trochę zdrowsze. Ale który jest najlepszy? A co ważniejsze, co odróżnia jedną osobę od pozostałych?

Przyjrzyjmy się dwóm najpopularniejszym mleczkom bezmlecznym: mleko migdałowe vs. mleko kokosowe . Możesz zobaczyć oba obok siebie na półce w sklepie spożywczym (lub w menu w Starbucks), ale nie jesteś do końca pewien, który wybrać. Wszystko zależy od tego, jakie składniki odżywcze lub korzyści chcesz uzyskać z następnej szklanki czegoś chłodnego i kremowego.Mleko kokosowe ma wyższą zawartość tłuszczu i kalorii — ale niekoniecznie jest niezdrowe

Nalewanie mleka

Chociaż największa różnica między tymi dwoma rodzajami mleka jest oczywista (jeden jest zrobiony z migdałów, a drugi z kokosa), to na etykiecie żywieniowej można znaleźć jeszcze jedną istotną różnicę. Mleko kokosowe ma zwykle więcej kalorii i wyższą zawartość tłuszczu niż jego migdałowy odpowiednik. Według Wiadomości z USA , średnia ośmiouncjowa porcja oryginalnego mleka kokosowego zawiera 70 kalorii i 4,5 grama tłuszczu, podczas gdy ta sama porcja mleko migdałowe ma 60 kalorii i 2,5 grama tłuszczu. Te liczby są jeszcze niższe, jeśli kupujesz niesłodzone mleko migdałowe i może być jeszcze wyższy, jeśli kupisz mleko kokosowe w najczystszej postaci, Uniwersytet Łyżka raporty.

Ale tylko dlatego, że mleko kokosowe jest bogatsze w kalorie i tłuszcze, nie czyni go mniej zdrowym. Uniwersytet Łyżka zauważa, że ​​tłuszcz nasycony zawarty w mleku kokosowym jest rodzajem kwasu tłuszczowego, który ma wiele korzyści zdrowotnych, od zwalczania infekcji po dostarczanie energii do obniżania ciśnienia krwi i cholesterolu. Twoje zdrowie!