Przeczytaj to, zanim zamówisz babeczkę z Dunkin'

Dunkin Michael M. Santiago/Getty Images

Od dawna mówi się nam, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ale kiedy Twój dzień jest wypełniony długą listą rzeczy do zrobienia, może być trudno się wcisnąć. Pączki Dunkin oferują opcje szybkiego śniadania nawet w najbardziej napiętych harmonogramach. Z ponad 8500 restauracjami w 41 stanach w całych Stanach Zjednoczonych, zjedzenie filiżanki joe i pączka z cukrem może być twoim wyborem, ponieważ te słynne miejsca z pączkami są praktycznie wszędzie, za Pączki Dunkin . Ale następnym razem, gdy odkryjesz, że sięgasz po zdrowszą opcję w tym łańcuchu i zdecydujesz się na bułkę, możesz pomyśleć jeszcze raz i może mimo wszystko rozważyć pozostanie przy pączku. Powód, dla którego może cię zaskoczyć.

Muffin z Dunkin' Donuts zawiera więcej kalorii niż jego pączki

szkliwione pączki

Jeśli nie zauważyłeś, babeczki są znacznie większe i cięższe niż większość pączków. Według Podsumowanie zdrowia , co oznacza większe zużycie mąki, cukru, oleju i więcej kalorii. Na przykład popularna Dunkin' Donuts Pumpkin Muffin zawiera aż 550 kalorii na porcję. Nie wspominając o tym, że zawiera również 24 gramy tłuszczu, 38 gramów dodanego cukru i zaledwie dwa gramy błonnika (poprzez pączki Dunkin ). Nie brzmi to aż tak zdrowo, prawda? Nie wspominając o tym, że jeśli zdecydujesz się na babeczkę, może nie być miejsca na latte, jeśli będziesz trzymać się zalecanych 2400 kalorii dziennie, zgodnie z zaleceniami Wytyczne dietetyczne dla Amerykanów .Wydaje się, że to łatwa decyzja, zwłaszcza w porównaniu z pączkiem z dyni, który ma łącznie 360 ​​kalorii, 22 gramy tłuszczu, 20 gramów dodanego cukru i 1 gram błonnika (poprzez pączki Dunkin ). Lepszym rozwiązaniem może być po prostu porzucenie całej muffinki i przyklejenie się do pączka.

Niezależnie od tego, czy szukasz jesiennego przysmaku, czy opcji szybkiego śniadania, wyborem z mniejszą ilością kalorii będzie pączek. Ale jeśli szukasz pączka o mniejszej zawartości cukru, rozważ zamówienie klasycznego pączka, takiego jak pączek z glazurą lub galaretką, z których każdy ma mniej niż 300 kalorii. Obie opcje z pewnością zaspokoją Twój ból słodyczy.