Przeczytaj to przed zrobieniem jajek w koszulce w kuchence mikrofalowej

Jajko w koszulce i tosty na białym talerzu z widelcem

Gotowanie jajek w koszulce może być trudną umiejętnością do opanowania, ale możesz nie wiedzieć, że może być również niebezpieczne, jeśli zostanie wykonane w kuchence mikrofalowej. Według Codzienne lustro , matka dwójki dzieci imieniem Áine Lynch niedawno próbowała to zrobić po obejrzeniu techniki zademonstrowanej w brytyjskim talk show „Loose Women”. Hack polega na wrzuceniu jajka do kubka wypełnionego częściowo zimną wodą i nurkowaniu na wysokich obrotach przez 50-60 sekund. Jednak zamiast szybkiego i smacznego śniadania, Lynch spotkała eksplodujące jajko, które spryskało jej twarz i klatkę piersiową kubkiem wrzącej wody, powodując oparzenia na tyle poważne, że posłano ją na pogotowie.

W szpitalu Lynch wspominał: „Pielęgniarki przykryły mnie opatrunkami na oparzenia i kocami, ponieważ moje ciało drżało z zimna spowodowanego szokiem. Wszystko to trwało, chociaż moja głowa była dzięki Bogu, że nie miałam jednego z dzieci w ramionach, zwłaszcza mojego najmłodszego [12 tygodni], ponieważ zwykle ją trzymam. A wszystko za jajko. Po pięciu godzinach Lynch w końcu mogła wrócić do domu, choć nadal nie jest pewna, czy zostanie z trwałymi bliznami na twarzy. Ale dzieli się swoją historią, aby upewnić się, że innych nie spotka ten sam los.Jak bezpiecznie ugotować jajko w kuchence mikrofalowej

Jajko eksplodowało w mikrofalówce

Jeśli groźba poparzenia wrzątkiem nie wystarczy, aby zniechęcić Cię do samodzielnego gotowania jajek w kuchence mikrofalowej, przed wypróbowaniem tej techniki zdecydowanie powinieneś podjąć pewne środki ostrożności.

Według Szybkie jedzenie , istnieje sposób na niezawodne gotowanie jajek w kuchence mikrofalowej bez ich eksplozji. Najpierw użyj żaroodpornej miski na zupę zamiast kubka, aby pomóc w równomiernym podgrzaniu. Po drugie, zacznij od podgrzewania wody w mikrofalówce, aż będzie prawie wrzenia (około półtorej minuty), zanim wrzucisz odcedzone jajko. Nie wkładaj miski z powrotem do kuchenki mikrofalowej. Zamiast tego pozostaw jajko w gorącej wodzie, aż białka zaczną ciemnieć, a następnie mikrofaluj je przykryte przez około minutę. Następnie ostrożnie odwróć jajko łyżką do zupy i mikrofalówką przez dodatkowe 10-15 sekund lub do momentu, gdy będzie ugotowane zgodnie z twoimi preferencjami. Następnie możesz wyjąć jajko łyżką lub przesypać miskę do sitka. Tylko pamiętaj, aby użyć uchwytów na garnki, aby uniknąć poparzenia rąk!

Ewentualnie możesz spróbować nakłuć żółtko nożem, aby jajko nie eksplodowało nieoczekiwanie lub, co być może najbezpieczniejsze, po prostu naucz się gotować jajko na kuchence (przez Co gotuje Ameryka? ).