Przeczytaj to przed zjedzeniem bezcukrowych żelek Haribo

Żelki Haribo

Nie jest tajemnicą, że cukier nie jest dla nas najlepszą rzeczą. To badanie opublikowane w Neuroscience and Biobehavioral Reviews Journal wykazali, że cukier może wywoływać podobne reakcje jak mechanizmy nagrody za lek i uzależnienia w badaniach przeprowadzonych na zwierzętach. Rosnąca demonizacja cukru jest nie bez powodu, Zdrowie Harvarda pisze, że „skutki spożycia dodanego cukru — wyższe ciśnienie krwi, stany zapalne, przyrost masy ciała, cukrzyca i stłuszczenie wątroby — są powiązane ze zwiększonym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu”.

Nic dziwnego, że firmy spożywcze szukają nowych sposobów na zastąpienie cukru w ​​swoich produktach, ale bezcukrowy niekoniecznie oznacza dla ciebie lepszy, co jest szczególnie prawdziwe w przypadku bezcukrowych żelek Haribo. Według Forbes Haribo zamienił cukier w swoich niedźwiedziach na Lycasin, który składa się głównie z alkoholu cukrowego. Chociaż eliminuje to wiele kalorii pochodzących z cukru, dodaje również wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych.Mniej cukru, więcej „prania energetycznego jelit”

Żelki Haribo

Lycasin, zamiennik cukru w ​​żelkach, składa się głównie z maltitolu, którego nasz organizm nie jest w stanie w pełni strawić (poprzez Forbes ). Rezultatem jest duży dyskomfort i, jak ujął to jeden z recenzentów Amazon, „pranie energetyczne [dla] twoich jelit” (poprzez Kanał buzzów ). Recenzje wydają się nie mieć końca, a ludzie z całego kraju przychodzą na stronę Amazona, aby wspólnie lamentować w agonii. Słowa takie jak „Piekło Dantego”, „Wulkan do góry nogami” i „Strumienie ognia” są używane do opisania wrażeń, jakie ludzie odczuwali w okrężnicy po zjedzeniu tych gumowatych misiów.

Szczegółowe przeglądy są kontynuowane z paragrafami przerażających opisów doświadczeń każdej osoby, których kulminacją jest jedna pojedyncza prawda – unikaj ich żelki za wszelką cenę, chyba że celowo szukasz silnego środka przeczyszczającego. Na szczęście firma zaprzestała produkcji tych siejących spustoszenie w jelitach cukierków, ale lekcja pozostaje taka sama – zachowaj ostrożność, sięgając po opcję bez cukru, nigdy nie wiesz, jakie efekty mogą mieć te zamienniki cukru.