Przeczytaj to przed zakupem kurczaka z rożna Costco

kurczak z rożna costco

Szanse są dobre, nawet jeśli nie jesteś noszenie kart Członek Costco, słyszałeś wiele o ich kurczaku z rożna, a jeśli jesteś członkiem sklepu z kartami, są szanse, że kupiłeś jeden (lub 100). Trudno się im oprzeć jako łatwy cotygodniowy obiad dla rodziny lub, wiesz, przekąska o północy dla jednego.

Nie wierzysz, że trudno im się oprzeć? Costco sprzedało ponad 64 miliony tych złych chłopców w roku podatkowym 2018 w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że ​​hurtownie w całym kraju przetwarzają 179 000 kurczaków z rożna każdego dnia. Jeśli to nie jest dowód ich popularności, to nie wiemy, co to jest.Ale o ile słyszałeś lub tyle, ile kupiłeś, bez wątpienia jest wiele rzeczy, których nie wiesz o tej pieczonej na rożnie rozkoszy. A ponieważ wiedza to potęga, jesteśmy tutaj, aby przekazać Ci wszystko, co musisz wiedzieć o kurczakach z rożna Costco, zanim kupisz jednego (lub przed zakupem następnego) – od tego, co naprawdę w nich jest, przez to, jak się układają, aż do konkurencja, co z nim zrobić, gdy dostaniesz go do domu.

Co tak naprawdę jest w kurczaku z rożna Costco?

kurczak z rożna costco Facebook

Jeśli zjadłeś tylko jeden kęs kurczaka z rożna Costco, prawdopodobnie zakładasz, że wstrzykują mu łzy jednorożca i magiczne przyprawy, ponieważ nie tylko jest niemożliwie delikatny, ale także ma 10 punktów za smak. Więc co dokładnie się w to dzieje?

Okazuje się, że żaden jednorożec nie ucierpiał podczas robienia kurczaka, a lista składników jest w rzeczywistości dość prosta: cały kurczak, woda i przyprawy (sól, fosforan sodu, modyfikowana skrobia spożywcza, dekstryna ziemniaczana, karagen, cukier, dekstroza, przyprawa ekstrakty). Jasne, możesz zmarszczyć brwi na kilka z tych słów, ale nie ma tu nic zbyt przerażającego. Fosforan sodu to dodatek, który pomaga utrzymać wilgotność mięs i zachować świeżość. Zmodyfikowana skrobia spożywcza to dodatek zwykle stosowany do zagęszczania, stabilizacji lub emulgowania. Dekstryna ziemniaczana jest zagęszczaczem i słodzikiem, ale może być również stosowany w celu zwiększenia chrupkości potraw. karagen — dodatek i środek konserwujący, który w kurczak , pomaga zatrzymywać wodę — to chyba najbardziej kontrowersyjny składnik. Chociaż jest zatwierdzony przez FDA, istnieją pewne dowody sugerujące, że wywołuje u niektórych negatywne skutki zdrowotne. I glukoza to cukier prosty z kukurydzy.W większości wydaje się, że te dodatki zapewniają maksymalną delikatność i zapewniają zawsze wygrywającą kombinację słono-słodkiej dobroci. Podsumowując, prawdopodobnie jesz dużo produktów spożywczych o wiele bardziej przerażających etykiet, które nie smakują tak dobrze, jak kurczak z rożna Costco.

Czego nie ma kurczak z rożna Costco?

kurczak z rożna costco Facebook

Czy zauważyłeś, że na liście składników kurczaka z rożna Costco brakuje czegoś, co jest zwykle dość powszechne wśród innych sklep spożywczy kurczaki z rożna? Spójrz ponownie. Nie znajdziesz tam MSG (glutaminian sodu).

Mimo że MSG ma zły rap, nie ma wątpliwości, że sprawia, że ​​jedzenie smakuje niesamowicie ze wszystkimi swoimi zdolnościami wzmacniania umami. Ale to nie jest ani tu, ani tam, ponieważ kurczak Costco po prostu nie potrzebuje tego, aby smakować niesamowicie. (Ponadto, bądźmy szczerzy, w tej mieszance przypraw jest już dużo soli, sodu i cukru. Dodanie MSG do tej sytuacji byłoby czymś, co nazywamy zawstydzeniem bogactwa w dziale smakowym.)Kolejna rzecz, o którą nie musisz się martwić z kurczakiem z rożna Costco? Gluten . Przedstawiciel firmy potwierdził, że ci źli chłopcy są bezglutenowi, co, podobnie jak stosowanie MSG, jest nie zawsze tak jest w przypadku kurczaków z rożna w sklepie spożywczym.

klub Sama vs. costco

Kurczak z rożna Costco ma dużo sodu, ale może nie tak dużo, jak myślisz

kurczak z rożna

Jeśli ktoś puka do jakiejkolwiek marki kurczaka z rożna, to jest to wysoka zawartość sodu. I tak, Costco jest pełen sprawiedliwego udziału, ale z pewnością nie jest najgorszy.

Powiedziała Bonnie Taub-Dix, RDN Dzisiaj że 3-uncjowa porcja kurczaka z rożna może zawierać aż 600 miligramów sodu. Dobra wiadomość, fani Costco – ta sama wielkość porcji ich kurczaka z rożna wynosi 460 miligramów (lub około 5,5 miligrama sodu na gram kurczaka), w porównaniu do Kurczak z rożna Sam's Club przy 550 miligramach. Czy możesz znaleźć smacznego kurczaka z rożna z mniejszą zawartością sodu? Pewnie, Publiks na przykład zawiera tylko 2,9 miligrama sodu na gram kurczaka... ale pytanie brzmi, czy smakuje tak dobrze?

Ponieważ nie zastanawiamy się dwa razy nad sodem, kiedy zajadamy fast food hamburger, zajrzyjmy do McDonalda Ćwierćfuntówka z Serem , czy powinniśmy? 1310 miligramów. Co powiesz na Wendy Bekonator ? 1630 miligramów. Według FDA , zalecana dzienna wartość sodu to mniej niż 2300 miligramów. Możesz więc mieć pięć porcji kurczaka z rożna Costco lub, wiesz, jednego Baconatora. Te opcje z kurczakiem z sodą wyglądają teraz całkiem nieźle, prawda?

Dopóki mówimy o odżywianiu, oto co jeszcze otrzymasz z tą 3-uncjową porcją kurczaka z rożna Costco: 140 kalorii, 7 gramów tłuszczu i 19 gramów białko .

Kurczak z rożna Costco daje dużo frajdy za każdą złotówkę

kurczak z rożna costco Facebook

Idziesz do Koszto po pierwsze: świetne oferty na produkty o dużych rozmiarach. Nie mniej powinieneś oczekiwać od kurczaka z rożna Costco. Za cenę 4,99 USD w piwnicy dostajesz potwora w postaci ptaka, którego cena i waga przewyższają ofertę konkurentów.

Przychodzi w wadze przynajmniej 3 funty ugotowanego kurczaka z rożna Costco to karły sprzedawane przez inne sklepy. Według Dziennik Wall Street , ptak o wadze od 1 do 2 kg jest tym, co zwykle znajdziesz gdzie indziej, i zapłacisz za niego do 7 USD (chyba że robisz zakupy w Całej żywności , wtedy zapłacisz 10 zł ). Nie musisz być geniuszem matematyki, aby zobaczyć, że płacenie 5 dolarów za 3-funtowego kurczaka jest lepsze niż płacenie 7 dolarów za 2-funtowego kurczaka.

Jest to nie tylko kradzież ze względu na swój rozmiar, ale Costco zazwyczaj zajmuje pierwsze miejsce w testach smaku kurczaka z rożna, co nie jest niczym zaskakującym, jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się choć jeden kęs. Czy to jest sprzeczne? klub Sama , Walmart, Kroger , lub Whole Foods, Costco jest na topie.

Mówimy, że w przypadku kurczaka z rożna Costco stare powiedzenie „dostajesz to, za co płacisz” zdecydowanie nie ma zastosowania.

Jak wybrać najlepszego kurczaka z rożna Costco?

kurczak z rożna costco Facebook

Jeśli chodzi o kurczaka z rożna Costco, wiesz, że dostaniesz naprawdę potężnego ptaka, bez względu na to, którego wybierzesz, ale nadal chcesz wybrać najlepszego, najświeższego z możliwych, a gdy już wiesz, czego szukać, to jest łatwo.

Smacznego Starszy redaktor ds. żywności Rick Martinez mówi, że wybieranie najcięższego ptaka oznacza również wybieranie najświeższego, ponieważ cięższy kurczak wskazuje, że jego soki jeszcze nie wyparowały pod lampami grzewczymi. „Poczujesz zauważalną różnicę między ptakami, które właśnie wyszły z pieca, a tymi, które siedziały tam cały dzień”, wyjaśnia. Skóra też opowiada historię. Chcesz równomiernie zarumienioną i napiętą skórę, ponieważ, jak mówi Martinez, „Gdy soki opuszczają mięso, skóra kurczaka zaczyna się kurczyć i odbarwiać”.

Były kierownik działu mięsnego Costco podzielił się kolejną przydatną wskazówką na temat Reddit , doradzając, '...szukaj tych, które dotykają górnej części wieczka, ważą najwięcej.'

Jeszcze jedna wskazówka: na koniec zakupów złap kurczaka z rożna Costco. Wszyscy wiemy, jak łatwo jest zgubić się w labiryncie alejek, które tworzą ten niebiański magazyn, i ze względów bezpieczeństwa USDA zaleca, aby gotowane jedzenie było przechowywane w lodówce dwie godziny aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Nie oczekuj, że kurczak z rożna Costco będzie miał chrupiącą skórkę

kurczak z rożna costco Facebook

Jeśli nigdy nie miałeś przyjemności doświadczania pyszności kurczaka z rożna Costco, jest jedna bardzo ważna rzecz, którą musisz wiedzieć z wyprzedzeniem, aby Twoje nadzieje i marzenia nie zostały rozwiane, gdy weźmiesz pierwszy kęs: Skóra prawie na pewno nie być chrupiący .

Może gdybyś zaczekał przy płonącej ścianie kurczaków i zjadł skórę z ptaka w chwili, gdy został ściągnięty z rożna... może wtedy byłaby chrupiąca. Ale tak jak jest, po upieczeniu do delikatnej perfekcji, ten kurczak z rożna jest umieszczany w plastikowym pojemniku, czekając na powrót do domu, a zanim uda się do kuchni, jego skóra jest bardziej mokra niż chrupiąca. Nie zrozumcie nas źle — nadal jest absolutnie pyszne i na pewno będziesz musiał powstrzymać się od zdzierania każdego kawałka słonej, brązowej skóry za jednym posiedzeniem. Wciągająca i niewiarygodnie smaczna, owszem, ale zdecydowanie nie chrupiąca.

Przygotuj się na wydanie dużo więcej niż 4,99 USD na kurczaka z rożna Costco?

kurczak z rożna costco Facebook

Costco kurczaki z rożna są dobrze znane jako lider strat , który jest zdefiniowany jako towar „sprzedany ze stratą w celu przyciągnięcia klientów”. Innymi słowy, Costco jest skłonne sprzedać te kurczaki po 4,99 USD, nawet jeśli nie zarabia na nich żadnych pieniędzy, ponieważ są duże szanse, że nie wybierasz się do magazynu po jednego kurczaka.

Nawet jeśli myślisz, że po prostu wbiegniesz, złap gorącego kurczaka z rożna i pędź do kasy, jak często to się naprawdę dzieje? Pamiętasz, że prawie skończył Ci się proszek do prania, albo widzisz parę markowych dżinsów, których zupełnie nie potrzebujesz, ale są tak tanie, że musisz je mieć, albo zostajesz wciągnięty w kupowanie 36 paczek kiełbasek, ponieważ próbka była tak dobra. Dziewięć razy na 10 wyjeżdżasz Koszto z o wiele więcej niż kurczakiem z rożna za 4,99 USD i o wiele mniej pieniędzy w portfelu. Costco może sprzedać ci pysznego kurczaka za mniej niż 5 dolarów, ale z pewnością nie robią tego z dobroci serca.

Kupowanie kurczaka z rożna Costco oznacza więcej odpadów niż niektórzy konkurenci

kurczak z rożna costco Facebook

Kurczaki z rożna Costco, podobnie jak wiele kurczaków z innych sklepów spożywczych, są pakowane w plastikową skorupkę. Prawdopodobnie nie zastanawiasz się zbytnio nad opakowaniem — wydaje się to dość logicznym i niedrogim sposobem na przeniesienie gorącego kurczaka z magazynu do kuchni. Ale okazuje się, że istnieje inna opcja, a alternatywa wykorzystuje znacznie mniej plastiku niż te muszle.

W maju 2019 r. Na wynos zgłoszono, że Całej żywności będzie sprzedawać kurczaki z rożna w torebkach, a nie w twardych plastikowych muszlach, co zdaniem firmy, wraz z innymi zmianami w opakowaniach, „zmniejszy około 800 000 funtów plastiku rocznie”. Wegmana zdążyli już sprzedać kurczaki z rożna w saszetkach i twierdzą, że zużywają o 75 procent mniej plastiku niż standardowe kopuły.

Przy 64 milionach sprzedanych kurczaków z rożna Costco każdego roku możesz sobie wyobrazić, ile odpadów z tworzyw sztucznych tworzą wszystkie te muszle, ponieważ niestety są one nie nadaje się do recyklingu wszędzie. Czy to oznacza, że ​​nie powinieneś kupować kurczaków z rożna od Costco? To do Ciebie należy decyzja.

Możesz być w stanie zdobyć resztki super tanio

ćwiartki z kurczaka

Czy jest coś lepszego niż kurczak z rożna Costco prosto z rożna za 4,99 USD? Cóż, to zależy od tego, co myślisz o okazjach. Jeśli chcesz zrezygnować z tego gorącego, gorącego kurczaka, czeka Cię kradzież stulecia.

Według poszukujących okazji redditorów, w niektórych lokalizacjach Costco niesprzedane kurczaki z rożna są schładzane i przerabiane na paczki składające się z ośmiu ćwiartek nóg (udo i podudzie) dla 4,99 USD . Tak, taka sama cena jak cały kurczak. Pomyśl o tym: osiem ćwiartek nóg z łatwością dałoby więcej mięsa niż cały kurczak — w końcu brakuje ci tylko dwóch piersi i dwóch maleńkich skrzydełek, a sześć (sześć!) dodatkowych ud i podudzi z nawiązką się uzupełni za to. Dodatkowo dostajesz całe ciemne mięso.

Znani Redditorzy doradził, że w niektórych momentach jest lepszy niż w innych, aby zdobyć tę ofertę, mówiąc, że wczesne poranki są najlepsze, a szczególnie od wtorku do piątku, ponieważ kurczaki mają większą szansę na wyprzedanie się w weekendy, co oznacza, że ​​nie ma resztek do sprzedania.

Jest sposób na szybkie rozbicie kurczaka z rożna Costco

krojenie kurczaka

Chcesz uzyskać jak najwięcej mięsa z kurczaka z rożna Costco? Według Rachael Ray każdego dnia – Chodzi o tę kość życzeń, kochanie.

Wszyscy to wiemy Rachel Ray , pomysłodawca publikacji, jest panującą królową 30-minutowych posiłków i prawdopodobnie nigdy nie spotkała wstępnie ugotowanego kurczaka z rożna, którego nie lubiła… i właśnie dlatego powinniśmy zaufać tej sztuczce. Oznacza to nie tylko, że rozbicie kurczaka z rożna będzie łatwiejsze, ale także oznacza, że ​​odejdziesz z większą ilością mięsa.

Okazuje się, że wahacz jest dobry do czegoś więcej niż do składania życzeń po wyrzeźbieniu ptaka — wyciągnięcie go, zanim zaczniesz rzeźbić, jest kluczem do sukcesu. Publikacja opisuje prosty, trzyetapowy proces, mówiący: „Poszukaj wahacza w kształcie litery Y między szyją a piersią. Zrób małe nacięcie za kością, a następnie palcami oderwij je od miąższu. Przesuń palcami wzdłuż kręgosłupa i pod pierś, aby wyjąć pierś w jednym kawałku. Otóż ​​to. Zaoszczędzisz czas i oszczędź sobie zaostrzenia siłowania się z tuszą, aby usunąć każdy ostatni skrawek mięsa z piersi. Wygraj, wygraj.

Nie powinieneś wyrzucać tuszy z kurczaka z rożna Costco

robienie bulionu z kurczaka

Zbiory przepisy kulinarne zazwyczaj wzywają kości i resztki resztek po rozbiciu surowego kurczaka. Ale jeśli nie używasz tuszy z kurczaka z rożna Costco do produkcji zapasów, tracisz.

Według Smacznego , kiedy użyjesz kości z już upieczonego ptaka, w rzeczywistości pozostanie ciemniejszy wywar niż z surowego kurczaka, co ostatecznie oznacza, że ​​do każdego dania, w którym użyjesz wywaru, zostanie dodany więcej smaku. Z gotowanym kurczakiem z rożna jest to samo, co z surowymi częściami kurczaka — wystarczy dodać wodę, warzywa (takie jak marchewka, cebula i seler) i aromaty (takie jak zioła i czosnek), a następnie gotować przez godzinę lub dłużej i odcedzić.

Podczas gdy spędzanie czasu na robienie zapasów z wygodnego produktu, takiego jak kurczak z rożna, może wydawać się dużo pracy, pomyśl o tym w ten sposób: zapłaciłeś tylko 4,99 USD za tego ptaka, co na początku jest kradzieżą, a teraz za kilka groszy wartych warzyw, dostaniesz z niego także garnek bogatego, ciemnego wywaru. Czy to nie jest warte zachodu?

Ile mięsa można oczekiwać od kurczaka z rożna Costco?

kurczak z rożna costco Facebook

Więc chcesz skorzystać z wygody i łatwości kurczaka z rożna Costco — to świetny pomysł na skrót do obiadu, a my na pewno nie oceniamy. Ale problem polega na tym, że twój przepis wymaga pewnej ilości mięsa i nie masz pojęcia, ile faktycznie przyniesie kurczak z rożna, gdy oderwiesz go od kości. Uwaga, spoiler: To dużo.

Według Betty Crocker , przeciętny kurczak z rożna waży około 2 funtów i daje 3 szklanki mięsa (2 szklanki białego, 1 szklanka ciemnego), co przekłada się na około 1 funt . Ale wiemy już, że kurczaki z rożna Costco są znacznie większe niż przeciętny ptak, więc ile można się od nich spodziewać? Blogerka kulinarna @judyschickens zepsuła dwa kurczaki Costco i dostała niesamowitego 5 funtów z nich około 2-1/2 funta z każdego (w sumie ponad 7-1/2 filiżanek). Nie mówię tego, co oczywiste, ale to znacznie więcej niż standardowy kurczak z rożna i powinno wystarczyć na dowolny przepis, jaki masz na myśli.

Najlepszy sposób na odgrzanie kurczaka z rożna Costco

kurczak z rożna costco

Nie ma gorszego grzechu niż zabranie doskonale ugotowanego kurczaka z rożna, przyniesienie go do domu i włożenie do lodówki do obiadu, a następnie całkowite zrujnowanie go podczas odgrzewania. Całe to pięknie delikatne mięso po kilku minutach w piecu zamienia się w skórę butów o smaku kurczaka kuchenka mikrofalowa . Ale jest też dobra wiadomość: istnieje sposób na skuteczne odgrzanie kurczaka z rożna Costco bez uczynienia go niejadalnym.

Według Elany Karp, szefa kuchni i współzałożycielki kulinarnej w Plated, musisz używać piekarnika dla najlepszych rezultatów, ale kluczem jest dodanie trochę płynu do sytuacji. Chwyć wysokie naczynie do pieczenia, włóż do środka kurczaka z rożna i wlej do naczynia około 1/4 cala bulionu z kurczaka. Podgrzej kurczaka w temperaturze 400 stopni, aż bulion zacznie bulgotać, a kurczak się rozgrzeje. Karp obiecuje, że płyn zapewni wilgotne odgrzewanie ptaka, w przeciwieństwie do używania suchego ciepła lub kuchenki mikrofalowej. Zajmuje to trochę więcej czasu, ale będziesz zadowolony, że zachowałeś trochę cierpliwości.