Jedyny składnik kurczaka z rożna Costco, na który powinieneś uważać

Kurczak z rożna Costco Facebook

Jeśli jesteś wielkim fanemKosztojest pyszne kurczak z rożna , może to być jedna rzecz (no, ta i tania i smaczna food court hot dogi , Pizza , i froyo ) to sprawia, że ​​strasznie się rozwalasz opłata członkowska rok po roku, szczególnie jeśli nie masz Rodzina wielkości Duggara a tym samym nie potrzebują słoików majonezu i płatków zbożowych przy ciężarówce. Możesz być jednak zaskoczony słysząc, że ten kurczak zawiera o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać, i to nie w dobry sposób. Dietetyk i pisarz żywności Robin Miller mówi, że jest 10Składnikiw jednym z tych dużych ptaków, a dobrą wiadomością jest to, że „prawdopodobnie słyszałeś o co najmniej siedmiu z nich”.

kanapki z kurczakiem burger king

Jeśli chcesz policzyć dla siebie, to zdjęcie etykiety kurczaka z rożna Kirkland (przez Facebook ) zawiera 11 składników (w tym wodę): kurczaka, wodę, sól, fosforany sodu, hydrolizowaną kazeinę, modyfikowaną skrobię kukurydzianą, cukier, dekstrozę, bulion drobiowy, wyizolowaną lecytynę białka sojowego oraz mono-i-diglicerydy. (Sześć z nich – w tym woda – to rzeczy, które możesz mieć w swojej kuchni.) Jak zauważa Miller, nie jest to tak źle obrobiony lub gotowe jedzenie, chociaż to o 5 składników więcej, niż potrzeba do przygotowania własnego Kurczak Costco smakuje jak w domu? .Fosforan sodu ma swoje zagrożenia

Kurczak z rożna Costco Facebook

Spośród wymienionych składników, jedynym, co do którego Miller wyraża obawy, jest fosforan sodu. Mówi, że służy to zapobieganiu rozwojowi pleśni i bakterii, a także dodawaniu tekstury, a także działa jako emulgator (coś, co pomaga równomiernie rozprowadzić aromaty i inne składniki w całym kurczaku). Miller ostrzega jednak, że „fosforan sodu jest powiązany z przewlekłą chorobą nerek, nawet u osób z prawidłową czynnością nerek” i Linia zdrowia dodaje, że pokarmów zawierających ten dodatek powinien unikać każdy, kto ma problemy z nerkami, jelitami, rozerwaniem/zablokowaniem jelit lub chorobami serca.

Chociaż ten dodatek jest sklasyfikowany przez FDA jako „ogólnie uznawany za bezpieczny”, ponieważ ilość fosforanu sodu dodawanego do przetworzonej żywności jest zwykle niska, może być niebezpieczna nawet dla osób bez wcześniejszych warunków, jeśli zjedzą go zbyt dużo. Niektóre z działań niepożądanych, jakie może wywołać nadmiar fosforanu sodu, obejmują wymioty, bóle głowy, wzdęcia, ból jelit, zawroty głowy, nieregularne bicie serca i drgawki. Uff! Pomyśl, że wszyscy lepiej posłuchamy rady Miller, która mówi, aby „ograniczyć spożycie [fosforanu sodu] ze źródeł pożywienia” – więc nie objadaj się samemu kurczakiem Costco (przynajmniej nie za jednym posiedzeniem).

Pozostałe dodatki nie są takie złe

Kurczak z rożna Costco Facebook

Miller twierdzi jednak, że inne dodatki, które zawierają kurczaki Costco, są „często używanymi składnikami zatwierdzonymi przez FDA”, które „w większości pochodzą z żywności”. Na przykład kazeina jest białkiem pochodzącym z mleka (przez Linia zdrowia ) i taki, który PLOS Jeden mówi, że jest powiązany ze zwiększonym metabolizmem i utratą wagi u myszy. (Przydatne informacje, jeśli kiedykolwiek nękają Cię pulchne gryzonie.) Lecytyna białka sojowego pochodzi oczywiście z nasion soi, ale Program badań i zasobów dotyczących alergii pokarmowych na University of Nebraska-Lincoln mówi, że śladowe ilości zawarte w większości produktów spożywczych z tym dodatkiem prawdopodobnie nie będą stanowić problemu dla Jestem uczulony .Ogólna opinia Millera jest taka, że ​​kurczak Costco za 5 USD jest stosunkowo w porządku, a nawet trochę zdrowy, ponieważ jest „niskokaloryczny, niskotłuszczowy (jeśli unikasz tłustej skóry), bogaty w białko, bogaty w składniki odżywcze i bezglutenowy”. a także „nieźle, jeśli chodzi o sód”, przynajmniej w porównaniu z innymi gotowymi produktami spożywczymi. Więc masz to, pieczęć aprobaty dietetyka dla twojego ulubionego pieczonego ptaka, o ile możesz zachować trochę powściągliwości.