Ekspert ds. żywienia ujawnia, która soda jest gorsza dla twojego zdrowia: cola czy pepsi

Coca-Cola i Pepsi Zdjęcia/Getty Images

Chociaż od dziesięcioleci trwa debata na temat tego, który napój smakuje lepiej, Koks lub Pepsi or , jedno pytanie, które niewielu zadało sobie kiedykolwiek, brzmi: czy jest jakaś różnica między tymi dwoma napojami gazowanymi, jeśli chodzi o ich wpływ na twoje zdrowie? Zarejestrowany dietetyk Cud Emilii , MSCN, RD, LDN zajęły się tą sprawą dla nas i, jak można się było spodziewać, jej krótka odpowiedź brzmi, że „ani Coca-Coli, ani Pepsi tak naprawdę nie mają wiele do zaoferowania”.

Wunder wskazuje na niektóre z oczywistych wad obu napojów, mówiąc o składnikach – każdy zawiera wodę gazowaną, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, karmelowy kolor, kwas fosforowy, kofeinę i naturalne smaki – nie ma nic, co krzyczy o wartości odżywczej lub zdrowej. ' Jak twierdzi, oba napoje gazowane zawierają podobny poziom kofeiny i oba zawierają również kwas fosforowy. Przytacza ten ostatni składnik jako możliwy powód, dla którego badania takie jak Framingham Osteoporosis Study (poprzez PubMed) odkryli związek między spożyciem coli u kobiet a niższą gęstością mineralną kości. Wprowadziła również studium Harvard School of Public Health (via Gazeta Harvarda ), które wykazały powiązania między spożyciem napojów gazowanych a chorobami sercowo-naczyniowymi, w szczególności kobiety są bardziej narażone na przedwczesną śmierć z powodu tej choroby.bardzo jagodowy hibiskus starbucks

Chociaż nie ma plusów, każdy napój ma swój konkretny minus

Kciuki w dół do sody

Wunder zaznacza, że Pepsi, w przeciwieństwie do Coli , zawiera kwas cytrynowy, którego posmak jest przeciwdziałany przez większą ilość cukru w ​​tej sodzie. Pepsi i Coca-Coli Lista składników potwierdza to, ponieważ Pepsi zawiera 41 gramów cukru na 12-uncjową porcję, podczas gdy Coca-Cola ma zaledwie 39 gramów. Pepsi ma również nieco więcej kalorii, od 150 do 140 Coca-Coli. Dlatego jeśli policzysz każdą pojedynczą kalorię i/lub węglowodan, Coca-Cola będzie twoim nieznacznie lepszym wyborem. Gdzie Koks wychodzi, że wielki przegrany jest tam, do czego dochodzi sód treść. Podczas gdy Pepsi zawiera 30 miligramów na puszkę, Coca-Coli ma 45 miligramów, czyli o 150 procent więcej. Jak mówi Wunder: „Chociaż to może nie wydawać się tona, istnieje wiele popularnych produktów spożywczych o wysokiej zawartości sodu, więc jeśli twoje napoje w ciągu dnia również zawierają sód, to zdecydowanie może się sumować!”.

sól bae wartość netto

Jej werdykt w sprawie Coca-Coli kontra Pepsi jest taki, że żadna z nich nie jest dla ciebie lepsza, ponieważ obie mają „słabe konsekwencje zdrowotne”. Sugeruje, żebyś się trzymała woda (smakowe i/lub rodzaje gazowane są w porządku), ponieważ są to „lepsze alternatywy dla utrzymania nawodnienia i dobrego samopoczucia z tym, co pijesz”.

Kategorie Zabawa Jak Aktualności