Mity na temat żywności w puszkach, w które możesz przestać wierzyć

rzędy pulpy pomidorowej w puszkach Justin Sullivan/Getty Images

Dla wielu z nas konserwy to ostatnia linia kulinarnej obrony – to, co gotujemy, gdy nic nie zostaje w domu lub czego szukamy, gdy zbieramy prowiant na złą pogodę. Dzieje się tak dlatego, że warzywa w puszkach mają złą reputację; część tego wynika z naszego uświadomienia sobie, że wiele warzyw w puszkach, takich jak szparagi, szpinak i buraki, nie smakuje jak ich świeże odpowiedniki. Widzieliśmy również badania pokazujące, że substancja chemiczna, która historycznie zawierała puszki, jest szkodliwa dla rozwoju mózgu (poprzez: Jak działają rzeczy ). Istnieje również przekonanie, że konserwy są wysoko w sód (przez Mieć roślinę ).

Ale jeśli wybierzemy mądrze, konserwy mogą również zapewnić smak i wartości odżywcze – ciecierzyca w puszce może być podstawą świetnego hummusu (poprzez Epickie ), podczas gdy jej płyn, znany również jako aquafaba, jest ceniony przez wegan jako substytut białka jaja (poprzez Samego siebie ). Pomidory w puszkach są świetnym składnikiem startowym niezapomnianego sosu do makaronu, a tuńczyk w puszce to idealny wybór dla osób na diecie wysokobiałkowej.czy chińskie jedzenie jest dla ciebie złe?

Czy konserwy zasługują na swoją reputację? Być może będziemy musieli obalić kilka dobrych mitów w puszkach, ale zdecydowanie uważamy, że produkty w puszkach powinny być uważane za dobre żywieniowe, ponieważ w wielu przypadkach nimi są.

Mit: Konserwy nie są pożywne

Zbieranie jednoskładnikowych puszek

Zanim zlekceważysz wszelkie sugestie dotyczące używania warzyw w puszkach, ponieważ przeczytałeś gdzieś, że po prostu nie są one tak pożywne jak świeże warzywa, możesz dać tym puszkowanym fasolom i pomidorom drugą szansę. Jednym z powodów, dla których ta metoda konserwacji żywności stała się rzeczą, było zachowanie integralności składnika, co oznacza, że ​​większość białek, węglowodanów i tłuszczu, a także minerałów i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak A, D, E i K są w stanie przetrwać proces puszkowania. W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku pomidorów i kukurydzy, puszkowanie może w efekcie zachęcać do uwalniania jeszcze większej ilości przeciwutleniaczy, co czyni je lepszym sposobem na uzyskanie przeciwutleniaczy niż ich świeże odpowiedniki (poprzez Linia zdrowia ).

Towary w puszkach mogą mieć negatywny wpływ na wartości odżywcze tylko wtedy, gdy mają wysoki poziom cukru lub sodu, dlatego przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić etykiety dotyczące wartości odżywczej. Dietetycy twierdzą również, że żywność w puszkach ma wiele składników, takich jak: zupy i makaron będą miały problematyczną zawartość sodu, więc lepiej zostawić je na półce i wybrać puszki z tylko jednym pokarmem, takim jak fasola, pomidor, tuńczyk i łosoś (przez Wtajemniczony ).Mit: Wszystkie konserwy są wyłożone BPA

Puszka fasoli garbanzo

Prawdą jest, że plastikowa wyściółka o nazwie BPA, która naśladuje działanie estrogenu, jest stosowana w przetwórstwie żywności od lat 60. XX wieku i chociaż FDA zakazała tej potencjalnie szkodliwej substancji chemicznej w produkcji butelek dla niemowląt i odżywek dla niemowląt w 2012 roku, nadal jest stosowane obecnie w przemyśle konserwowym (poprzez Wtajemniczony ). Jednak przedstawiciele branży twierdzą, że liczba puszek, które wciąż zawierają BPA, spadła poniżej dziesięciu procent, a większość wyściółek puszek na żywność jest teraz wykonana z akrylu i poliestru. Te wykładziny są ważne, ponieważ działają jak bariera między żywnością a metalem, co zapobiega rozwojowi bakterii, zapobiega korozji puszki i pomaga w utrzymaniu jakości żywności (poprzez Podsumowanie pakowania ).

Możliwe jest uniknięcie BPA w produktach w puszkach „BPA jako potencjalne zagrożenie dla zdrowia, dlatego warto szukać puszek z napisem „BPA free”. Wiele firm podjęło inicjatywy mające na celu usunięcie BPA, jednak i tak sprawdzałabym puszkę – mówi zarejestrowana dietetyk Maggie Michalczyk. Dobrze i dobrze .

Mit: Wszystkie wgniecione puszki nie są bezpieczne do spożycia

Zbieranie wgniecionych puszek

Wszystkich nas nauczono wybierać z półek supermarketów puszki, które są nieskazitelne i doskonałe. Ale wgniecenia się zdarzają, a kiedy doskonałość puszki zostaje zakłócona, naszym pierwszym odruchem jest zagłębienie się w półkę w poszukiwaniu idealnej puszki lub obejście się bez niej, jeśli jest to ostatnia puszka. Ale czy wszystkie wgniecione puszki są dla ciebie naprawdę złe? To zależy, mówi Suki Hertz, profesor nadzwyczajny żywienia i bezpieczeństwa żywności w Culinary Institute of America. „Jeśli to tylko drobne wgniecenie w innym miejscu puszki, nie wpłynie to na jedzenie w środku. Nie panikowałbym. Ale jeśli masz wgniecenie, a wgniecenie jest na szwie, zepsułeś stan beztlenowy puszki. Teraz patogeny mogą dostać się do środka. Może to spowodować chorobę przenoszoną przez żywność” – mówi Hertz Reader's Digest .Wgniecenia na szwie, puszki z wybrzuszonymi końcami, a także te z ostrymi końcówkami i głębokimi wgnieceniami – w których według USDA można włożyć palec, gdy patrzysz na puszkę – to te, których należy unikać. Poza tym wszystko gotowe i gotowe.

Mit: Żywność w puszkach nie jest dobra po upływie terminu ważności

otwarte puszki z jedzeniem

Chociaż może się wydawać, że data „spożycia do” lub „najlepiej spożyć do” twojej żywności w puszkach jest dość odległa, gdy ją kupujesz, jeśli przeszukasz zapasy przez kilka miesięcy i znajdziesz puszkę z datą, która szybko się zbliża lub jest dawno temu możesz ulec pokusie wyrzucenia go do śmieci. W końcu czy ta data nie oznacza, że ​​jedzenie nie jest dobre, gdy minie cię w kalendarzu?

różnica między ryżem basmati a ryżem białym

Niekoniecznie. „Żywność w puszkach nie wygasa w określonym terminie” – wyjaśnił Ron Giles, dyrektor ds. zapewnienia jakości w Goya Foods, Inc. Dzisiaj ). „Nie można powiedzieć, że konserwa jest dobra jednego dnia, a nie dobra następnego dnia. Żywność w puszkach jest pod próżnią. Brak tlenu pomaga wydłużyć okres przydatności do spożycia żywności w puszkach”.

Jeśli zauważysz datę przydatności do spożycia zamiast daty przydatności do spożycia, możesz spotkać się z produktem, który nie smakuje tak dobrze, jak kilka miesięcy wcześniej, ale nie jest „przeterminowany”. Lisa Peterson, edukatorka ds. żywienia i dobrego samopoczucia z Rozszerzenie Uniwersytetu Illinois Illinois , zgadza się, mówiąc, że żywność w puszkach jest bezpieczna na półkach w Twojej szafce przez dość długi czas, o ile spełnionych jest kilka warunków, takich jak przechowywanie w stosunkowo stabilnej temperaturze. „Głównym problemem związanym z żywnością w puszkach jest jakość w czasie” – powiedziała. „Jeśli puszka jest wybrzuszona, zardzewiała lub głęboko wgnieciona, najlepiej ją wyrzucić, ponieważ może to być oznaką rozwoju szkodliwych bakterii”.