Tajemnicze pochodzenie zardzewiałego koktajlu do paznokci

zardzewiały gwóźdź

Zardzewiały gwóźdź mógł się nie dostać Codzienny Posiłek ostateczna lista nieatrakcyjnych nazw koktajli, ale są szanse, że to drugie miejsce. Jak większość dobrych koktajli, historia Rusty Nail jest mroczna. Likier.pl donosi, że napój podobno powstał na British Industries Fair w 1937 roku. W kolejnych latach Betonowy plac zabaw stwierdza, że ​​koktajl przeszedł wiele zmian nazwy, zanim osiadł na swoim długoletnim współczesnym pseudonimie.

Zanim zagłębimy się w to, jak ten konkretny koktajl został nazwany na cześć oksydowanego zapięcia, przyjrzyjmy się, co dokładnie stanowi podstawę ery lat 60-tych. Esquire'a oficjalna receptura wymaga 2 uncji Szkocka i 1/2 uncji Drambuie, wymieszane i podane z lodem w staromodnym kieliszku. Niektóre przepisy wymagają opcjonalnego kawałka cytrynowy , ale racja cztery do jednego jest dość standardowa. Podczas gdy szkocka jest znanym duchem dla większości, Drambuie jest jedną z tych tajemniczych butelek za barem, które często widuje się, ale rzadko próbują. Jak się okazuje, Drambuie był niezbędny przy tworzeniu Rusty Nail. Świerk zjada wyjaśnia, że ​​likier na bazie szkockiej przyprawiony ziołami i miodem był używany do złagodzenia smaku alkoholi z czasów prohibicji w Stanach.Rusty Nail wdał się w rozmowę za pośrednictwem kultowego klubu 21 w Nowym Jorku

zardzewiały gwóźdź

Przez pewien czas koktajl był znany jako B.I.F., co jest ukłonem w stronę targów, na których podobno został stworzony. Betonowy plac zabaw donosi, że koktajl stracił popularność w Wielkiej Brytanii, by w latach 50. trafić do Stanów Zjednoczonych pod nazwami D&S (Drambuie i Scotch) oraz Mig 21, używanymi przez wojska amerykańskie stacjonujące w Wietnamie (poprzez Smakosz ).

Likier.pl mówi, jak głosi historia, o Rusty Nail rozmawiali barmani w kultowym klubie 21 w Nowym Jorku na początku lat sześćdziesiątych. Bar jest odpowiedzialny za kolejny klasyk składający się z dwóch składników, B&B (Bénédictine i Koniak ), więc jest duża szansa, że ​​mogliby przyzwyczaić się do tej samej formuły wygrywającej dla Rusty Nail. Zrób mi koktajl twierdzi, że nazwa napoju pochodzi od zardzewiałego gwoździa, którego pierwotnie używano do mieszania, ale to nie spełnia standardów w eleganckim 21 Club. Nazwa koktajlu została ostatecznie przybita, gdy przewodnicząca Drambuie wydała oficjalną pieczęć zatwierdzenia. Jeśli chodzi o wzrost popularności, Rat Pack był znany z miłości do dobrze wykonanego Rusty Nail, a kto mógłby zaprzeczyć wpływowi, jaki wywarli na amerykańską kulturę?