Pozycje menu McDonald's, których już nigdy nie zjesz

McDonald Obrazy Getty

Restauracje typu fast food eksperymentują ze swoimi menu tak długo, jak istnieją, robiąc wszystko, od zmiany nazwy po wymyślanie konkursów które przyciągną do swoich drzwi więcej klientów. Ale nie każdy nowy schemat lub dodatek do menu kończy się sukcesem, jak pokazuje długa lista pozycji McDonald's, które nie są już dostępne.

Niektóre pomysły brzmiały cudownie w teorii, ale zawiodły w realizacji, podczas gdy inne zostały udaremnione przez siły zewnętrzne, takie jak ogólnokrajowa recesja i rozkwitający ruch ekologiczny. Jednak nie możemy powstrzymać się od ślinienia się nad niektórymi potrawami McDonald's z przeszłości. McNuggets są świetne, ale co by było, gdyby rzeczywiście były zrobione z cebuli? I wszyscy uwielbiamy amerykański ser na naszych burgerach, ale sos serowy cheddar brzmi jeszcze lepiej.Niemniej jednak jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz mógł ponownie zamówić większość tych produktów w McDonald's, bez względu na to, jak smacznie brzmią.

McDLT

McDonald youtube

McDLT miał wiele wspólnego z innymi burgerami. Zawierał ćwierć funtowy kotlet wołowy, sałatę, pomidor, ser i inne dodatki. Ale co sprawiło, że był naprawdę wyjątkowy? było opakowanie? .

McDonald's zdecydował, że ich hamburgery byłyby lepsze, gdyby wołowina pozostała gorąca, podczas gdy zimne dodatki (zwłaszcza warzywa) pozostałyby zimne. Wynaleźli specjalny pojemnik z polistyrenu, który oddzielał dolną bułkę i pasztecik wołowy od górnej bułki i dodatków. Plan zakładał, że klient złoży obie połówki, gdy będą gotowe do spożycia.Niestety, nawet porywająca reklama o sławie sprzed Seinfelda Jason Aleksander może wzbudzić długoterminowe zainteresowanie burgerem. McDonald's twierdzi, że został przerwany z powodu obaw o wpływ polistyrenu (styropianu) na środowisko. Reszta ich produktów jest tradycyjnie serwowana zawinięta w papier lub w kartonowe pudła, a bez specjalnego pojemnika nie było sposobu na oddzielenie zimnych i gorących połówek McDLT od siebie. Grillmaster McDonald's wyjaśnił również, że trudno było utrzymać obie strony w oczekiwaniu na klientów, a bez sztuczki była to tylko kolejna kanapka. Tak więc burger był przerwane w 1991 .

McPizza

McPizza Instagram

Jeśli chodzi o jedzenie, które uwielbiają dzieci, pizza i Happy Meals są dość popularnymi wyborami. Nic więc dziwnego, że przynajmniej na jakiś czas McDonald's postanowił zacznij sprzedawać pizzę? .

Pierwotnie dodane do menu w Kanadzie , McPizza trafiła do USA w latach 80. i była sprzedawana w całym kraju. Niestety, ponieważ przygotowanie jej zajęło tak dużo czasu (i ponieważ było znacznie droższe niż hamburger), McPizza została usunięta z większości lokalizacji pod koniec lat 90-tych.Zwycięzca piekielnej kuchni w sezonie 10 kitchen

Ale nie wszystkie! Do 2017 roku dwie lokale McDonald's (jedna w Pomeroy w stanie Ohio i jedna w Spencer w Wirginii Zachodniej) nadal sprzedawały pizzę, ale zostały poproszone przez korporacje o usunięcie jej z menu. Teraz jest tylko jedna lokalizacja w lewo, aby spróbować McPizzy w USA, a to w Orlando na Florydzie.

Znana jako „Epic McD” i „World's Largest Entertainment McDonald's & PlayPlace”, restauracja Orlando sprzedaje pizze rodzinne i osobiste, a także inne rzadko spotykane produkty jak ravioli . Nie wiadomo, ile czasu minie, zanim zostaną poproszeni o usunięcie tych zabawnych potraw z własnego menu, więc jeśli jesteś zaintrygowany, zacznij planować podróż po Orlando już teraz.

Łuk Deluxe

McDonald youtube

Arch Deluxe ma wątpliwy zaszczyt bycia jednym z McDonalda najbardziej spektakularne porażki .

W 1996 roku, kiedy wprowadzono Arch Deluxe, McDonald's miał trudności z nie kojarzeniem się z dziećmi. Wystarczy spojrzeć na mnogość restauracji z dołączonymi PlayPlaces, popularność Happy Meals i maskotki restauracji, takie jak Ronald McDonald i przebiegły Hamburglar.

Mając nadzieję na przyciągnięcie dorosłych klientów, McDonald's wypuścił Arch Deluxe z wielkimi fanfarami z dopasowaną kampanią reklamową. Nazywano go „Burger z dojrzałym smakiem” i przygotowywano go ze świeżej (nie zamrożonej) wołowiny, a następnie ułożono na bułce z mąki ziemniaczanej i posypano sosem łukowym, serem, cebulą, sałatą, pomidorem, i pieprzonym boczkiem. Sieć agresywnie reklamowała go jako burger dla wyrafinowanych typów, wydając około 150-200 milionów dolarów na reklamę.

Niestety upadło. Ludzie po prostu nie idź do McDonalda na wyszukany posiłek — najczęściej szukają czegoś niedrogiego i wygodnego. Burger został wkrótce wycofany.

Jeśli byłeś jednym z nielicznych, którzy docenili Arch Deluxe, możesz mieć szczęście. Wiadomo, że w styczniu 2018 r. restauracje McDonald's w Oklahomie i Teksasie testowały coś, co nazywało się Archburger, w zasadzie modernizację Arch Deluxe. Jeśli test wypadnie pomyślnie, będzie oferowany w całym kraju za 2,19 dolara za sztukę, co jest naprawdę przystępnym cenowo luksusem.

Ryby McBites

Ryby McBites Facebook

McDonald's sprzedaje owoce morza od wczesnych lat 60., kiedy to kanapka Filet-O-Fish zaczął być sprzedawany w całym kraju . Pierwotnie był sprzedawany praktykującym katolikom, którzy tradycyjnie nie jedzą mięsa w piątki podczas Wielkiego Postu, a do dziś sprzedaż kanapek gwałtownie rośnie między chrześcijańskimi świętami Środy Popielcowej i Wielkanocy.

Z jednym udanym daniem rybnym w menu, McDonald's rozszerzył działalność i na początku 2012 roku rozpoczął testy Ryby McBites , które zostały dodane do menu w całym kraju w 2013 roku.

Rybne McBites zostały wykonane z ekologicznego mintaja alaskańskiego i podawane z sosem tatarskim do maczania. Co zaskakujące, bryłki ryb dostałem entuzjastyczne recenzje , i były cenione za delikatne mięso w środku i chrupiącą panierkę na zewnątrz.

Niestety, choć zostały dobrze przyjęte, sprzedaż nie była znakomita wystarczy, aby promować Fish McBites od ograniczonego czasu do stałej pozycji w menu. W dzisiejszych czasach ci z nas, którzy chcą zaspokoić apetyt na owoce morza, będą musieli zadowolić się tym starym trybem, Filet-O-Fish.

Cheddar Melt

McDonald youtube

Po części patty melt, po części klasyczny burger, McDonald's Cheddar Melt był ukochaną, ograniczoną czasowo ofertą sieci pod koniec lat 80., dekadę, w której restauracja szybko wprowadzała i rezygnowała z nowych pozycji w menu.

Kanapka składała się z grillowanego kotleta wołowego z polewą teriyaki, zwieńczonej karmelizowaną cebulą i sosem z sera cheddar i umieszczonej na żytniej bułce (nie mylić z podobnym burgerem o nazwie Grilled Onion Cheddar Burger, który był po prostu burgerem). z serem cheddar i cebulą na zwykłej bułce, bez sosu serowego ani teriyaki w zasięgu wzroku).

Cheddar Melt został usunięty z menu na początku lat 90., ale kilka razy był przywracany. Na początku 2000 roku nastąpiło krótkie odrodzenie, a w 2014 roku McDonalds' w Wisconsin zacząłem znowu go sprzedawać przez ograniczony czas. To ma sens, ponieważ Wisconsin to właściwie mekka sera amerykańskiego!

W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz sosu serowego na burgerze McDonald's, musisz przejechać przez przejazd Taco Bell, aby dostać się do queso.

Bryłki Cebuli

Vintage McDonald Obrazy Getty

Uwierzylibyście, gdybyśmy powiedzieli, że Onion Nuggets faktycznie były w menu McDonald's? przed Chicken McNuggets ? To szalone, ale prawdziwe.

Onion Nuggets zostały wymyślone przez Rene Arenda, kucharza w McDonalds, w latach 70-tych. Zamiast krążków cebulę pokrojono na kawałki. Zanurzone w panierce i smażone na złoty kolor, oferowały doskonały kęs miękkiego, słodkiego wnętrza i chrupiącego wierzchu.

Nuggetsy warzywne zostały dodane do menu w kilku miejscach w latach 1978-1979, aby sprawdzić ich popularność. Ale podczas testów prezes McDonald's zasugerował, aby Arend porzucił cebulę i spróbował zamiast tego wymyślić produkt z kurczaka. Stąd narodziły się Chicken McNuggets. Zaczęły być sprzedawane w 1983 roku i na dzień dzisiejszy są 7. najpopularniejszy przedmiot wszechczasów sprzedawane w sieci. Teraz gdyby tylko mogli spokojnie koegzystować z Cebulą, żeby nie musieliśmy jechać do biały zamek za worek chipsów cebulowych!

McSpaghetti

McSpaghetti McDonald's

Burgery i spaghetti mogą nie brzmieć jak zapałka z nieba, ale przez kilka lat Sprzedany makaron McDonald's i klopsiki tuż obok Big Maców i Chicken McNuggets.

McSpaghetti został dodany do menu pod koniec lat 80. wraz ze wspomnianą wcześniej McPizzą. Niestety, klienci mieli podobne obawy co do obu pozycji (przygotowanie trwało zbyt długo, znajdowanie lepszej jakości gdzie indziej), a McSpaghetti zostało usunięte z menu… to znaczy w USA.

Obecnie McSpaghetti jest bardzo popularnym produktem w McDonald's na Filipinach . Podaje się jak typowe Spaghetti w stylu filipińskim , z kiełbaskami typu hot dog lub mieloną wołowiną z dodatkiem słodkiego sosu, który jest polany spaghetti, a następnie posypany posiekanym serem. Za około 1,20 USD dostajesz małą porcję makaronu, która będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli nie masz ochoty na frytki. Jeśli nadal jesteś głodny, możesz dostać McSpaghetti w zestawie z McDo, smażonym udkiem z kurczaka.

Potężne skrzydła

Potężne skrzydła Facebook

McDonald's serwuje Chicken McNuggets, chrupiące kanapki z kurczakiem i grillowane kanapki z kurczakiem, więc dlaczego nie skrzydełka z kurczaka? Cóż, przez jakiś czas podawali tę klasyczną przekąskę z dnia gry.

Skrzydełka można było znaleźć w menu przez ograniczony czas na początku XXI wieku i zostały przetestowane regionalnie na początku 2013 roku w Atlancie i Chicago. Mighty Wings zostały dodane do menu w całym kraju jeszcze w tym samym roku.

one dostałem dobre recenzje , ale niestety klienci nie byli nimi podekscytowani. Więc dlaczego nie odnieśli sukcesu? ?

Po pierwsze, były drogie. Trzy skrzydła kosztują 3,69 USD, pięć skrzydeł kosztowało 5,59 USD, a 10 skrzydeł kosztowało mniej niż 10 USD. Biorąc pod uwagę, że w sieci można kupić dwa cheeseburgery za mniej niż 3,69 dolara, wartości po prostu nie było, co jest szczególnie trudne do przełknięcia, ponieważ w tym momencie kraj wciąż znajdował się w środku recesji. Ludzie skarżyli się też na poziom przypraw (za gorąco!) oraz na to, że skrzydełka za bardzo przypominają bryłki kurczaka. W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz kurczaka w McDonald's, musisz zadowolić się kanapką, bryłkami lub przekąskami.

Hula Burger

Hula Burger Obrazy Getty

Podczas gdy Burger King jest zajęty serwowaniem MorningStar Farms Garden Veggie Patties dla swoich wegetariańskich klientów McDonald's nie ma obecnie w ofercie żadnych kanapek dla gości, którzy powstrzymują się od mięsa. Ale nie zawsze tak było.

W 1962 r Hula Burger został dodany do menu obok kanapki Filet-O-Fish tylko na jeden dzień, kiedy oba były testowane jako sposób na zwabienie katolickich klientów do restauracji w piątki, kiedy tradycyjnie jedli dania wegetariańskie lub pescetarne podczas Wielkiego Postu.

Hula Burger nie zawierał wołowiny. Został zrobiony z grubego plastra grillowanego ananasa podanego na bułce hamburgerowej wraz ze zwykłymi dodatkami, takimi jak ser, sałata, pomidor i sos do burgerów.

Założyciel McDonald's, Ray Kroc, wynalazł Hula Burger i początkowo był bardzo sceptyczny wobec Filet-O-Fish, więc wpadł na pomysł. W Wielki Piątek tego roku zobaczą, która kanapka sprzeda się więcej? w wybranych lokalizacjach, a zwycięzca zostanie dodany do menu. Ku jego rozczarowaniu sprzedali tylko sześć Hula Burgers i aż 350 kanapek Filet-O-Fish. Ten ostatni został dodany do menu, a pierwszy dołączył do listy produktów, które nigdy nie zdobyły statusu legendarnego w sieci.