Czy White Claw jest zdrowszy niż piwo?

biały pazur twardy seltzer Christopher Lane/Getty Images

Z latem za rogiem, szczyt Biały Pazur sezon wkrótce nadejdzie. Przed nadejściem cieplejszych miesięcy, marka hard seltzer niedawno ujawniła nowe smaki, ku uciesze fanów na całym świecie. Biały Pazur, należący do dyrektora generalnego Anthony'ego von Mandl Marka Anthony'ego Brandsa, staje się coraz bardziej popularna niż piwo. W lipcu zeszłego roku zdominował sprzedaż napojów, zdobywając 60 procent rynku twardych piw w USA i wyprzedzając każdą markę piwa rzemieślniczego, nawet branżowego giganta Budweiser (poprzez Codzienna Bestia ).

Dużym czynnikiem sukcesu White's Claw, zwłaszcza wśród młodszych konsumentów, są postrzegane korzyści zdrowotne. Sprzedawana pod hasłem „Made Pure”, 12-uncjowa puszka bezglutenowego twardego seltzera szczyci się tylko 100 kalorii i dwa gramy węglowodanów . Dla porównania, 12-uncjowa butelka Budweisera zawiera około 145 kalorii i 10,6 grama węglowodanów, jak widać w PopSugar . Wśród konsumentów istnieje pewne wrażenie, że White Claw jest „czystym” źródłem alkoholu, który „mniej obciąża ich ciała” i „mniej nadzienia lub wzdęcia niż piwo lub słodkie koktajle” (poprzez Na wynos ). Ale czy kolczasty seltzer jest rzeczywiście zdrowszy niż piwo?Biały Pazur vs. piwo

piwo z supermarketu z białym pazurem Timothy A. Clary/Getty Images

Według Wtajemniczony , częścią popularności White Claw jest jego „pijalność, co jest również wadą, jeśli próbujesz ograniczyć spożycie alkoholu i kalorie”. Wrażenie, że twardy seltzer jest zdrowszy niż inne napoje alkoholowe, często prowadzi do wypicia kilku puszek, zużywając tyle samo kalorii co kilka puszek piwa, a tym samym minimalizując możliwość utraty wagi.

Ponadto eksperci twierdzą, że kolczaste seltzery nie robią nic dla twojego zdrowia, ponieważ zawierają puste kalorie. Mia Syn, zarejestrowana dietetyczka z Charleston w Południowej Karolinie, powiedziała Zdrowie na co dzień że twarde seltzery, takie jak White Claw, „nie mają prawdziwych korzyści odżywczych”, takich jak witaminy i minerały, i że „ważne jest, aby ograniczyć puste kalorie do minimum”.

Pod koniec dnia White Claw to wciąż alkohol i tak, ma mniej kalorii i węglowodanów niż wiele piw, jeśli zatrzymujesz się na jednym, to znaczy. Ale nadmierne spożycie alkoholu, niezależnie od źródła, prowadzi do długotrwałych skutków zdrowotnych, w tym „wysokiego poziomu cukru we krwi, chorób serca, udaru, problemów trawiennych, chorób wątroby, raka i innych” (poprzez NAS. Aktualności Zdrowie ). Więc następnym razem, gdy będziesz kopał puszką White Claw, pamiętaj: Kluczem jest umiar.