Czy Walmart naprawdę zakazuje plastikowych toreb we wszystkich swoich sklepach?

Sklep Walmart na zewnątrz

To jest rodzaj zamieszania, które ma miejsce, gdy ludzie czytają tylko nagłówki. W tym miesiącu strona internetowa stacji radiowej Maine Moose 92 FM wywołała zamieszanie z nagłówkiem: „Walmart od 1 lipca będzie bez worka” (przez Snopy ). Jedynym powodem, dla którego portal sprawdzający fakty musiał się zajrzeć, był fakt, że sam nagłówek może prowadzić do wniosku, że każdy Walmart w USA przestanie dostarczać torby przy kasie.

Odwiedzić Łoś 92 FM stronie internetowej, a tamtejszy zespół prasowy poprawił nagłówek: „Maine Walmarts wyjdą bez worka 1 lipca”. Nagle 99,6% Amerykanów nie odczuwa zmiany polityki Walmartu.Nie ma wątpliwości, że Walmart jest częścią problemu, jeśli chodzi o plastikowe torby. Każdego roku rozdają od 18 do 20 miliardów, zgodnie z Przylądek Gazette , a tylko 1-3% z ponad 100 miliardów plastikowych toreb, których Amerykanie używają każdego roku, jest poddawanych recyklingowi. Walmart też nie chowa głowy w piasek z powodu tego problemu. (To może być trudne, w sensie dosłownym, biorąc pod uwagę, że Strona internetowa Walmarta przyznaje, że plastikowe torby są jednymi z 10 najczęstszych rzeczy znalezionych na plażach). Walmart zachęca wynalazców do wymyślania zrównoważonych alternatyw dla toreb, a gigant handlu detalicznego na próbę zniknął bez torby, przynajmniej w Meksyku i Vermont.

Walmart idzie o krok dalej z nowym prawem stanu Maine, całkowicie bez worka w stanie

Osoba z torbą wielokrotnego użytku

Walmart nie ma worków w Maine – powtarzamy: Maine, a nie całe Stany Zjednoczone – po nowym prawie stanowym, które zakazuje plastikowych toreb w placówkach handlowych, według WGME . Mainers początkowo zamierzali zająć się zakazem plastikowych toreb od kwietnia 2020 r., Ale został opóźniony z powodu COVID-19. Prawo stanu Maine dotyczy wyłącznie jednorazowych toreb plastikowych. Ogólnostanowe zakazy plastikowych toreb zostały wprowadzone również w siedmiu innych stanach, zgodnie z Krajowa Konferencja Legislaturach Stanowych : Kalifornia, Connecticut, Delaware, Nowy Jork, Oregon, Vermont i większość Hawajów.

Gdyby chciał, Walmart mógłby oferować torby papierowe w Maine, ale sieć postanowiła pójść o krok dalej z nowym prawem. WJBQ zgłoszono w postach w mediach społecznościowych, które pokazują tablice z tablicami kanapkowymi przed Walmarts w Maine, które jasno pokazują, że sklepy będą „całkowicie bezworkowe”, a klienci będą musieli przynieść własne torby wielokrotnego użytku . „Ta decyzja tylko jeszcze bardziej pokazuje zaangażowanie firmy w rozwijanie zrównoważonych inicjatyw, które wspierają ludzi i środowisko oraz w jej nieustające wysiłki zmierzające do osiągnięcia zerowej emisji w globalnych operacjach do 2040 roku” – powiedział Walmart WGME.