Czy to prawda, że ​​lody Breyers się nie topią?

Lody Breyers Rocky Road

Nie wszystkie badania naukowe mają heroiczny cel walki ze zmianą klimatu lub leczenia śmiertelnych chorób. Całkiem dużo — na przykład studiowanie drzew wampirów lub polowanie na DNA potwora z Loch Ness (poprzez Nauka na żywo ) — jest bardzo kłopotliwym wykorzystaniem czasu.

Być może mózgi głupców byłyby lepiej wykorzystane w dążeniu do uczynienia codziennego życia nieco mniej stresującym. Na przykład tosty, które nie wystygną, byłyby świetnym rozwiązaniem. Jak lody, które nigdy się nie topią — pomyśl tylko o wszystkich łzach dzieciństwa (i dorosłości), które można by uratować, wykonując tak szlachetne zadanie.Na szczęście ta perspektywa nie może być całkowicie oderwana od rzeczywistości (jeśli w ogóle wierzyć plotkom internetowym, a kiedy kiedykolwiek się myliły?) Według rzekomo wysoce rzeczowych zachwytów jednego youtube wideo (którego w żaden sposób nie można uznać za sianie paniki), Lody Breyers nie topi się.

Nie wszystkie mrożone produkty mleczne są tak naturalne jak lody

Lody waniliowe, czekoladowe i truskawkowe

wideo , który zgromadził ponad 6 milionów wyświetleń na całym świecie, sugerował, że tuba lodów waniliowych Breyers nie stopiłaby się, nawet gdyby leżała w temperaturze pokojowej przez jeden dzień (przesyłający, pan EastCoastMan, sugerował, że może to być spowodowane tym, że lody zawierała „mleko modyfikowane”). Wielki szok został również przedstawiony w filmie, gdy lody pozostawione na 10 dni rozwinęły pleśń.

Jednak twierdzenia, że ​​lody Breyers nie topią się, zostały rozbite. Dochodzenie przez Snopy wyjaśnił, że produkt o smaku waniliowym objęty przeglądem był w rzeczywistości mrożonym deserem mlecznym, a nie lodami. Mrożone desery mleczne nie muszą zawierać tylu naturalnych składników, co lody (przez New York Times ) i często dodaj chemikalia, które zmienić proces topienia , ale są uważane za bezpieczne do jedzenia (przez Snopes).Szkoda, że ​​jedynym sposobem na stworzenie niezniszczalnych lodów jest powstrzymanie ich od tego, by faktycznie były lodami, ale nadzieja wciąż istnieje. W Japonii rewelacją było odkrycie naturalnego składnika truskawek, który zestala produkty mleczne (poprzez: Pleśń ). Ambicje świata bez mokrych rożków lodowych mogą się jeszcze spełnić.