Czy naprawdę bezpiecznie jest jeść łupiny orzechów ziemnych?

orzeszki ziemne

Można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o jedzenie orzeszków ziemnych, większość z nas całkowicie wyrzuca skorupkę. Zjedzenie go może nawet wydawać się dość dziwne. Ludzie są jednak dziwnymi stworzeniami i wielu ludzi faktycznie lubi zewnętrzną skorupę orzeszka ziemnego.

DO wątek na Reddicie , zatytułowany „Lubię jeść razem z orzeszkami łupinki”, zapoczątkował całkiem ciekawą dyskusję. Wiele osób uważało, że to dziwne, ale prawie tyle samo przyznało, że lubi jeść muszelkę. - Ja też, bracie. Mój tata i ja zawsze dostajemy przynajmniej jedno dziwne spojrzenie Pięciu gości , ' powiedziała jedna osoba .najlepszy trader desery Joe

Wielkie pytanie ze strony wielu ludzi dotyczyło potencjalnych zagrożeń związanych z trawieniem skorupy. Te łupiny orzeszków ziemnych mogą być dość postrzępione i twarde – więc czy są bezpieczne do jedzenia?

Spożywanie zbyt dużej ilości łupin orzechowych może powodować problemy

puste łupiny orzeszków ziemnych

Orzeszki ziemne są pełne Korzyści zdrowotne , ale oczywisty potencjał zagrożenie dla zdrowia to, co przychodzi na myśl podczas jedzenia muszli, to trawienie – lub jego brak. Łupiny orzeszków ziemnych nie są zbyt miękkie i tak naprawdę nie pękają łatwo, bez względu na to, jak bardzo je przeżuwasz. Jeśli dana osoba je dużo łupin orzeszków ziemnych, istnieje możliwość, że mogą one gromadzić się w jelitach i powodować blokadę. Klinika majonezu donosił, że coś takiego dzieje się z łupinami nasion słonecznika.

Innym potencjalnym niebezpieczeństwem, które może narazić Cię na ryzyko — zwłaszcza jeśli chrupasz łupiny orzechów prosto z ziemi, jak jakiś wiejski bzdet — to pestycydy. Orzeszki ziemne są podatne na choroby grzybowe, a rolnicy używają pestycydów do walki z tym - jednak oczekują, że większość ludzi wyrzuci skorupkę (poprzez Żyj silnie ).Czy są jakieś korzyści z jedzenia muszli?

orzeszki ziemne i muszle

Jeśli chodzi o potencjalne korzyści, które mogą przynieść jedzenie łupin orzechów ziemnych, zacznijmy od składu samych łupin. Łupiny orzechów ziemnych są dość podobne w makijażu do kory drzewa, siana, gałązek i tektury (poprzez Czytelnik San Diego ). Żadna z tych rzeczy nie brzmi apetycznie.

kiedy pisklę zostało ustalone?

Zawierają również około 60 procent błonnika, ale ponieważ są zrobione z celulozy, ludzkie żołądki i ślina mają trudności z wyekstrahowaniem większości innych składników odżywczych w łupinach orzeszków ziemnych. Ślina w naszych ustach po prostu nie jest wystarczająco silna, aby zrobić wiele, jeśli chodzi o rozbijanie łupin orzeszków ziemnych, a nasze żołądki nie mają odpowiednich drobnoustrojów trawiennych do dalszego rozbijania tych łupinek w celu wyciągnięcia jakichkolwiek prawdziwych składników odżywczych. Na nieszczęście dla tych z nas, którzy lubią szaleć na muszli orzeszkami ziemnymi, w tym dziale biją nas brzuchy słoni.

Więc zwariuj i zjedz tyle orzeszków ziemnych jak chcesz, ale może oprzyj się wgryzaniu w te wszystkie muszle.