Czy wkładanie gorącego jedzenia do lodówki jest złe?

Kobieta wkładająca jedzenie do lodówki

Wiesz, że ważne jest, aby schłodzić jedzenie w lodówka kiedy skończysz z gorącym posiłkiem, ale jak szybko możesz odłożyć resztki? Czy musisz dać im czas na odnowienie na liczniku przed ich schowaniem? Czy naprawdę złym pomysłem jest wkładanie gorącej żywności do lodówki, czy też należy ją tam dostać jak najszybciej?

Jest kilka przemyśleń na ten temat. Niektórzy uważają, że jeśli jedzenie włoży się do lodówki, gdy jest jeszcze gorące, zepsuje się w lodówce. Jednak tak nie jest, raporty AARP . Shelley Feist, dyrektor wykonawczy organizacji non-profit Partnerstwo na rzecz Edukacji Bezpieczeństwa Żywności, powiedziała w publikacji, że bardzo ważne jest, aby jedzenie było w lodówce w ciągu dwóch godzin. Pozostawienie go na dłużej umieszcza cię w „strefie zagrożenia”, gdzie bakterie mogą się szybko rozmnażać.Innym problemem jest to, że duże ilości żywności w dużych pojemnikach mogą trwać dłużej, aby całkowicie schłodzić się w lodówka , a w międzyczasie może podnieść temperaturę wewnątrz lodówki, narażając resztę jedzenia na ryzyko nadmiernego nagrzania. W takim przypadku Feist sugeruje wkładanie jedzenia do małych, płytkich pojemników.

Ta rada odpowiada USDA zalecenia. Zauważają, że aby zapobiec rozwojowi bakterii, konieczne jest szybkie schłodzenie żywności. Nawet jeśli jest jeszcze ciepły, podzielenie go na mniejsze pojemniki pozwoli każdemu szybko schłodzić się w lodówce. Na przykład, jeśli masz dużą kupę mięsa resztki z obiadu posiekaj go na mniejsze porcje przed schłodzeniem, a jeśli zostanie Ci tona zupy, podziel ją między małe pojemniki.

USDA mówi nawet, że ty mogą włóż gorące jedzenie bezpośrednio do lodówki. Inną opcją jest szybkie schłodzenie go w lodowatej lub zimnej łaźni wodnej przed schłodzeniem.Najważniejsze jest to, że przechowywanie żywności na blacie przez długi czas jest nie zalecane i wkładanie gorących potraw do lodówka jest całkowicie bezpieczny.