Czy kminek jest ostry?

Mielony i cały kminek

Kmin pochodzi z egipskiej doliny Nilu i według Epicentrum , nasiona kminku sprzed 5000 lat znaleziono w piramidach Starego Państwa. Łyżka ujawnia, że ​​kminek był nawet używany jako część procesu mumifikacji! Starożytni Grecy i Rzymianie wykorzystywali kminek zarówno do celów leczniczych, jak i kosmetycznych, aw średniowiecznej Europie przyprawę tę stosowano jako tańszy substytut czarnego pieprzu.

czy możesz jeść liście kapusty?

Kminek pochodzi z nasion rośliny Cuminum cyminum, która jest obecnie uprawiana nie tylko w Afryce Północnej, ale także w obu Amerykach, regionie Morza Śródziemnego, Chinach i Indiach. Ta nazwana lokalizacja jest źródłem ponad 50 procent większości dzisiejszego kminku produkowanego komercyjnie (poprzez pikantna przyprawa ).Kminek nie jest tak naprawdę „pikantny” w sensie ciepła. Epicentrum ocenia go na 3 w skali ostrości, gdzie cayenne ma około 8 lub 9, a papryczki habanero mają 10. Kminek ma nieco więcej ciepła niż papryka i mniej więcej taki sam poziom ciepła jak papryka Anaheim (poprzez Epicentrum ).

Jak smakuje kminek?

Nasiona kminku Omar Torres/Getty Images

Producenci przypraw McCormick opisz kminek jako mający cytrusową nutę, ale z ogólnie bogatym i obfitym smakiem. Świerk zjada mówi, że kminek jest ciepły i ziemisty, zawiera zarówno słodkie, jak i gorzkie nuty. Nasiona kminku muszą być również prażone, aby uwolnić ich pełny smak.

Kminek jest jedną z przypraw używanych do przygotowania zarówno chili w proszku, jak i przypraw do taco, dlatego często kojarzy się z meksykańską kuchnią. Występuje również w kuchni Bliskiego Wschodu, gdzie dobrze łączy się z jagnięciną i wołowiną, a także z potrawami warzywnymi z soczewicą, ciecierzycą i bakłażanem. Kminek odgrywa również rolę w kuchni indyjskiej, szczególnie w mieszankach przypraw, gdzie łączy się go z papryczkami chili, nasionami gorczycy, kurkumą, kolendrą i ziarnami pieprzu i używa się go do przyrządzania curry i chutney.Jak kminek jest używany w kuchni?

nasiona kminku w drewnianej łyżce

Kminek jest dostępny w dwóch odmianach — całe nasiona i mielone. Całe nasiona są dodawane na wczesnym etapie gotowania, smażone na gorącym oleju lub gotowane na wolnym ogniu w bulionie, aby nadać im smak. Zmielony kminek można jednak dodać do potrawy w dowolnym momencie, ponieważ nie potrzebuje ciepła, aby rozproszyć swój smak.

czy musisz umyć ryż?

Zmielony kminek ma bardziej intensywny, skoncentrowany smak niż kminek, więc jeśli w przepisie ma on zastąpić nasiona, musisz nieco zmniejszyć jego ilość. Świerk zjada sugeruje użycie 1 łyżki mielonego kminku zamiast 1 1/4 łyżki nasion kminku (lub odwrotnie). Mielony kminek ma również tendencję do szybszej utraty smaku niż całe nasiona, więc miej to na uwadze przy zakupie i przechowywaniu przyprawy.