Jak bogaty jest dyrektor generalny Shake Shack i jaka jest średnia płaca jego pracowników?

Dyrektor generalny Shake Shack, Randy Garutti Bloomberg/Getty Images

Znane ze swoich pysznych burgerów , z kultowymi naśladowcami (via CNBC ) i fanów, które obejmują Michelle obama i Lizzo , Wstrząsnąć Shack faktycznie zaczął jako strata pieniędzy money hot dog stoisko w Nowym Jorku założone przez znanego szefa kuchni Danny'ego Meyera (via Smacznego ). Dziś popularny fast food sieć ma ponad 275 lokalizacji na całym świecie (poprzez Inwestopedia ), a kapitalizacja rynkowa 4,78 mld USD (przez Wieśniak! Finanse ).

co nadaje dr pepper jego smaku?

Randy Garutti jest obecnym dyrektorem generalnym Shake Shack. Ma długą historię w gościnności, zaczynając w sklepie z bajglami w wieku 13 lat i wiele innych poczynań w branży restauracyjnej, zanim przekonał Danny'ego Meyera, by zamienił swoje stoisko z hot dogami w pierwszą oficjalną Shake Shack w 2004 roku (przez Pieniądze Inc. ). Według Wieśniak! Finanse , Garutti, który jest dyrektorem generalnym Shake Shack od 2012 roku, zarabia „wystarczająco zbliżone do średniej płacy prezesa firmy o podobnej wielkości”. W 2019 roku zarobił łączne wynagrodzenie w wysokości 2,3 miliona dolarów, w tym 600 233 dolarów wynagrodzenia i 787 506 dolarów nagrody w postaci akcji (poprzez AFL-CIO ). W lipcu 2019 r. wartość netto Garuttiego oszacowano na 8,94 mln USD, z czego ponad 2,6 mln USD w akcjach Shake Shack (poprzez Kopalnia ścienna ).Ile zarabiają pracownicy w Shake Shack?

Grupa pracowników Shake Shack z jedzeniem Jp Yim/Getty Images

Według W rzeczy samej , oprócz świadczeń, takich jak plan emerytalny, ubezpieczenie, płatne dni wolne i zniżki dla pracowników na niektórych stanowiskach, pracownicy zarabiają około 13,22 USD na godzinę. Kucharze liniowi mogą spodziewać się 9,87 USD za godzinę, podczas gdy starsi kucharze mogą zbliżyć się do 13 USD za godzinę. Inne średnie zarobki to 13,12 USD dla trenerów i 14,77 USD dla kierowców ciężarówek. Stanowiska kierownicze oferują roczne pensje w wysokości 50 694 USD dla kierowników restauracji i 65 441 USD dla asystentów dyrektorów generalnych.

różnica między wegemitem a marmite

Firma daje również jasną ścieżkę rozwoju kariery w swojej mapie drogowej Shacksperience. Jak zauważył jeden z recenzentów W rzeczy samej , „Elastyczny harmonogram, przyzwoita płaca i dobra kultura pracy sprawiają, że jest to ogólnie świetne miejsce pracy. Istnieje jasny proces określający, co musisz zrobić, jeśli chcesz awansować również w firmie”.

Firma wdrożyła również dodatkowe inicjatywy mające na celu zatrzymanie pracowników, w tym rozszerzenie uprawnień 401 tys., przyznanie opcji na akcje menedżerom i przetestowanie czterodniowych tygodni pracy w kilku restauracjach (za pośrednictwem QSR ). Jest to zgodne z tworzeniem „podwyższonych doświadczeń dla członków naszego zespołu i gości”, jak zaznaczono na stronie internetowej firmy (poprzez Wstrząsnąć Shack ), co może być powodem, dla którego jest uważany za jeden z najlepsze sieci fast foodów do pracy .