Jak bogaty jest dyrektor generalny Chick-Fil i jaka jest średnia pensja jego pracowników?

Sprawdź-fil-A Paras Griffin / Getty Images

Z ponad 2500 lokalizacjami w Stanach Zjednoczonych (i dwoma w Kanadzie), Chick-fil-A jest niezwykle popularną siecią fast foodów, znaną z pożądane kanapki z kurczakiem (przez Bohater zdrapania ).

Laska-fil-A Początki firmy zaczynają się w Hapeville w stanie Georgia, kiedy S. Truett Cathy pracował nad kilkoma przepisami na kanapki z kurczakiem w swojej restauracji Dwarf Grill w 1946 roku. W 1964 roku restaurator natknął się na złoto: panierowaną kanapkę z kurczakiem w bułce z masłem. Przepis się przyjął. Cathy nazwała go „Chick-fil-A, z dużym A oznaczającym najwyższą jakość klasy A”, według Strona internetowa Chick-fil-A . Pierwsza restauracja Chick-fil-A została otwarta w 1967 roku w Atlancie w stanie Georgia. Od tego czasu firma rozrosła się o lokalizacje w centrach handlowych, lotniskach i kampusach uniwersyteckich w 47 stanach, Waszyngtonie i Kanadzie (za pośrednictwem Drut z kurczaka ).Syn Truetta, Dan Cathy, rozpoczął pracę w Chick-fil-A w 1970 roku (przez Laska-fil-A ). Jako najstarszy syn Truetta, Cathy dorastała w branży. W 2013 roku Dan został dyrektorem generalnym sieci. Jego brat, Bubba Cathy, pełni funkcję wiceprezesa wykonawczego sieci. Ile zarabia Dan Cathy jako CEO Chick-fil-A?

Chick-fil-A to lukratywny biznes rodzinny

Dan Cathy w objęciach pracowników Marcus Ingram/Getty Images

Sprzedaż kanapek z kurczakiem stała się dość lukratywnym przedsięwzięciem dla rodziny Cathy. Rodzina jest wymieniona pod numerem 21 w dniu Forbes „Najbogatsze rodziny Ameryki 2020” lista o wartości netto 14,2 mld USD.

Według danych, w wieku 68 lat, majątek netto Dana Cathy wynosi 7,1 miliarda dolarów Forbes . Zajmuje 565 miejsce w rankingu Forbes „Lista miliarderów i znalazła się na 81 miejscu” Forbes Najlepsza 400.Chociaż sieć kanapek z kurczakiem jest popularna, firma nie jest pozbawiona kontrowersji. S. Truett Cathy, która zmarła w 2014 roku w wieku 93 lat, była głęboko religijna i według strony internetowej Chick-fil-A „wiodła życie skoncentrowane na zasadach biblijnych”. Sklepy Chick-fil-A są zamknięte w niedziele z tego powodu. Firma, która jest własnością prywatną, wpadła w gorącą wodę, gdy jej ramię założycielskie przekazało 1,8 miliona dolarów w 2017 r. organizacjom takim jak Drużyna Chrześcijańskich Sportowców (FCA), Armia Zbawienia i chrześcijański dom młodzieżowy, według Restauracja Biznes . Niektórzy twierdzą, że organizacje te mają poglądy anty-LGBTQ.

czy szef kuchni jest dla ciebie dobry?

Według Chick-fil-A, Dan Cathy ma witać klientów w swoich restauracjach słowami: „Cześć. Jestem Dan. Pracuję w obsłudze klienta”. Podczas gdy CEO ma wartość netto 7,1 miliarda dolarów, ile tak naprawdę zarabiają pracownicy Chick-fil-A pracujący w obsłudze klienta?

Co robią pracownicy Chick-fil-A?

Pracownik Chick-fil-A w masce. Bloomberg/Getty Images

Chociaż rodzina Cathy zgromadziła miliardy dolarów, ogromne bogactwo nie spływa do jego… pracowników . Strona z ofertami pracy W rzeczy samej podaje średnią pensję członka zespołu restauracji na 10,86 USD za godzinę. Członkowie zespołu kuchennego średnio około 11,90 USD za godzinę. Menedżerowie radzą sobie lepiej, zarabiając około 14,39 USD na godzinę. Poza wynagrodzeniem restauracja fast food Sieć oferuje pewne korzyści i korzyści, takie jak gwarantowane wolne niedziele, ponieważ wszystkie restauracje są zamknięte raz w tygodniu.Chick-fil-A oferuje również zniżki na czesne na wielu uczelniach w całym kraju, a pracowników zapraszamy do składania wniosków stypendia uniwersyteckie . Według Strona internetowa Chick-fil-A , firma przyznała 92 miliony dolarów stypendiów Remarkable Futures ponad 59 000 pracowników od 1973 roku.

Tabela płac zgłasza inne korzyści dla pracowników Chick-fil-A, które mogą decydować o podjęciu tam pracy. Niektórzy pracownicy zgłaszają, że zarabiają darmowe napoje, zniżki na jedzenie, płatne urlopy i urlopy, płatne zwolnienia chorobowe oraz możliwość uczestniczenia w 401K.