Ile soli naprawdę potrzebujesz do wody z makaronem?

Gotowanie spaghetti

Makaron jest niedrogi, pyszny i można go zrobić ze wszystkiego, od prostego sos pomidorowy do różnych warzyw do kilku kawałków obfitego mięsa — ale to nie znaczy zastanawiam się, jak to ugotować jest proste. Istnieje wiele sprzecznych porad dotyczących nawet najbardziej podstawowych elementów gotowania tego podstawowego dania, nawet jeśli chodzi o to, ile soli potrzebujesz do swojego woda makaronowa .

Większość suszonych makaronów w amerykańskich sklepach spożywczych wytwarzana jest z mąki i wody. Jeśli ugotujesz go w niesolonej wodzie, otrzymasz mdły, bezsmakowy makaron . Jasne, można go polać sosem, ale dla lepszego smaku należy posolić wodę, aby makaron doprawił się podczas gotowania (poprzez Smacznego ). Ale ile Sól czy naprawdę potrzebujesz?Ile soli potrzebujesz w wodzie makaronowej

gotowanie makaronu z solą

Niektórzy znani szefowie kuchni, tacy jak Samin Nosrat (przez ( Reddit ) i włoska ekspertka od kuchni Lidia Bastianich zalecają, aby woda do makaronu była tak słona jak morze (przez Dzisiaj ). Ale jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się zakrztusić się morską wodą po tym, jak zepchnęła Cię fala, wiesz, że ocean jest w rzeczywistości o wiele bardziej słony niż wszystko, co jemy.

Dlaczego więc tak wielu szefów kuchni udziela tych samych rad? Nikt tak naprawdę nie wie, choć niektórzy przypuszczają, że to dlatego, że większość ludzi podsala jedzenie, a wytyczne dotyczące wody morskiej po prostu zachęcają ich do większej hojności w soli niż w innym przypadku. Ale zdecydowanie nie powinieneś robić makaronu tak słonego jak ocean. Wymagałoby to 2 łyżek soli kuchennej lub 1/4 szklanki puszystej soli koszernej Diamond Crystal na litr wody, aby uzyskać 3,5% zasolenia (przez Lifehacker ).

Zamiast tego powinieneś dążyć do około 1% zasolenia wody makaronowej. Oznacza to około 1-1/2 łyżeczki soli kuchennej lub drobnej soli morskiej na litr wody. Zwiększ tę ilość do 2 łyżeczek, jeśli używasz koszernego koszernego Mortona i 1 łyżki stołowej, jeśli używasz koszernego diamentowego kryształu (przez Poważne jedzenie ).To oczywiście tylko punkt wyjścia, ponieważ każda osoba ma inne preferencje smakowe. Możesz obniżyć zasolenie do 0,5% (3/4 łyżeczki soli morskiej lub 1 1/2 łyżeczki Diamentowego Kryształu na litr) lub nawet do 2% (1 łyżka soli morskiej lub 2 łyżki Diamentowego Kryształu na litr wody) w zależności od tego, co lubisz, i możesz chcieć dostosować słoność wody w zależności od rodzaju sosu, w którym będziesz ubierać swój makaron.

Ale chyba że chcesz wyrzucić swój obiad, nigdy spraw, aby woda z makaronu była tak słona jak morze.