Jak człowiek V. jedzenie zmienił Adama Richmana

Adam Richman w garniturze na New York City Wine & Food Festival Taylor Hill/Getty Images

Kiedy Travel Channel's Mężczyzna kontra jedzenie zadebiutował w 2008 roku, wkrótce stał się popularną, winną, telewizyjną przyjemnością. Pomysł serialu, że każdy człowiek, z którym można się utożsamiać, podróżuje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu imponujących ofert żywnościowych i szalonych wyzwań związanych z jedzeniem, był kuszący sam w sobie, ale uprzejma charyzma gospodarza Adama Richmana naprawdę wszystko połączyła.

Widok Richmana desperacko pogrążającego się w swoich wyczynach kulinarnych — jak zrzucenie absurdalnej sterty papryczka duchowa tłuszcz i węglowodany — był cudem do zobaczenia, a jego prawdziwy entuzjazm sprawiał, że łatwo było uwierzyć, że nie był w tym tylko dla wypłaty. Najwyraźniej mężczyzna kochał jedzenie.Chodzi o to, że kiedy spędzasz cztery sezony na kopaniu ogromnych ilości tłustych, pikantnych potraw, otchłań w końcu zaczyna się odwracać. W związku z tym, kiedy Richman opuścił program w 2012 roku, był innym człowiekiem niż przed rozpoczęciem czteroletniego objadania się przed kamerą – i to nie tylko dlatego, że stał się sławny. Od problemów ze zdrowiem i wizerunkiem ciała po nieustanną krytykę ze strony jego idoli, przyjrzyjmy się niektórym sposobom Mężczyzna kontra jedzenie zmienił Adama Richmana.

Adam Richman musiał trenować, aby stać się wielkim zjadaczem Man v. Food

Adam Richman of Man v. Food with BBQ sliders Dave Kotinsky / Getty Images

W dzisiejszych czasach Adama Richmana można czasem znaleźć w szeregach legendarnych profesjonalni mistrzowie jedzenia , ale jak wspomniał w programie, to on prowadził Mężczyzna kontra jedzenie jako zwykły facet z zerowym doświadczeniem w świecie konkurencyjnego jedzenia. Było to zgodne z projektem, ponieważ podczas gdy hipnotyzujące jest obserwowanie legendy jedzenia, Joey'a Chestnuta, który niszczy pięciofuntową BurritoZillę w odcinku San Jose w Kalifornii w sezonie 1, obserwując, jak Richman próbuje bezskutecznie uporać się z siedem - funtowe burrito śniadaniowe w bardzo następny odcinek jest prawdopodobnie o wiele bardziej zabawny.

Tak jak Codzienny Posiłek mówi nam, że Richman był aktorem wykształconym w Yale i szefem kuchni sushi, zanim dostał Mężczyzna kontra jedzenie gig. W 2011 roku powiedział Heeb że proces przesłuchań do programu nie wiązał się nawet z trudnymi wyzwaniami żywieniowymi. Chociaż oznacza to, że musiał opracować metody, aby przygotować się na swoje żarłoczne triumfy po otrzymaniu pracy, każdy, kto obserwował Mężczyzna kontra jedzenie może zaświadczyć, że Richmanowi z pewnością się udało.Do czasu jego Heeb W wywiadzie Richman był doświadczonym weteranem, którego rutynowe przygotowanie do wyzwań brzmiało jak rozgrzewka zawodowego sportowca. Ujawnił te zaskakujące sztuczki, aby rozkręcić swoje ciało przed wielkim momentem: „Zawsze było dużo ćwiczeń, w szczególności ćwiczeń nóg i pleców. To twoja największa grupa mięśniowa, więc dość mocno aktywują twój metabolizm. A potem robiłem sprinty interwałowe na bieżni albo skakałem na skakance.

Adam Richman zaczął pościć, aby przetrwać wyzwania Człowiek kontra Jedzenie

Adam Richman of Man v. Jedzenie pozujące z potrawą Ilya S. Savenok/Getty Images

Jak powiedział Adam Richman 411mania wolał oglądać Mężczyzna kontra jedzenie wyzwania jako dobry czas i przyjemne wspólne doświadczenie, a nie brutalna walka z gigantycznym posiłkiem. Mimo to wyzwania związane z jedzeniem pozostały gigantyczną przeszkodą dla Richmana, a aby je przetrwać, starał się zastosować sztuczkę, gdy tylko było to możliwe: pościć.

Richman wolał przystąpić do wyzwania dobrze nawodniony, bez jedzenia w żołądku i z intensywnym treningiem pod sobą, aby „zwalczyć kaloryczną lawinę”, powiedział 411mania . Utrzymując odpowiednią dietę i zdrowie, miał też szansę poczuć się znacznie lepiej po wyzwaniach. Świetnym przykładem udanego przygotowania był 72-uncjowy stek z Big Texan wyzwanie, podczas którego Richman pożerał gigantyczny kawałek wołowiny w niecałe pół godziny, mimo że był to dopiero jego pierwszy rok w pracy.Z drugiej strony, jeśli post Richmana się nie powiódł, od razu znalazł się w znacznie gorszej sytuacji, donosił 411mania . „Prostym faktem jest to, że jeśli jem cały dzień wcześniej, mam wielką, główną przeszkodę przeciwko mnie, jeśli chodzi o wielkie wyzwania” – powiedział Richman.

Adam Richman musiał nabrać formy jeszcze przed nakręceniem Man v. Food

Adam Richman of Man v. Food w garniturze Andrew H. Walker/Getty Images

Łatwo jest pomyśleć, że obfite jedzenie to gra dla dużego mężczyzny, a ogromny apetyt jest o wiele ważniejszym czynnikiem niż przyzwoita kondycja fizyczna. Z drugiej strony, spójrz na szczupłą i ultra-fitową legendę konkurencyjnego jedzenia Takeru Kobayashi wskazuje, że gdy porcje stają się superdupersized , może być wręcz przeciwnie.

Odpowiadając na pytania fanów dla ESPN stronie internetowej, Adam Richman wyjaśnił, że był świadomy korzyści płynących z bycia tak zdrowym, jak to możliwe, zanim zaczął kręcić Mężczyzna kontra jedzenie . Tak więc, zanim kamery zaczęły się toczyć i mega-talerze zaczęły się pojawiać, podjął kroki, aby upewnić się, że jego kondycja fizyczna jest odpowiednia do kursu. „Kiedy zacząłem program, zanim nakręcono pierwszy odcinek, wcześniej udałem się do specjalistów, ponieważ chciałem zacząć od linii bazowej dobrego zdrowia, w przeciwieństwie do korygowania złego stanu zdrowia w przyszłości” – ujawnił.

Adam Richman nie lubi już ostryg dzięki temu wyzwaniu Man v. Food

Adam Richman of Man v. Jedzenie w kolorowej kurtce Tim Mosenfelder/Getty Images

Kiedy prowadzisz program, taki jak Mężczyzna kontra jedzenie , to naturalne, że w pewnym momencie możesz osiągnąć etap, w którym po prostu nie możesz już przetrawić określonego jedzenia – nawet jeśli kiedyś uważałeś je za pyszne. Jak powiedział Adam Richman Lustro w 2015 roku dokładnie to przydarzyło mu się z ostrygami. „Po wyzwaniu z ostrygami w Nowym Orleanie, które miało miejsce ponad pół dekady temu, myślę, że od tego czasu miałem mniej niż tuzin” – powiedział. – To mnie po prostu zniechęciło.

Mężczyzna kontra jedzenie Wyzwaniem, do którego odnosi się Richman, jest jego wizyta w 2009 roku w ACME Oyster House, gdzie miał za zadanie dołączyć do restauracji „15 Tuzin Club”, połykając wymagane 180 ostryg. Człowiekowi udało się wtedy pokonać jedzenie, ale doświadczenie 15 tuzinów mięczaków przechodzących przez jego przełyk było ewidentnie więcej niż wystarczające, aby odstraszyć nawet zahartowanego w bojach miłośnika jedzenia, takiego jak Richman, z dala od przyszłych ostrygowych uczt.

Adam Richman nauczył się mówić z pełnymi ustami do Man v. Food

Adam Richman of Man v. Jedzenie trzymające burgera Lars Niki/Getty Images

Fakt, że na wpół przeżuwane kawałki burgera nie wypadały z ust Adama Richmana za każdym razem, gdy je otwierał podczas Mężczyzna kontra jedzenie wyzwania żywieniowe są dowodem na to, że mężczyzna jest dość biegły w łączeniu swoich dwóch powszechnie znanych talentów: jedzenia i mówienia. Umiejętność mówienia z jedzeniem w ustach jest niezwykle dziwną i specyficzną rzeczą do opanowania w świecie, w którym nie rozmawianie z pełnymi ustami jest najlepszym sposobem na poruszanie się w większości sytuacji towarzyskich. Jednak rola Richmana jako Mężczyzna kontra jedzenie gospodarz przedstawiał tak dużo jedzenia i przemawiania przed kamerą, że czasami obaj musieli się przeplatać, ale jak sam mężczyzna stwierdził Jedz z Mikeyem „Nikt tak naprawdę nie uczy cię jeść przed kamerą”.

Na szczęście świat ma teraz eksperta. W rozmowie z Chicago Tribune , Richman ujawnił swój sekret odblokowania wątpliwej umiejętności monologu z pełnymi ustami. „Uświadom sobie, gdzie się wypowiadasz” – poradził. „Jeśli trzymam całe jedzenie [w prawym policzku], nadal mogę mówić. Zasadniczo mogę recytować Deklarację Niepodległości, o ile trzymam tu swoje jedzenie. Jeśli przesunę go na lewą stronę, jestem absolutnie postrzelony. Więc miej oko na ten prawy policzek podczas następnego Mężczyzna kontra jedzenie maraton. Nigdy nie wiesz, jakie sekrety może skrywać.

Adam Richman zmagał się z problemami z obrazem ciała z powodu Man v. Food

Adam Richman of Man v. Food w bejsbolówce Cindy Ord/Getty Images

Spożywanie dzikich ilości jedzenia na życie może mieć negatywny wpływ na twoje samopoczucie psychiczne, zwłaszcza jeśli twoja praca wymaga również ciągłego przebywania przed kamerą. Jak powiedział Adam Richman Lustro , dla niego oznaczało to, że w końcu wstydził się dodatkowych kilogramów, które jego Mężczyzna kontra jedzenie koncert był na niego napięty. „Nie podobało mi się to, jak wyglądam – wprawiało mnie to w depresję” – wyjawił prezenter.

Dla Opiekun Richman miał za sobą historię problemów z obrazem ciała, a jak omówił dalej w Zdrowie mężczyzn , był przygnębiony swoim wyglądem. Aby dać ci przybliżone pojęcie o tym, co dokładnie widział w lustrze, Richman podobno porównał swoją sylwetkę do „małego samochodu” podczas Ludzie wywiad (przez Wieśniak! Aktualności ). Sprawy potoczyły się tak źle, że w pewnym momencie próbował nawet mieszać się z kątami kamery, starając się ukryć swój wygląd – chociaż członek ekipy natychmiast powiedział mu, że prawdopodobnie nie jest to najlepszy pomysł, aby gospodarz programu telewizyjnego tylko pokazać bok jego twarzy, powiedział Lustro.

Adam Richman spakował funty podczas Man v. Food i szybko je zgubił

Adam Richman of Man v. Jedzenie w kapeluszu Dave J. Hogan/Getty Images

Jeśli nie miałeś na oku Adama Richmana po jego kadencji Człowiek a jedzenie, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że stał się znacznie bardziej opływową postacią. Według artykułu, który Richman napisał dla co Zdrowie mężczyzn w 2013 roku, że jego reputacja obracała się wokół jego zdolności i chęci do jedzenia ogromnych ilości niezdrowego jedzenia, ostatecznie przegrała z chęcią powrotu do zdrowia.

W związku z tym Richman zdecydował się na pewne wyrzeczenia dietetyczne, aby mógł zrzucić nadwagę, którą zyskał dzięki programowi telewizyjnemu. Po spotkaniu z pracownikami służby zdrowia Richman rozpoczął zdrową dietę, która radykalnie zmniejszyła spożycie kalorii. To i ćwiczenia pomogły mu zrzucić aż 70 funtów w zaledwie 10 miesięcy.

Richman zaczął zauważać jego ekstra Człowiek kontra jedzenie- wywołane kilogramy podczas tworzenia 2013 2013 Fandemonium Adama Richmana , a jego wygląd był tylko jedną z rzeczy, które wskazywały, że stał się bardziej wytrzymały: „Fotele w samolocie wydawały się ciasne, miałem na sobie kurtkę XXL i miałem mniej energii” – powiedział Richman, opisując tę ​​sytuację, cóż, najcięższy. Richman powiedział również, że swój przyrost masy ciała przypisuje faktowi, że jego drobiazgowe przygotowania zdrowotne do Mężczyzna kontra jedzenie wyzwania nie uwzględniały reszta jedzenia, które przeżuwał podczas długich i żmudnych dni zdjęciowych.

Próba Adama Richmana zrzucenia swojego Man vs. Funtów żywnościowych doprowadziła do katastrofy w mediach społecznościowych

Adam Richman of Man v. Jedzenie na podium John Lamparski / Getty Images

Na badanie w Międzynarodowa encyklopedia płci, mediów i komunikacji „inspiracja” to termin, który może być używany jako skrót w mediach społecznościowych dla osób, które „dzielą się wskazówkami i obrazami dotyczącymi diety i odchudzania”, a takie informacje mogą mieć wpływ na osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania.

Nie spodziewałbyś się, że tak niefortunne skojarzenia mają coś wspólnego z Adamem Richmanem, człowiekiem o słynnym apetycie. Jednak „natchnienie” weszło do tego pierwszego Mężczyzna kontra jedzenie leksykon na Instagramie gospodarza latem 2014 roku — ale nie bez sprzeciwu. W wyniku krytyki użycia tego terminu w poście na Instagramie, który według niektórych komentatorów promował szczupłość w potencjalnie szkodliwy sposób, Richman odpowiedział: brutalnie obrażający komentatorów który wezwał go za użycie hashtagu.

Komentarze Richmana zyskały wówczas duży rozgłos i tak naprawdę nie trzeba ich powtarzać — co najbardziej przeklęte, w wyjątkowo paskudny sposób życzył sobie obrażeń cielesnych jednemu z użytkowników Instagrama — a Washington Post zwraca uwagę, że nawet biorąc pod uwagę nieuniknione przeprosiny, incydent mógł równie dobrze zawalić jego karierę. Mimo tych tymczasowych progów zwalniających wkrótce wrócił na antenę.

One Man vs. Food challenge „prawie zabity” Adam Richman

Adam Richman of Man kontra jedzenie wzruszając ramionami Neilson Barnard/Getty Images

Mężczyzna kontra jedzenie dał Adamowi Richmanowi wiele zmieniających życie doświadczeń, ale prawdopodobnie mógł pominąć czas, w którym restauracja mogłaby zagrażać jego zdrowiu. wyzwanie żywnościowe, które „prawie zabiło” Richmana zdarzyło się to podczas drugiej podróży sezonu serialu do Sarasoty na Florydzie, kiedy Richman odwiedził kawiarnię Munchies 4:20, aby podjąć wyzwanie „Fire in Your Hole”, polegające na zestrzeleniu 10 super-gorących skrzydeł. Richmanowi udało się tylko dwa. „Musiałem zdecydować. Kontynuować i umierać, czy zakończyć wyzwanie, popijając jedyną ulgę w zasięgu wzroku? powiedział podczas narracji odcinka .

Richman wybrał mleko, a reszta odcinka to szczegóły jego głębokiego, pozornie niekończącego się cierpienia. Na Najpierw ucztujemy Gorące , ujawnił, że restauracja faktycznie oszukała, podbijając skrzydła całą butelką niebezpiecznego pieprz duchowy wyciąg. — Chodzi o to, że jest kawalerski i bardzo niebezpieczny — powiedział. „W Indiach używa się ekstraktu z duchów chili do granatów policyjnych”.

rodeo burger burger king

Nawet po latach przypomniał sobie przerażające doświadczenie. Na Jedz z Mikeyem w 2018 roku Richman opisał wyzwanie „Fire in Your Hole” jako pełne przerażenie przed śmiercią – choć zauważył, że członek tłumu chwycił jedno ze skrzydeł i, co dziwne, zjadł je bez problemu. Jednak dla samego Richmana to doświadczenie było straszne: „Pamiętam, że myślałem, że się wymelduję” – powiedział. ' To, co się dzieje, to puchnięcie nosa, wzdęcia kanałów śluzowych w nosie i puchnięcie gardła. Więc to było jak „Nie mogę oddychać, moje łzy płoną”.

Adam Richman musiał nauczyć się radzić sobie z nienawiścią do swoich sztuczek Man v. Food

Anthony Bourdain wskazujący Daniel Boczarski/Getty Images

Adam Richman mógł jeść najróżniejsze cuda dalej Mężczyzna kontra jedzenie , ale musiał też połknąć gorzką pigułkę rysowanie krytyki , który obejmował gniew innych znanych osobistości kulinarnych. W 2010 roku przeszedł przyspieszony kurs radzenia sobie z nienawiścią, kiedy znany szef kuchni i prezenter programu kulinarnego Alton Brown powiedział kilka dość nieprzyjemnych rzeczy na temat swojej pracy w wywiadzie dla Zap2It (poprzez Zjadacz ). „W tym programie chodzi o obżarstwo, a obżarstwo jest czymś złym” – powiedział Brown. – To marnotrawstwo. Pomyśl o ludziach, którzy umierają z głodu i pomyśl o tym programie. Myślę, że to wstyd.

Innym znanym szefem kuchni, który miał złe rzeczy do powiedzenia na temat Richmana, był późny, świetny i notorycznie kwaśny Antoniego Bourdaina . Na Los Angeles Times , miał teorię na temat Mężczyzna kontra jedzenie gospodarz i dlaczego jego wyzwania związane z jedzeniem były tak kuszące: „Przyznaj się. Chciałeś, żeby zginął. Z drugiej strony, Bourdain również słynął z tego dla Guya Fieri, więc może po prostu nie lubił zwykłych gospodarzy kulinarnych wycieczek objazdowych, kropka.

Pomimo komentarzy Bourdaina, Richman powiedział później: Obserwator że on i Bourdain byli dobrymi przyjaciółmi. Wydaje się jednak, że atak Browna miał naprawdę użądlił Richmana. „Alton Brown”, pisał Richman Świergot . ' MvF dotyczy pobłażania — NIE obżarstwa — i przyniósł mnóstwo biz do miejsc Mom-n-Pop. Byłeś moim bohaterem, sir. Nigdy więcej” – lamentował z hashtagiem #damnshame.

Anthony Bourdain miał kilka słów do wyboru na temat globalnego wizerunku Man kontra Food

Adam Richman of Man kontra jedzenie na SiriusXM Rob Kim/Getty Images

Mężczyzna kontra jedzenie a jego pierwotny gospodarz jest dobrze znany w Stanach Zjednoczonych, ale, jak powiedział kiedyś jeden ze słynnych szefów kuchni, Adam Richman może mieć również fanów w dość zaskakujących miejscach. Według Los Angeles Times , Anthony Bourdain stwierdził w 2015 roku, że ludzie w krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Libia, Iran, Jemen i Afganistan Człowiek kontra jedzenie – choć niekoniecznie w sposób, w jaki ma się nim cieszyć.

„Program potwierdza ich najgorsze podejrzenia – że Amerykanie są grubi, leniwi, leniwi [i] marnotrawni” – twierdził Bourdain. Przywołał też obraz Afgańczyka oglądającego bitwy Richmana z gigantycznymi półmiskami jedzenia: „Wiem, co on myśli: „Ameryka to okropne miejsce. Chcę dołączyć do ISIS”. Auć.

Oczywiście warto chyba zauważyć, że ta konkretna historia robi pochodzą od Bourdaina, człowieka, który był nieco znany z rzucania ostrych obelg u innych ludzi od jedzenia. A biorąc pod uwagę Rachmana i Bourdain pozostał znajomi po fakcie, stwierdzenie należy chyba przyjąć z przymrużeniem oka. Istnieje również możliwość, że Bourdain żartobliwie wyolbrzymiał wpływy Richmana na Bliskim Wschodzie, aby zwrócić uwagę na zachodnie obżarstwo. Z drugiej strony, kto wie? Może dobrze podróżujący Części nieznane gospodarz miał po prostu dość tego, jak ludzie pytali, czy zna Richmana, ilekroć… jego podróże go zabrały do tego zakątka świata.