W jaki sposób słomki Garden Veggie prawie uzyskały sensowne porcje zamszowe?

Sensowne Porcje Garden Veggie Straws Rozsądne porcje

Garden Veggie Straws to chrupiąca, przewiewna przekąska, która ma zaspokoić pragnienie klientów na chrupiące smakołyki. Często są promowane jako zdrowsza alternatywa dla chipsów ziemniaczanych, co jest poparte wizerunkami świeżych pomidorów, szpinaku i ziemniaków na opakowaniu. Według Rozsądnych Porcji stronie internetowej , „przewiewne, chrupiące słomki łączą uprawiane w ogrodzie ziemniaki i dojrzałe warzywa, tworząc lepszą dla Ciebie przekąskę, która ma o 30% mniej tłuszczu niż wiodący chips ziemniaczany i pozwala na 38 słomek na porcję”.

Jednak pomimo tego, co twierdzi strona internetowa Sensible Portions, te słomki są dalekie od zdrowych. Ich głównymi składnikami są skrobia ziemniaczana, mąka ziemniaczana i olej rzepakowy. Zawierają tylko niewielkie ilości proszku szpinakowego i koncentratu pomidorowego, a nie prawdziwe warzywa . Jednak zawierają siedem gramów tłuszczu, 130 kalorii i 17 gramów węglowodanów w jednej porcji o wadze jednej uncji, jednocześnie oferując niewiele błonnika, białka lub innych zdrowych składników odżywczych.W 2017 roku John Solak i Jim Figger wnieśli pozew przeciwko Hain Celestial Group, spółce macierzystej stojącej za Garden Veggie Straws, za celowo wprowadzającą w błąd reklamę produktu. Według Poczta w Nowym Jorku , ci dwaj mężczyźni twierdzili, że opakowanie przekąski celowo wprowadzało w błąd i że „nie zawiera żadnego z rzeczywiście żywych, przedstawionych warzyw”. Ich prawnik, Siergiej Lemberg, dodał: „To ważny proces sądowy, ponieważ reklama nakłania niczego niepodejrzewających konsumentów, którzy często są dziećmi, do myślenia, że ​​jedzą warzywa”.

oliwa z oliwek do gotowania

Sąd ostatecznie oddalił sprawę przeciwko Hain Celestial Group

Pieczone słomki warzywne

Jednak podczas gdy źle poinformowani konsumenci mogą mieć wrażenie, że sięgają po zdrową przekąskę, sięgając po Garden Veggie Straws, sąd ostatecznie oddalił sprawę, twierdząc, że reklama Hain Celestial Group nie była bezzasadnie wprowadzająca w błąd. Według Mondaq , Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Nowego Jorku stwierdził, że „powodowie muszą twierdzić, że coś więcej niż tylko możliwość, że reklama może zostać źle zrozumiana przez kilku konsumentów oglądających ją w nierozsądny sposób”.

Sąd stwierdził dalej, że opakowanie i opis produktu jako „przekąska warzywno-ziemniaczana… uczciwie i dokładnie opisuje najbardziej rozpowszechnione składniki używane do produkcji słomek”. Ostatecznie sąd orzekł, że firma „nie przedstawiła wyraźnych roszczeń co do żadnej ze szczególnych cech Słomek”, a zatem nie może być pociągnięta do odpowiedzialności za celowe wprowadzanie w błąd konsumentów.Krótko mówiąc, konsumenci powinni zawsze podchodzić do reklam z przymrużeniem oka i bez względu na to, jak coś zdrowego może się wydawać , warto poświęcić dodatkowy czas na sprawdzenie wartości odżywczych na etykiecie. Lub ujmując to jeszcze prościej: kupujący uważaj! .