Oto dlaczego nie należy zamrażać żywności w szklanych słoikach

Rozbity szklany słoik

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz posiłek, zawsze masz mnóstwo to resztki lub po prostu chcesz twoja zamrażarka aby wydawać się bardziej zorganizowanym, być może zastanawiałeś się nad użyciem szklanych słoików do zamrozić jedzenie . Ale chociaż może się to wydawać wygodnym sposobem przechowywania jedzenia, okazuje się, że tak naprawdę nie powinno się zamrażać rzeczy w szklanych słoikach.

Problem z zamrażaniem żywności polega na tym, że rozszerza się ona w procesie zamrażania. W słoiku, który nie jest do końca pełny lub w elastycznym plastikowym pojemniku, nie stanowi to większego problemu, ponieważ jest miejsce na wzrost jedzenia. Ale jeśli próbujesz zaoszczędzić miejsce i napełniłeś swoje szklane słoiki do samej góry, następnym razem, gdy otworzysz zamrażarkę, możesz spotkać niemiłą niespodziankę.Dzieje się tak, ponieważ gdy żywność zamarza i rozszerza się, może wypchnąć z wystarczającą siłą, aby spowodować pęknięcie szklanych słoików (poprzez Kuchnia ). To nie tylko zagrożenie bezpieczeństwa, gdy sięgasz do zamrażarki. Sprawia również, że mrożonki stają się niejadalne, ponieważ próba ratowania zamrożonej żywności z rozbitych kawałków szkła jest zbyt dużym ryzykiem, a także może spowodować duży bałagan do posprzątania.

Jak bezpiecznie zamrozić jedzenie w szklanych słoikach

mrożony szklany słoik

Jeśli masz serce nastawione na zamrażanie jedzenia w szklanych słoikach, musisz wiedzieć o kilku rzeczach.

noel fielding upiec

Po pierwsze, nigdy nie powinieneś wybierać słoików z wąskim otworem. Te słoiki mają ramię lub punkt, w którym słoik zaczyna się zwężać. Jeśli napełnisz te słoiki poza ramię, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pękną w zamrażarce, gdy twoje jedzenie się rozszerzy (poprzez Nie marnuj okruchów ).Zamiast tego wybierz słoik z szerokim otworem z hartowanego szkła i zostaw znaczną ilość miejsca na górze słoika – 1 do 2 cali – aby umożliwić pomieszczenie na żywność w zamrażarce.

Powinieneś również upewnić się, że żywność w twoich słoikach jest dokładnie schłodzona przed włożeniem jej do zamrażarki, aby zmniejszyć ryzyko szoku termicznego na szkle. I nie przykręcaj zbyt mocno pokrywek słoików — zostaw je trochę luźno, aby powietrze mogło uciec, gdy żywność zamarza i rozszerza się.

najlepsza rzecz do zdobycia w fabryce serników?

Przestrzegaj tych zasad i możesz bezpiecznie przechowywać żywność w szklanych słoikach w zamrażarce, bez konieczności czyszczenia potłuczonego szkła. Albo wiesz, po prostu użyj plastiku.