Oto dlaczego nie powinieneś kupować żywności ekologicznej w Walmart

Produkty ekologiczne Walmart Benjamin Lowy/Getty Images

Żywność ekologiczna zyskała na popularności, ponieważ populacja amerykańska stała się świadoma tego, jak spożywana żywność wpływa na ich zdrowie i środowisko. To znaczy, kiedy ktoś decyduje się na żywność ekologiczną, wybiera warzywa i owoce uprawiane na mniejszych, bardziej lokalnych farmach z mniejszą ilością chemikaliów niż inne komercyjne produkty spożywcze; zwierzętom, którym nie podaje się antybiotyków i żywności wolnej od GMO (przez: Przewodnik pomocniczy ). Badania Pew sugerują, że amerykańscy konsumenci, którzy poszukują produktów ekologicznych, chcą przede wszystkim zdrowiej się odżywiać lub dbają o środowisko i szukają zrównoważonej, zielonej żywności do spożycia (poprzez Portfel dla nerdów ).

Wchodzić Walmart , którego misją jest „oszczędzanie ludziom pieniędzy, aby mogli żyć lepiej” (via Instytut Panmore ). Kiedy największy gigant spożywczy w kraju wprowadził produkty ekologiczne na swoje półki sklepowe, uczynił je bardziej konwencjonalnymi i dostępnymi dla swoich lojalnych klientów. Sprytne posunięcie ze strony Walmarta, ponieważ rynek ekologiczny nadal rośnie, do tego stopnia, że ​​sprzedaż produktów organicznych w 2018 r. wyniosła 47,9 mld USD (poprzez Wiadomości biznesowe z branży spożywczej ). Żywność ekologiczna to oczywiście duży biznes. Ponieważ jednak te produkty spożywcze mogą również mieć wyższą cenę niż ich komercyjnie hodowane i produkowane odpowiedniki, ważne jest, aby się rozejrzeć. I chociaż możesz pomyśleć, że Walmart to idealny sklep, który oferuje najlepszą cenę, per 12 pomidorów , organiczne oferty Walmart mogą być drogie. W rzeczywistości nigdy nie powinieneś kupować żywności ekologicznej w Walmart, a oto dlaczego.

Produkty ekologiczne są droższe w Walmart

organiczne owoce Vincent Isore/ip3/Getty Images

W rzeczywistości jest jeden ważny powód, dla którego możesz chcieć kupować produkty organiczne u niektórych konkurentów Walmart: cena. Chociaż celem Walmarta mogło być sprawienie, by żywność ekologiczna stała się bardziej popularna i przystępna cenowo, per Prosty dolar , sieci spożywczej nie udało się w pełni zrealizować drugiej części swojego celu. W rzeczywistości, porównując 12 organicznych zszywek w Walmart i Całej żywności , Prosty dolar odkryli, że w wielu przypadkach Whole Foods był tańszy. I nie tylko oni zauważają niekorzystne różnice cenowe.

Według Kiplinger , podczas gdy szacunkowe 1600 produktów ekologicznych Walmart jest tańszych niż średnia krajowa, w obu przypadkach Aldi i Handlowiec Joe'a są bardziej skłonni do niższych cen między innymi ekologicznych owoców i warzyw. Więc następnym razem, gdy będziesz w Walmart i chcesz kupić coś organicznego, zrób porównanie cen przed umieszczeniem go w koszyku. Twój portfel ci podziękuje.