Oto dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy przed zjedzeniem chipsów Pita

Plastry pity

Masz ochotę na niezdrowe jedzenie. Zdarza się. To, czego naprawdę chcesz, to duża torba tłustej oil czipsy — taki, który sprawi, że palce będą tłuste i pokryte złocistymi, słonymi płatkami — ale udaje ci się oprzeć zachciankom, decydując się na inny chips. Chipsy Pita wydać się jak zdrowa alternatywa, gdy masz ochotę na niezdrowe jedzenie. Chleb Pita… czy to nie jest coś, co jedzą zdrowi ludzie ze swoim Sałatki greckie i grillowane szaszłyki?

Cóż, według Robin Miller , dietetyk, szef kuchni i autor artykułów kulinarnych, to zrozumiałe, dlaczego te chipsy są tak atrakcyjne. „Kiedy szukasz „dunkera” na produkty takie jak hummus i dip szpinakowo-karczochowy, króluje masa chipsów pita, przewyższając słabe alternatywy, takie jak chipsy ziemniaczane, chipsy tortilla i przewiewne krakersy – mówi. I choć wielu ekspertów ds. żywienia radzi, aby jeść surowe warzywa, gdy masz ochotę na coś chrupiącego, Miller przyznaje: „Drobna warstwa soli na każdym prażonym kawałku jest o wiele bardziej satysfakcjonująca niż mała marchewka”. Niestety, większość kupionych w sklepie chipsów pita to nie właściwie zdrowa alternatywa — oto dlaczego.Chipsy Pita nie są tak naprawdę zdrowsze niż chipsy ziemniaczane

Chipsy Pita

Miller jest zdumiony, że ludzie myślą, że chipsy pita są zdrową alternatywą dla każdego innego rodzaju chipsów. „Jeśli podjadasz chrupiące kawałki pity, aby uniknąć tłuszczu i kalorii znajdujących się w innych chipsach, zwróć uwagę. Odwróć torebkę i porównaj etykietę wartości odżywczej chipsów pita z etykietą chipsów ziemniaczanych i/lub chipsów tortilla, a przekonasz się, że trudno jest odróżnić” – mówi. „Ponieważ chipsy pita są wytwarzane z rafinowanej białej mąki, oleju, soli i cukru, z punktu widzenia wartości odżywczych nie są lepsze niż inne pozbawione składników odżywczych przekąski dostępne na rynku. W rzeczywistości, przynajmniej kiedy jesz chipsy ziemniaczane, jesz warzywo.

Miller przeprowadził porównanie makr chipsów pita w porównaniu z chipsami tortilla. Jedna uncja porcji chipsów pita — około siedmiu do dziesięciu chipsów — dostarcza 130 kalorii, pięć gramów tłuszczu, 19 gramów węglowodanów, trzy gramy białka i 270 miligramów sodu. Gdybyś miał mniej więcej taką samą liczbę chipsów z kukurydzianej tortilli, przyjmowałbyś 140 kalorii, 7 gramów tłuszczu, 19 gramów węglowodanów, 2 gramy białka i 115 miligramów sodu. „Kiedy porównasz te dwie rzeczy, większość liczb jest dość podobna; Chipsy pita mają nieco mniej tłuszczu, ale ponad dwukrotnie więcej sodu” – powiedział Miller. „Nie jestem pewna, dlaczego chipsy pita są reklamowane jako „pożywna” przekąska” – dodała. „Powinny być przypisane do kategorii „czasami”.

Zdrowsze sposoby na zaspokojenie apetytu na chipsy pita

domowe chipsy pita

Może nie szukałeś chipsów pita, ponieważ uważałeś, że są bardziej przyjazne dla diety, ale dlatego, że lubisz je po prostu jako przekąskę. W porządku — mężczyzna (lub kobieta) nie może żyć samymi chipsami ziemniaczanymi! Na szczęście, według Millera, istnieją zdrowsze sposoby na cieszenie się tym smakołykiem. „Jeśli masz ochotę na chipsy pita, wybierz pieczone, a nie smażone i przyprawione, a nie solone” – radzi.Lub weź sprawy w swoje ręce i zafunduj sobie świeżo wyjęte z piekarnika chipsy pita. „Można łatwo zrobić pieczone chipsy pita, które są tak samo satysfakcjonujące jak ich smażone odpowiedniki” – zauważa Miller. „Po prostu pokrój kieszonki pity na kliny, posmaruj oliwą z oliwek i rozłóż na blasze do pieczenia. Dopraw ćwiartki pity solą i w razie potrzeby dopraw czarnym pieprzem i mielonym kminkiem. Piecz w temperaturze 400 stopni [Fahrenheita] przez pięć do dziesięciu minut, aż do uzyskania złotego koloru i chrupkości”.

najlepsze restauracje fast food do pracy?