Oto dlaczego powinieneś jeść ser Gouda

Ser Gouda na sankach Tim Graham/Getty Images

Wielu z nas nie potrzebuje powodu, aby jeść ser , zwłaszcza jeśli chodzi o holenderski ser, taki jak Gouda. Ma tak wspaniałą pikantną jakość, że trudno się jej oprzeć. Według igourmet , Gouda to prawdopodobnie najpopularniejszy holenderski ser wytwarzany na całym świecie. Nazwany na cześć holenderskiego miasta, z którego pochodzi, Gouda stanowi połowę wszystkie sery produkowane w Holandii. Chociaż wszyscy znamy zdanie, że naśladownictwo jest najszczerszą formą pochlebstwa, nie ma nic podobnego do prawdziwego, a jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o Goudę.

Okazuje się również, że Gouda nie tylko dobrze smakuje, jest to również Gouda dla Ciebie, szczególnie holenderska Gouda. W rzeczywistości nie powinieneś po prostu cieszyć się jej jedzeniem, ale czuć się dobrze, wiedząc, że dostarcza ci niezbędną witaminę, o której większość z nas nie myśli zbyt wiele, a być może nawet o niej nie słyszała. Większość z nas prawdopodobnie sumiennie zdobywa witaminy A, B, C, D i E, ponieważ tyle o nich słyszymy, ale ilu z nas myśli o witaminie K? Za Rzeczywiste RN , sery takie jak Gouda są dobrym źródłem witaminy K i trzeba ją jeść.jak smakuje dynia żołędziowa

Gouda to doskonałe źródło wapnia i białka

Sery Gouda z Holandii Thierry Monasse / Getty Images

Na Poczta Krajowa , witamina K znajduje się w dużych ilościach w zielonych liściach, nattō (japońska potrawa z sfermentowane ziarna soi ), a także w niektórych serach, takich jak Gouda, produkowanych w Holandii. Ponadto niektórzy badacze badają, czy witamina K może odgrywać rolę w walce z COVID-19. Ale dlaczego witamina K jest ważna? Tak jak Zdrowie Harvarda wyjaśnia, witamina K ma kluczowe znaczenie dla budowy białek, aby pomóc naszemu ciału w prawidłowym krzepnięciu krwi i pomaga wzmocnić kości. Odpowiednia ilość witaminy K do spożycia każdego dnia to 120 mikrogramów dla mężczyzn i 90 mikrogramów dla kobiet. InnoixLabs zauważa, że ​​podczas gdy holenderska gouda jest bogata w witaminę K, amerykańska gouda nie jest tak duża. Mimo to ten smaczny ser ma inne zalety, które należy wziąć pod uwagę, poza zawartością witaminy K w codziennej diecie.

Ser Gouda Jake'a zwraca uwagę, że Gouda jest również doskonałym źródłem wapnia i białka. Ser Gouda, oferujący 198 miligramów wapnia, czyli 20 procent dziennego zalecanego spożycia, na jedną uncję i 7 gramów dziennego zapotrzebowania na białko, może pomóc w utrzymaniu zdrowych kości, budowaniu i naprawie komórek oraz dostarczaniu energii do paliwo dla twojego ciała. Jedzenie sera Gouda jest wyraźnie skutecznym i pysznym sposobem na uzyskanie wielu składników odżywczych potrzebnych do utrzymania nas silnych i zdrowych.