Oto, co się dzieje, gdy zjesz za dużo flaminowych gorących cheetos

flamin gorące cheetos półka w sklepie spożywczym

Kto wiedział, że Chester Cheetah mówił poważnie? Cheetos jako „Niebezpiecznie serowaty”? Według ekspertów medycznych odmiana Flamin' Hot jest tak samo niebezpieczna, jak twierdzi maskotka Cheetos w każdej reklamie, ponieważ mogą łatwo wylądować w szpitalu, jeśli zostaną zjedzone w nadmiarze (poprzez Wiadomości CBS ).

Jak się okazuje, to pieczenie, które dostajesz na języku po jedzeniu Flamin' Hot Cheetos jest niczym w porównaniu z tym, co może zrobić z twoimi wnętrznościami. „Jeśli jest ostra i pikantna, pozostanie gorąca i pikantna przez cały sposób, w jaki przechodzi przez twój organizm” – powiedział pediatra dr Eric Higginbotham w wywiadzie dla CBS News. Jako szef Pediatrycznej Medycyny Ratunkowej w Centrum Medycyny Dziecięcej Dell, dr Higginbotham każdego dnia, często kilka razy dziennie, spotyka się z nagłymi problemami zdrowotnymi związanymi z Flamin' Hot Cheetos, i to nie tylko z powodu zwykłego bólu brzucha.Flamin' Hot Cheetos nie są najłatwiejsze do strawienia przez organizm, więc gdy są spożywane w ilościach więcej niż jednej torebki, mogą powodować zapalenie żołądka, „nadżerkę zapalną lub podrażnienie błony śluzowej żołądka”. poinformował CBS. Oprócz objawów podobnych do refluksu i zatrucia pokarmowego, zapalenie żołądka wywołane Cheeto może również prowadzić do wrzodów, które mogą być poważne, jeśli nie są leczone.

Czerwony pył cheeto to czerwona flaga

wewnątrz flaminowej torby na gorące cheetos

To nie jest rzadkie dla pikantne jedzenie powodować rozstrój żołądka lub zgagę, ale w przypadku Flamin' Hot Cheetos winna jest nie tylko przyprawa. Dr Robert Glatter, lekarz oddziału ratunkowego w szpitalu Lenox Hill w Nowym Jorku, powiedział: wiadomości ABC że charakterystyczny czerwony pył Cheeto jest równie zły. Ta powłoka smakowa powoduje zmianę pH żołądka, przyczyniając się w ten sposób do zaburzeń trawiennych, które ostatecznie prowadzą do zapalenia żołądka.

Dr Higginbotham zwrócił również uwagę CBS, że ten czerwony pył Cheeto utrudnia również określenie, czy w stolcu jest krew, a zatem jak poważne jest zapalenie żołądka. Czerwony stolec jest efektem ubocznym jedzenia Flamin' Hot Cheetos i jest albo spowodowany krwawieniem spowodowanym przez poważnie podrażniony przewód pokarmowy, albo z powodu czerwonego barwnika spożywczego przechodzącego przez system. Tak czy inaczej, jest to dosłowna czerwona flaga z twojego żołądka, która mówi ci, abyś zwolnił z Flamin' Hot Cheetos. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie podróży na ostry dyżur, zarówno dr Higginbotham, jak i dr Glatter są zgodni: najlepiej spożywać Cheetos z umiarem.Kategorie Fakty Opinie Zabawa