Oto, co się dzieje, gdy codziennie pijesz wino

Dwie osoby wiwatują przy lampkach wina

Dieta śródziemnomorska została opracowana po tym, jak naukowcy zdali sobie sprawę, że ludzie mieszkający we Włoszech i Grecji żyją dłużej niż Amerykanie i mają mniejsze ryzyko wielu chorób, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, udar i niektóre nowotwory (poprzez Linia zdrowia ). Naukowcy wywnioskowali, że miało to coś wspólnego z tym, co jedli. Powszechne są zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek i awokado, a także orzechy i nasiona, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste i oczywiście duży wybór owoców i warzyw. I codziennie kieliszek czerwonego wina.

Podczas gdy większość interpretacji zgadza się, że włączenie wina jest opcjonalne, alkohol jest interesującym dodatkiem do diety, zwłaszcza na co dzień. Być może zastanawiasz się, dlaczego wino jest uważane za potencjalny środek leczniczy lub środek zapobiegawczy. Okazuje się, że spożywanie wina z umiarem ma wiele zalet. Oczywiście codzienne picie jakiegokolwiek alkoholu wiąże się również z potencjalnym ryzykiem.Zdrowie twojego serca może się poprawić dzięki czerwonemu winu

Kieliszek czerwonego wina

Szereg badań wykazało, że umiarkowane spożycie czerwonego wina zapobiega chorobie wieńcowej (poprzez Klinika majonezu ). Przyczyny tego nie są do końca zrozumiałe i potrzebne są dalsze badania, ale wielu naukowców twierdzi, że zawartość przeciwutleniaczy pomaga zwiększyć poziom „dobrego” cholesterolu (HDL lub lipoprotein o dużej gęstości) w organizmie i pomaga aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej spowodowanej złym cholesterolem (LDL lub lipoproteiną o niskiej gęstości). Pomaga to zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi i uszkodzeniom tętnic i naczyń krwionośnych. Polifenole (przeciwutleniacze pochodzenia roślinnego) zawarte w czerwonym winie pomagają również chronić naczynia krwionośne serca.

Białe wino może również poprawić zdrowie serca, ale czerwone wino jest bardziej skuteczne ze względu na wyższą zawartość przeciwutleniaczy (poprzez jedzenie ). Oczywiście pozytywne działanie wina ma miejsce wtedy, gdy jest spożywane z umiarem. Jest to zdefiniowane jako do jednego kieliszek wina dla kobiet i do dwóch kieliszków wina dla mężczyzn w wieku 65 lat i młodszych dziennie.

świetny brytyjski namiot pokazowy do pieczenia

Możesz trzymać się z daleka od choroby Alzheimera, pijąc czerwone wino

Butelka i kieliszek czerwonego wina

Stwierdzono, że resweratrol, jeden ze związków występujących w czerwonym winie, ma pozytywny wpływ na pacjentów cierpiących na łagodną lub umiarkowaną chorobę Alzheimera (poprzez Czas ). Należy jednak również zauważyć, że ilość resweratrolu podana pacjentom w badaniu była znacznie wyższa niż ilość, którą można by spożyć tylko z picia wina.

To powiedziawszy, istnieją również badania, które pokazują, że spożycie alkoholu może pomóc zmniejszyć stan zapalny w mózgu (jeden ze skutków choroby Alzheimera), a także usunąć toksyny zgromadzone w mózgu (poprzez Dziennik Nauki ). Oczywiście, ponieważ alkohol może uzależniać i prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroby wątroby, wysokie ciśnienie krwi i otyłość, lekarze nie zalecają podejmowania picia tylko po to, by zapobiegać innym problemom zdrowotnym. Jeśli jednak już pijesz czerwone wino, to kolejny powód, aby czuć się dobrze ze swoimi merlotami.

Podczas picia czerwonego wina możesz zauważyć pewne różnice w kolorze zębów

Kobieta trzyma kieliszek czerwonego wina

Jeśli kiedykolwiek rozlałeś czerwone wino na białą powierzchnię, wiesz, że ma ono całkiem zdolność plamienia. Czerwone wino nie tylko sieje spustoszenie na obrusach i koszulach, ale może również zabarwić zęby, zarówno chwilowo, gdy pijesz kieliszek cabernet sauvignon, jak i z biegiem czasu. Czerwone wino jest pełne pigmentów zwanych chromogenami, które łatwo zatapiają się w porowatej powierzchni jak ząb (poprzez Colgate ). Ponadto czerwone wino jest kwaśne, co może powodować ścieranie szkliwa na zębach, czyniąc je jeszcze bardziej podatnymi na przebarwienia (poprzez Vox ).

Po wypiciu czerwonego wina należy również odczekać chwilę przed myciem zębów, ponieważ łagodne ścieranie spowodowane szczotkowaniem może spowodować, że plamy wsiąkną (poprzez Medycyna netto ). Jednym ze sposobów uniknięcia tego problemu jest upewnienie się, że zęby są czyste przed wypiciem czerwonego wina, ponieważ nagromadzenie na zębach jakiegokolwiek rodzaju płytki nazębnej może wzmocnić skutki przebarwienia (poprzez Reader's Digest ).

Za dużo wina może spakować się na funty

para pijąca czerwone wino

Podczas gdy wieczorny kieliszek wina może wydawać się lepszym wyborem niż duża miska lodów, ten codzienny nawyk wina może również ostatecznie powstrzymać Cię przed zrzuceniem tych kilogramów, z którymi walczyłeś. Według Linia zdrowia , wino (jak każdy alkohol) jest uważane za zawierające „puste” kalorie, co oznacza, że ​​wraz ze wszystkimi kaloriami w twoim kieliszku ma niewiele innych korzyści odżywczych.

Oprócz pustych kalorii jest jeszcze jedna zła wiadomość: organizm używa tego wina jako paliwa przed spala rzeczy takie jak glukoza i lipidy, które pozostawiają je w ciele w postaci tłuszczu. Kiedy weźmiesz pod uwagę, że 5 uncji wina ma około 125 kalorii, z łatwością patrzysz na dodatkowe 375 kalorii dziennie z kilkoma kieliszkami czerwonego wina. Porównaj to z zalecaną popołudniową przekąską, która Linia zdrowia raporty powinny zawierać od 150 do 200 kalorii i widać problem.

Podczas gdy czerwone wino przyciąga całą uwagę, białe wino też ma swoje zalety

Butelki białego wina David Silverman/Getty Images

Chociaż badania wykazały, że czerwone wino zapewnia bardziej pozytywne skutki zdrowotne niż wino białe, ma również szereg korzyści. Podczas gdy zawartość przeciwutleniaczy jest ogólnie wyższa w czerwonym winie, białe wino zawiera substancję znaną jako kwas kawowy, która, jak wykazano, zmniejsza ryzyko chorób nerek i serca. Inne badanie wykazało, że osoby pijące białe wino miały lepszą czynność płuc (poprzez Dziennik Nauki ). Badaniami objęto prawie 1500 pacjentów, a ci, którzy pili białe wino, mieli wyższą pojemność tlenową płuc.

Krótkotrwałym korzystnym działaniem białego wina jest to, że może prowadzić do mniejszej liczby i mniej intensywnego kaca niż jego czerwony odpowiednik. Wynika to z faktu, że czerwone wino zawiera więcej kongenerów, czyli związków powstających w procesie fermentacji niż wino czerwone (poprzez Linia zdrowia ). Ale znowu celem jest picie z umiarem, aby nie skończyć z kacem, i czerpanie jakichkolwiek korzyści zdrowotnych z wina.

szefowa Anne Burrell żona

Kategorie Telewizja Opinie Jak