Oto, co się dzieje, gdy codziennie pijesz czarną herbatę

Czarna herbata z ziołami i kwiatami

Jaki napój jest bardziej starożytny, bardziej wszechobecny, więcej łagodzący niż parująca filiżanka herbaty ? Może woda, ale to wszystko. Zielona herbata, wraz z matchą, wydaje się pojawiać wszędzie — od frappuccino po imbirowe piwo — ale jej bardziej dymna kuzynka, czarna herbata, jest znacznie bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości, 84 procent herbaty spożywanej w 2019 roku było herbatą czarną, zgodnie z Stowarzyszenie Herbaty Stanów Zjednoczonych.

najlepsza kawa do kupienia w sklepie spożywczym

Okazuje się, że czarna herbata pochodzi z tych samych liści, co zielona herbata Linia zdrowia . Jedyna różnica? Podczas robienia czarnej herbaty producenci pozwalają na utlenienie liści herbaty. Ta ekspozycja na tlen zmienia kolor, smak, a nawet profil odżywczy liści herbaty. Zarówno zielone, jak i czarne odmiany są zdrowe , ale ta ostatnia ma pewne znaczące korzyści dla układu odpornościowego, a nawet serca. Dodatkowo czarna herbata dostarcza Twojemu organizmowi potężnego zastrzyku kofeiny, a kto nie potrzebuje tego o 8 rano?Regularnie spożywasz antyoksydanty

Nalewanie herbaty

Jeśli nie słyszałeś o flawonoidach, czas zacząć zwracać uwagę. Te silne przeciwutleniacze mogą chronić Cię przed chorobami serca i zmniejszać ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Według naukowców czarna herbata zawiera również katechiny, szczególny flawonoid, który może pomóc w utrzymaniu zdrowych jelit UC Davis . Wiadomo również, że flawonoidy mogą ograniczać wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu (poprzez: Linia zdrowia ). Znajdują się w różnych produktach spożywczych – od cebuli po ciemną czekoladę – ale są szczególnie bogate w czarną herbatę.

Filiżanka czarnej herbaty, według Świerk zjada , zawiera 200 miligramów flawonoidów — to jedna trzecia dziennej dawki, której potrzebujesz, aby naprawdę aktywować jej korzyści. Tak więc, jeśli pijesz filiżankę czarnej herbaty dziennie, wyświadczasz swojemu ciału ogromną przysługę. I oczywiście mocna, głęboko nasączona filiżanka herbaty pozwoli Ci czerpać więcej korzyści z flawonoidów, zgodnie z WebMD .

pisklę fil a mac i ser cena?

Budzi Cię i uspokaja

Herbata

Jest powód, dla którego niektórzy instruktorzy jogi decydują się podawać herbatę pod koniec sesji (poprzez Dziennik jogi ) — bądźmy prawdziwi, efekt nie byłby taki sam, gdybyś zakończył praktykę jogi filiżanką Kawa . Jasne, wiemy, że filiżanka gorącej kawy lub szklanka lodowatego zimnego naparu może obudzić Cię natychmiastowym przypływem kofeiny. Ale dla niektórych kawa może być źródłem nerwowości i niepokoju (poprzez Psychologia dzisiaj ). To może być dość trudny kompromis — możesz się obudzić, ale pogarszasz nastrój i prawdopodobnie zdrowie psychiczne.Czarna herbata zawiera znaczną ilość kofeiny — nie będziemy kłamać — ale zawiera również dawkę L-teaniny, aminokwasu, który pomaga czuć się skoncentrowanym i pobudzonym. Wiadomo jednak, że L-teanina zapewnia spokój, a nawet relaks, według Linia zdrowia. Ponieważ czarna herbata zawiera zarówno kofeinę, jak i L-teaninę, w zasadzie nastawiasz się na zdrową równowagę poznawczą, zgodnie z Huffington Post . Badania wykazały, że to dokładne połączenie tych dwóch elementów może z czasem nawet poprawić twoją pamięć.

Nadmierne picie może zaszkodzić nerkom

Różne herbaty

Dr Howard Sesso, profesor Harvard Medical School, ostrzega aspirujących miłośników herbaty przed jednym: nie zaczynaj spożywać suplementów, które twierdzą, że zawierają wszystkie zalety herbaty w małej pigułce lub tabletce. „Pij herbatę, jeśli lubisz ją, z umiarem, a nie dlatego, że przyjmujesz ją jako lek” – mówi Sesso (poprzez List Serca Harvarda ).

I tak, ty mogą idź za daleko, jeśli chodzi o herbatę. Jeśli wypijesz absurdalną ilość czarnej herbaty – powiedzmy jeden galon dziennie – może to w rzeczywistości zagrozić twoim nerkom. I tak, ludzie posunęli się za daleko. W 2014 roku mężczyzna doznał niewydolności nerek po wypiciu około galona mrożonej herbaty każdego dnia. Przeżył, ale przeszedł dializę, według Opiekun . W mniej ekstremalnym scenariuszu picie zbyt dużej ilości czarnej herbaty może powodować kamienie nerkowe – może nie tak zagrażające życiu, ale zdecydowanie bolesne.czy pisklę jest zdrowe?

Według WebMD , decydując się na jedną do trzech filiżanek dziennie, możesz bezpiecznie wchłonąć korzyści płynące z czarnej herbaty. Jeśli pijesz więcej niż pięć filiżanek dziennie, narażasz się na ryzyko.