Oto jak prawidłowo ugotować kuskus

miska kuskusu posypana warzywami

Kuskus jest pysznym dodatkiem, a także świetnym dodatkiem do sałatek po ostygnięciu, ale zdarzają się też częste nieporozumienia, które również go otaczają. Kuskus jest często uważany za ziarno ze względu na jego mały rozmiar, ale w rzeczywistości jest to bardzo mały makaron (poprzez Kuchnia ). Innym błędnym przekonaniem jest to, że kuskus musi być ugotowany, aby go ugotować, ale właściwie ugotowany kuskus nigdy nie musi nawet trafiać do wrzącego garnka z wodą (poprzez Pyszne ).

wkładanie soli do drzwi

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ugotować kuskus, powoli podgrzać go w gorącej wodzie, czy planujesz gotować w kuchence mikrofalowej, jest jedna wskazówka dotycząca gotowania kuskusu, która pomoże Ci uzyskać idealnie ugotowany makaron za każdym razem. Ważne jest, aby stosować proporcję wody do półtora. Oznacza to, że na każdą filiżankę kuskusu, którą ugotujesz, będziesz potrzebować półtorej filiżanki gorącej wody. Bez względu na to, jak gotujesz kuskus, konieczne jest również spulchnienie go widelcem, aby uzyskać odpowiednią konsystencję i rozjaśnić.Jak gotować kuskus

kuskus w drewnianej misce

Najprostszym sposobem na odpowiednie ugotowanie kuskusu jest wsypanie odpowiedniej ilości makaronu do miski żaroodpornej. Następnie zmierz wodę i podgrzej ją w czajniku. Gdy woda będzie gorąca, po prostu wylej ją na miskę z kuskusem i lekko przykryj. Kuskus pozostawić w wodzie na 10 do 15 minut. Gorąca woda ugotuje kuskus, a makaron wchłonie wodę. Gdy czas minie, kuskus zmięknie, a cała woda zostanie wchłonięta, przed podaniem spulchnij kuskus widelcem.

Innym łatwym sposobem na ugotowanie kuskusu bez gotowania jest włożenie go do kuchenki mikrofalowej. Ta technika jest zasadniczo taka sama, ale woda jest podgrzewana w kuchence mikrofalowej. Ponownie przykryj kuskus i odstaw.

Kuskus można również podpiekać, aby dodać smaku. Wystarczy w rondelku stopić odrobinę masła, wrzucić kuskus i podgrzać, aż będzie pachnieć. Gdy kuskus się upiecze, osobno podgrzej wodę, zalej ją i odstaw do ugotowania. Możesz również dodać przyprawy do kuskusu przed jego ugotowaniem.Kategorie Jak Ekskluzywny Fakty