Oto, ile naprawdę robią sommelierzy

ręka trzymająca kieliszek do wina

Stając się sommelier jest w rzeczywistości dość trudne, jeśli planujesz uzyskać certyfikat na wyższe poziomy zawodu. Chociaż istnieją tylko cztery poziomy certyfikacji, każdy z nich wymaga mnóstwa nauki i pracy, aby przygotować przyszłego sommeliera do rygorystycznego testu, który może obejmować degustację w ciemno i egzaminy pisemne (poprzez Entuzjasta wina ).

Jeden profesjonalny sommelier, Brahm Callahan, powiedział: Jedzenie + Wino , „musimy być dobrze poinformowani, aby wykonywać naszą pracę. Dla moich gości to nic nie znaczy... Nie muszą wiedzieć, ile czasu zajęło mi dotarcie tam, gdzie jestem, ani czasu, wysiłku i energii, które poświęciłem na pracę i naukę. To dla nich nieistotne. Chociaż jest to z pewnością trudniejsza strona pracy, wraz z całą fizyczną pracą związaną z przenoszeniem skrzynek z butelkami, prawdą jest również, że sommelierzy radzą sobie całkiem dobrze, jeśli mają niekonwencjonalną pracę.W rzeczywistości są jednymi z najlepiej opłacanych członków branży hotelarskiej, jeśli ich certyfikacja jest wystarczająco wysoka, według Binwise . Według ZipRecruiter , średnia pensja sommelierów w marcu 2021 r. wynosiła 68 139 USD lub 33 USD za godzinę. Na górnym końcu przedziału znajdowała się pensja w wysokości 134 000 USD, podczas gdy osoby z dołu skali zarabiały zaledwie 19 000 USD rocznie.

burger king hot dogi przerwane

Sommelierowie są opłacani na podstawie poziomu umiejętności

prezentując butelkę wina

Chociaż może się to wydawać ogromnymi skrajnościami dla pensji sommelierów, powinieneś wiedzieć, że wynagrodzenie jest w dużej mierze podzielone według poziomu ich certyfikacji. Tak więc pod koniec 19 000 USD sommelier może nie być certyfikowany, ale raczej entuzjastą. Według ZipRecruiter górny koniec dolnego 25. percentyla sommelierów wynosi 47 000 USD, co może odzwierciedlać najniższy poziom certyfikowanych sommelierów. Jeśli chodzi o górny 75. percentyl, wynagrodzenie waha się od 81 500 USD do 114 500 USD, co jest wyznacznikiem górnego 90. percentyla i wyróżnia najbardziej zaawansowanych sommelierów.

Według Binwise wynagrodzenie wyraźnie wzrasta wraz z poziomem certyfikacji. Sommelier pierwszego poziomu może spodziewać się zarobku około 50 000 USD, podczas gdy pensja drugiego poziomu wynosi od 60 000 do 70 000 USD. Poziom trzeci ponownie podnosi się do 70 000 USD do 80 000 USD. Wreszcie, mistrzowie sommelierów, co jest bardzo trudnym do uzyskania certyfikatem, zarabiają ponad 150 000 USD rocznie. Na świecie jest tylko 269 mistrzów sommelierów, per Binwise .Jeśli jednak chcesz z nami pracować wino ale nie chcesz studiować i inwestować, aby zostać sommelierem, rozważ zostanie menedżerem sprzedaży wina. Według Binwise , zarabiają około 77 000 USD rocznie.

narodowy dzień lodów nyc