Oto, ile naprawdę warto Roy Choi

roy choi Frazer Harrison/Getty Images

Wszyscy rozpoznajemy Roya Choia za jego imperium food trucków Kogi i jego serię Netflix Pokaż szefa kuchni teraz, ale gdybyś znał szefa kuchni przed jego sławą, pomyślałbyś, że to mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek wspiął się na szczyt.

Choi, który urodził się w Seulu w Korei Południowej i dorastał w Los Angeles, zaczął brać narkotyki w wieku 13 lat. Stało się to uzależnieniem, które uwolniło inne uzależnienia i kompulsje, powiedział NPR . Ówczesny niedoszły szef kuchni zaczął pić, co również przerodziło się w problem, i przechodził przez różne wady, dopóki nie zaczął grać – według Choi najgorszy z nich wszystkich.W połowie lat 20. wszystkie uzależnienia i złe decyzje Choi doprowadziły do ​​spalenia wszystkich mostów w jego życiu. Pewnego dnia doznał objawienia, leżąc na kanapie i oglądając Emerila Lagasse w Esencja Emerila w telewizji. „Czułem, że mówi do mnie. Nie miałem celu w życiu. Nie miałam sposobu, by przekazać to, co czułam w środku. W chwili, gdy zobaczyłem ten program, poczułem, że to jest coś, co chcę zrobić ”- powiedział Choi Wieśniak! Aktualności . To wtedy Choi postanowił odwrócić sytuację i zostać szefem kuchni.

Jak Roy Choi pojawił się, by wypuścić Kogi

roy choi Robyn Beck/Getty Images

Roy Choi ukończył prestiżowy Culinary Institute of America i rozpoczął karierę zawodową kulinarną w Eric Ripert Le Bernardin w Nowym Jorku i Beverly Hills Hilton w Los Angeles. Jednak jego rosnący sukces szybko zatrzymał się, gdy został zwolniony z pracy w wieku 38 lat. A jego imponujące kwalifikacje nie pomogły mu stanąć na nogi. Pomimo poszukiwania pracy, a nawet obniżania swoich standardów, Choi nie mógł znaleźć pracy (poprzez NastępnyShark ).

Ponieważ szef kuchni otrzymywał odrzucenia z lewej i prawej strony, odebrał telefon od swojego byłego współpracownika Hilton, Marka Manguery, który zwrócił się do niego z pomysłem na biznes, który całkowicie zmienił jego życie. W 2008 roku, we współpracy z Manguera i jego żoną Caroline Shin-Manguera, Choi wypuścił Kogi Korean BBQ-To-Go i wyjechał na ulice Los Angeles mobilną ciężarówką z jedzeniem, zachwycając Angelenos meksykańskimi tacos nadziewanymi koreańskimi mięsami z grilla. Biznes stale zdobywał zwolenników i ostatecznie stał się fenomenem (poprzez INC ).Jaka jest wartość netto Roya Choi?

roy choi Rachel Murray/Getty Images

Roy Choi wykorzystał swój nowy sukces, otwierając inne restauracje, takie jak LocoL i Chego!, i zaczął otrzymywać pochwały za swoją pracę. W 2010, Jedzenie i wino nazwał go Najlepszym Nowym Szefem Kuchni. LA Son , pamiętnik i książka kucharska, którą Choi napisał wspólnie z Tienem Nguyenem i Natashą Phan, stał się New York Times Bestseller 2013 roku. Szef kuchni został nawet uznany za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu TIME w 2016 roku (poprzez Kogi ).

Choi zajął się także telewizją. Oprócz Pokaż szefa kuchni na Netflix z aktorem i reżyserem Jonem Favreau, prowadzi również also Chleb łamany , show kulinarny stworzony we współpracy z Tastemade i lokalną telewizją publiczną KCET. Szef kuchni rozszerzył się również na sprzedaż detaliczną, opracowując linię sosów, przypraw i pikantnego zestawu do ramenu sprzedawanego w sklepach Williams Sonoma i online.

Wszystkie osiągnięcia i bieżące przedsięwzięcia Choi przyniosły mu wartość netto 1 miliona dolarów, według according Reporter o wartości netto . Ta figura jest szczególnie godna pochwały, biorąc pod uwagę skromne i niepewne początki szefa kuchni.