Oto, ile Popeyes zrobiło z ich kanapki z kurczakiem

kanapka z kurczakiem popeyes Instagram

Niezależnie od tego, jak udany Starbucks jest z ich Baby Yoda Frappuccino , nie ma możliwości, aby kiedykolwiek zbliżyło się do stworzenia kulturowego szumu Kanapka z kurczakiem Popeyes? . Kanapki z kurczakiem nie są dla Amerykanów nowością, ale jakoś Papież ludzie czekali godzinami w kolejce, a nawet? przychodzę na pięści nad ich wersją przysmaku fast food. Jedna kanapka została nawet zauważona na eBayu za cenę katalogową 2,5 000 USD (przez? WVLT ). Nazywanie kanapki z kurczakiem popularną to mało powiedziane — to była narodowa sensacja.

Wszystko to nasuwa pytanie – ile pieniędzy Popeyes faktycznie zarobił na swojej kanapce ze smażonym kurczakiem? W sumie, kanapka zniknęła z menu niedługo po jego przybyciu, ponieważ sieć nie nadążała za popytem publicznym.dlaczego mam ochotę na ryby?

Kanapka z kurczakiem zarobiła miliony Popeyes

kanapka Instagram

Nie minęło dużo czasu, zanim kanapka z kurczakiem Popeyes zapaliła się. Niemal natychmiast po wydaniu media społecznościowe i serwisy informacyjne reklamowały ją jako najlepszą kanapkę z kurczakiem w kraju — niezależnie od opinii Chick-fil-A. Przed końcem miesiąca, słynne wojny o kurczaki z 2019 roku dał Popeyesowi równowartość 65 milionów dolarów na reklamę — a Popeyes zapłacił za to zilch (poprzez Forbes ).

Co do tego, na co przełożyła się cała ta reklama, jeśli chodzi o zysk dla Popeyes z Luizjany, cóż, oczywiście przyniosła im miliony. Dyrektor generalny José Cil podobno powiedział, że sprzedaż Popeye w trzecim kwartale była o 16 procent wyższa niż w poprzednim roku, a firma zarobiła 47 milionów dolarów (poprzez Insider biznesowy ). Popeyes nie powiedział dokładnie, ile z tego pochodziło ze sprzedaży kanapek z kurczakiem, ale firma przyznała, że ​​kanapka zwiększyła sprzedaż napojów, deserów i prawie wszystkich innych pozycji w menu, a także jej kultowej kanapki.

Cil przypisał sukces „… naprawdę szczęśliwemu momentowi interakcji w mediach społecznościowych między dwiema markami” jako siły napędowej szumu kanapki z kurczakiem.Popeyes rozdawał tysiąc kanapek dziennie?

Papieski kurczak Eric Baradat/Getty Images

Aby dać ci trochę więcej wglądu w 47-milionowy zysk, który osiągnął Popeyes, spójrzmy na kilka innych liczb. Oczywiście kanapka z kurczakiem spowodowała, że ​​​​o wiele więcej klientów odwiedziło Popeyes — ku irytacji swoich pracowników — ale boom w odwiedzinach klientów był dość absurdalny. Firma odnotowała wzrost ogólnego ruchu pieszego klientów o niewiarygodne 255 procent po wypuszczeniu kanapki z kurczakiem (poprzez Insider biznesowy ).

Nawet po tym, jak kanapka zniknęła i wróciła, zapotrzebowanie na nią nie ucichło. W rzeczywistości wzrosła. Kiedy kanapka wróciła w listopadzie, ruch pieszy był prawie? 300 procent wyższy niż normalnie. „To jest tak samo szalone jak ostatnim razem, jeśli nie bardziej”, powiedział wtedy pracownik Popeyes w Teksasie.

Zanim wypuszczono kanapkę z kurczakiem, Popeyes myślał, że każda lokalizacja będzie sprzedawać około 60 kanapek dziennie. Jak się okazuje, te szacunki nie były nawet zbliżone. Lokalizacje Popeyes skończyły się w ciągu zaledwie dwóch tygodni, ponieważ sklepy sprzedawały średnio 1000 kanapek z kurczakiem dziennie, a niektóre sklepy podobno sprzedawały aż 2000 kanapek pierwszego dnia, kiedy kanapka z kurczakiem w końcu wróciła.Mimo że sama kanapka z kurczakiem kosztuje tylko cztery dolce, jeśli Popeyes sprzedawał ich 1000 dziennie, plus dodatkowe napoje i jedzenie, łatwo jest zobaczyć, jak firma miała tak dochodowy 2019 rok (poprzez Forbes ).

Kanapka z kurczakiem nadal zarabia pieniądze Popeyes

sztuka kanapkowa Świergot

Nie popełnij tego błędu — Popeyes będzie jeździł tym pociągiem z kanapkami z kurczakiem tak długo, jak to możliwe. Teraz pozostaje tylko pytanie, w jaki sposób firma utrzyma szum? Przedstawiciel Popeyes Felipe Athayde powiedział USA dziś że kanapka będzie pozostać stałym elementem menu , dzięki czemu zniknie ze stołu strategia zysku z ograniczonym czasem. Zawsze mogli zacząć wprowadzać różne wersje kanapki, ale w międzyczasie Popeyes wydaje się wprowadzać nietypowe promocje.

W grudniu sieć próbowała odeprzeć sensację Art Basel z bananami przyklejonymi taśmą klejącą i przykleiła taśmą jedną z kanapek z kurczakiem do ściany w galerii sztuki (przez Zjadacz ). Za 120 003,99 USD może być również Twój. Nie, nawet nie żartujemy. Aha, a dodatkowe 3,99 USD? To na pokrycie kosztów kanapki w kawałku „sztuki”. Nie spodziewałeś się, że po prostu dać kanapkę daleko, prawda?

Sieć fast foodów zaadaptowała nawet kanapkę z kurczakiem w brzydki świąteczny sweter dla prawdziwego fana kanapek z kurczakiem (przez Wieśniak ). Chcielibyśmy Ci powiedzieć, że jeden może być Twój za jedyne 45 USD, ale zostały już wyprzedane. O ile nam wiadomo, ta kanapka z taśmą klejącą wciąż jest do zdobycia.