Oto różnica między lodami Chick-Fil-A a zwykłymi lodami

Lokalizacja w Nowym Jorku Chick-fil-A Andrew Renneisen/Getty Images

W Chick-fil-A jest więcej do pokochania poza słynną kanapką z kurczakiem, nuggetsami z kurczaka lub kieliszkiem zimnej lemoniady. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś Laska-fil-A jak lody, to wiesz, że to cudownie kremowa, miękka porcja. Miękki serwis łańcucha jest również używany w prawie wszystkich słodkich przysmakach, w tym różnych smakach koktajli mlecznych, mrożonej lemoniadzie, a nawet mrożonym napoju kawowym (poprzez Laska-fil-A ).

Ale być może zauważyłeś, że nie smakuje tak samo jak zwykłe lody. Ty też miałbyś rację, ponieważ lody w sieci nazywają się tak naprawdę „ Lodowy sen „dzięki rodzajowi składników Chick-fil-A, których używa do przygotowania miękkiej porcji (przez Jedz to, nie to! ). Jednak może to być lekka konsystencja i łagodny smak wanilii, które czynią go tak wszechstronnym również w innych mrożonych słodyczach tego łańcucha. Aby zrozumieć, dlaczego miękka porcja Chick-fil-A nie jest tak naprawdę lodami, musisz wiedzieć, co składa się na prawdziwe lody.Prawdziwe lody muszą spełniać określone standardy FDA

wafelek do lodów na czarnym tle

Istnieją pewne normy, które lody muszą spełniać, aby można je było nazwać lodami. Większość mrożonych smakołyków przypominających lody wytwarza się z cukru, śmietany i mleka. Zarówno lody, jak i „Icedream” Chick-fil-A zawierają te podstawowe składniki. Jest jednak jeszcze jeden „składnik” lub jego brak, który decyduje o statusie prawdziwych lodów.

Ilość powietrza w lodach może znacznie poprawić smak lodów, chociaż jest to regulowane przez FDA. Ilość powietrza znajdującego się w lodach nazywana jest przekroczeniem. Tak więc lody o niskim przekroczeniu mają mało powietrza, podczas gdy wysokie przekroczenie ma dużo. Im mniej powietrza w lodach, tym więcej miejsca na tłuszcz maślany, dlatego marki premium smakują tak dobrze (poprzez Reader's Digest ). Dotyczy to również niskokalorycznych kufli, które pozwalają zjeść cały pojemnik bez poczucia winy. Te marki mają po prostu duże przekroczenia.

Kluczem jest tutaj to, że niskie przekroczenie jest niezbędne, aby lody mogły pomieścić więcej tłuszczu maślanego. Gdy w lodach jest więcej tłuszczu maślanego, smakuje bogatszy i bardziej kremowy. To jedyna rzecz, której brakuje w „Icedream” Chick-fil-A.„Icedream” Chick-fil-A to nie lody ze względu na składniki

kobieta trzymająca rożek Chick-fil-A z narybkiem na wierzchu Instagram

prawda o lodach Chick-fil-A jest to, że nie ma wystarczającej ilości tłuszczu, aby można je było nazwać lodami. To z kolei jest podstawowa różnica między „Icedream” a prawdziwymi lodami. Według restauracji stronie internetowej „Icedream” wytwarza się z mleka beztłuszczowego i tłuszczu mlecznego. Tak więc lody w ogóle nie mają śmietanki i ogólnie mają bardzo mało tłuszczu. Jednak niższa zawartość tłuszczu w „Icedream” sprawia, że ​​jest to zdrowsza, mniej kaloryczna opcja. Nie wspominając, że rożek Icedream firmy Chick-fil-A był jednym z najpopularniejszych produktów zamawianych w 2019 r., zgodnie z blogiem sieci, Drut z kurczaka .

najlepsze strony w Popeyes

Tak więc, chociaż mrożony deser mleczny w miękkim serwowaniu jest bardzo podobny do lodów, brakuje mu tego bogactwa, które towarzyszy lodom o wyższej zawartości tłuszczu. Chociaż przekroczenie lub zawartość powietrza w lodach nie jest znana, wydaje się uzasadnione, że jest ona prawdopodobnie wyższa, ponieważ deser ma o wiele mniej tłuszczu do tego stopnia, że ​​nie można go nazwać lodami. Jednak to ilość powietrza jest prawdopodobnie odpowiedzialna za dekadencką teksturę.

Jednak więcej tłuszczu nie zawsze jest lepsze

ręka trzymająca wafelek do lodów

Podobnie jak w przypadku kontrolowania ilości powietrza w lodach, FDA kontroluje również, ile lub jak mało lodów maślanych może być uważanych za prawdziwe lody. Podczas gdy mrożony deser mleczny Chick-fil-A spada poniżej normy, inne lody mogą zawierać tylko do 20 procent tłuszczu maślanego. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie nie chcesz więcej niż to, ponieważ tłuszcz zacznie pokrywać usta, nadając im lekkie uczucie (poprzez Zjadacz ).Chociaż nie możemy tego stwierdzić z całą pewnością, wydaje się mało prawdopodobne, że większość restauracji typu fast-food używa dużej ilości tłuszczu maślanego w swoich lodach lub produktach dodawanych do lodów, ponieważ tłuszcz maślany podnosi koszty. Słynny Frosty Wendy na przykład zużywa mniej tłuszczu niż lody. Była szefowa Wendy podała jako powód „zapotrzebowanie klientów”. Ale tłuszcz maślany jest zwykle najdroższym składnikiem lodów, więc jego zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie pomaga zwiększyć zyski łańcucha. Jeśli używają tłuszczu z masła, na pewno za to zapłacisz. Dlatego lody premium bywają tak drogie.

Więc następnym razem, gdy odwiedzisz Chick-fil-A, ciesz się rożkiem bez poczucia winy. Według firmy zmniejszy to tylko 120 kalorii stronie internetowej , a to świetna rzecz dla każdego, kto obserwuje swoją dietę. Nie zapominaj, że Twoje dziecko może nawet zdobyć darmowy rożek „Icedream”, jeśli wymieni zabawkę z posiłkiem.