Transformacja Guya Fieriego poważnie zwraca uwagę

Chłopie, w 2008 r. Mark Von Holden/Getty Images

O czym możesz powiedzieć Chłopak tego nie powiedział już ktoś inny, a nawet sam Fieri? Niektórzy czczą go jako przyziemnego kucharza, który chętnie poda ci obfity talerz nachos lub nie wstydzi się, gdy sok z cheeseburgera spływa mu po twarzy w telewizji. Inni postrzegają go jako puentę, z jego dzikimi koszulami, spiczastymi włosami, mniej niż wyrafinowanym stylem kulinarnym i odważną osobowością.

Tak czy inaczej, wszyscy możemy się zgodzić, że Fieri to postać, którą warto oglądać. W końcu, jak wiele osobowości telewizyjnych może powiedzieć, że były inspiracją dla kultowej postaci filmowej, tak jak Fieri było dla aktorki Melissy McCarthy jako Megan w przebojowym filmie „Druhny” (poprzez Sęp ). Dziwaczny występ McCarthy byłby prawdopodobnie nieco inny, gdyby jej inspiracją była Rachel Ray lub Bobby Flay.Ale za postacią – platynowymi blond włosami, płomiennymi koszulami i hasłem „Flavortown” – stoi człowiek, którego życiowa podróż przebiegała ze Środkowego Zachodu przez wózki z preclami, po konkursy, w końcu dziesiątki restauracji, miliony dolarów i godziny później. godzin czasu antenowego. Spójrzmy wstecz na zawracającą głowę transformację Guya Fieriego.

Guy Fieri urodził się jako Guy Ferry w 1968 roku

Facet w 2009 Ray Tamarra / Getty Images

Guy Fieri urodził się w Columbus w stanie Ohio w 1968 roku (per Biografia ). Ale kiedy przyszedł na ten świat, nazwisko „Fieri” nie było wymienione w jego akcie urodzenia. Zamiast tego było to „Prom”, bo tak brzmiało nazwisko jego rodziny. Przenieśmy się do lat 90., na długo przed tym, jak stał się sławny, kiedy Fieri zmienił nazwisko. Okazuje się, że „Fieri” to prawdziwe imię jego dziadka, kiedy opuścił Włochy i wyemigrował do Ameryki. Kucharz zmienił nazwisko na cześć swojej rodziny.

przepis na przyprawę do kurczaka costco rotisserie

Jeśli chodzi o dzieciństwo, Fieri nie spędzał dużo czasu w Ohio; jego rodzina przeniósł się do Północnej Kalifornii wkrótce po jego urodzeniu. Mimo to jego rodzinne miasto nie zapomniało o rodzimym synu. W 2020 roku tysiące osób podpisało Change.org petycja o zmianę nazwy Columbus na Flavortown, jedno z powiedzeń firmowych Fieri. — Dlaczego nie zmienić nazwy miasta Flavortown? – pyta petycja. „Nowa nazwa jest dwojaka. Po pierwsze, honoruje dumne dziedzictwo Central Ohio jako kulinarnego skrzyżowania i jednego z największych rynków testowych dla przemysłu spożywczego w kraju. Po drugie, szef kuchni Guy Fieri urodził się w Columbus, więc nazwanie miasta na jego cześć (jest naprawdę dobrym gościem) byłoby lepsze od obecnej nomenklatury. Według stanu na czerwiec 2021 r. petycja miała ponad 130 000 podpisów. Jednak na razie nadal nie znajdziesz na mapie Flavortown.Guy Fieri jako dziecko miał udany biznes w zakresie precli

Stojak na precle Guy Fieri NBC/YouTube

Guy Fieri nie marnował dużo czasu na wchodzenie do branży gastronomicznej. W dojrzałym wieku 10 lat otworzył swój własny stojak na precle. Jak doszło do tego przedsiębiorczego przedsięwzięcia? Według Fieri wszystko zaczęło się podczas rodzinnego wyjazdu na narty. Po dniu spędzonym na stoku, Fieri powiedział Dzisiaj że wrócił do domu i zaczął zachwycać się przed tatą pysznym miękkim preclem, który zjadł na lunch. Pod koniec podróży ojciec Fieriego zasugerował synowi, aby założył własną firmę z preclami. Młody Fieri wrócił do sprzedawcy, poczekał, aż sprzedawca precli wyrzuci swoje pudło z towarami, a potem poszedł nurkować w śmietniku, aby odzyskać adres producenta precli.

Wyposażony w zapas miękkich precli i domowy wózek na precel zbudowany przez niego i jego tatę, Fieri zaczął sprzedawać precle w piątej klasie - i nie przestał, dopóki nie był w drugiej klasie liceum. Fieri wykorzystał swoje pieniądze z precla, aby sfinansować roczny pobyt za granicą w Chantilly we Francji. To tutaj Fieri naprawdę zakochała się w jedzeniu i nigdy nie oglądała się za siebie. „Kliknięcie ucichło, a ja powiedziałem: „To jest to, jestem miłośnikiem jedzenia” – wspomina Fieri Podcast Chwila . „Tak właśnie chcę być — chcę mieć własną restaurację”.

Guy Fieri otworzył swoją pierwszą restaurację, gdy miał jeszcze dwadzieścia kilka lat

Facet w 2009 John M. Heller/Getty Images

Po całkowitym olśnieniu kulinarną sceną we Francji, Guy Fieri miał swoją przyszłość i szybko poszedł do pracy, ucząc się wszystkiego, co można było wiedzieć o biznesie restauracyjnym. Zapisał się na University of Nevada w Las Vegas, aby studiować zarządzanie hotelarstwem, jak zauważył Biografia . W tym czasie Fieri pracował na kilku różnych stanowiskach w restauracjach, w tym kapitanie flambé. Po ukończeniu studiów Fieri wspiął się po szczeblach kariery, od czasu do czasu w restauracji Stouffer's, zanim został mianowany kierownikiem okręgu Louise's Trattoria.Kariera Fieriego zrobiła duży krok naprzód w 1996 roku, kiedy on i jego partner biznesowy, Steve Gruber, otworzyli własną restaurację. Johnny Garlic's była włoską knajpką znajdującą się w Santa Rosa w Kalifornii. Chociaż Fieri nie skończył jeszcze 30 lat, wyraźnie wiedział, co robi. Johnny Garlic's okazał się takim sukcesem, że para otworzyła jeszcze dwie lokalizacje. Zanim zdążył się zorientować, kulinarna kariera Fieriego była w toku.

Guy Fieri rozpoczął karierę telewizyjną, zdobywając nagrodę Next Food Network Star

Guy Fieri na kolejnej gwieździe sieci gastronomicznej Facebook

Nie wyszłoby ci na myśl, że Guy Fieri jest w telewizji od zawsze. Właściwie trudno przypomnieć sobie kulinarny krajobraz telewizji bez burmistrza Flavortown. Ale każda wspaniała postać ma swoją historię, a dla Fieri wszystko zaczęło się od wygrania programu konkursowego w sieci, który stał się jego domem na wiele, wiele lat.

W 2006 roku Fieri była koronowany mistrz nagrody „Next Food Network Star” Food Network. Jaka była nagroda za wygranie konkursu? Oczywiście jego własny program w Food Network; ' Wielkie ugryzienie faceta Premiera odbyła się w tym samym roku. Ale to wszystko prawie nigdy się nie zdarzyło . Na Chwila podcast, Fieri wyjaśnił, że to jego kumple popchnęli go na przesłuchanie, więc w końcu poddał się i wysłał taśmę. Kiedy sieć oglądała przesłuchanie, ich pierwsze słowa brzmiały, według Fieriego: „Zadzwoń do niego. Zadzwoń do niego teraz.

jak powstaje dr pepper

Reszta to historia telewizji, ponieważ Fieri od tamtej pory jest ostoją Food Network – i to się nie zmieni w najbliższym czasie. W maju 2020 roku Fieri podpisał nowy trzyletni kontrakt z Food Network, który zapłaci mu 80 milionów dolarów, według Forbes . To czyni go najlepiej opłacanym szefem kuchni w telewizji.

Guy Fieri jest żonaty od prawie 30 lat

Facet i Lori Fieri Michael Loccisano/Getty Images

Poprzez Chłopak Wspina się do sławy i wiele lat w centrum uwagi, towarzyszy mu prawie 30-letnia żona Lori Fieri. Według wszystkich relacji, mają zdrową, pełną miłości relację, co sprawia, że ​​wydaje się, że ich przeznaczeniem jest bycie razem. Ale tak nie wyglądało, kiedy się poznali.

Okazuje się, że Guy i Lori spotkali się w niewygodnych okolicznościach. Szef kuchni prowadził restaurację w Kalifornii, kiedy pewnego dnia niedawno zwolniony pracownik wszedł ze swoją przyjaciółką. „Nie powinno ich tam być” – powiedział Fieri Delikatny . „Rozmawiałem z przyjaciółką [Lori] i mówiłem „Hej, słuchaj, poczekaj kilka tygodni, zanim wejdziesz”, a za nią stoi niebieskooka blondynka, która daje mi ten wredny kubek”. Podchodząc w obronie swojej przyjaciółki, Lori odmówiła wyjazdu. Facet się zgodził, a reszta to już historia.

Lori, pochodząca z Rhode Island, była w mieście w ramach swojej przeprowadzki na przełaj do południowej Kalifornii. – Nigdy nie dotarła do San Diego – zażartował Guy. Żarty na bok, gospodarz telewizyjny daje swojej lepszej połowie wiele uznania za towarzyszenie mu w jego szalonej życiowej podróży. „Aby się tu dostać, trzeba chcieć się przystosować i zrozumieć” – kontynuował Fieri. „To wszystko kompromis i zrozumienie”. Dobrze, że Guyowi nie dało do zrozumienia pierwsze złośliwe spojrzenie Lori. – Wiedziałem, jak tylko ją zobaczyłem – dodał. – Po prostu wiedziałem. Może jednak było mu przeznaczone.

Kultowa fryzura Guya Fieriego nie była planowana

Guy Fieri w kamuflażu Matt Winkelmeyer/Getty Images

Wygląd Guya Fieriego jest tak odważny, jak jego smaki, w tym jego platynowe blond włosy. W rzeczywistości zamki Fieriego mogą być po prostu tym, z czego jest najbardziej znany. Ale wierzcie lub nie, jego fryzura nie była wcześniej zaplanowana. Zamiast tego był to spontaniczny wybór jego przyjaciółki i fryzjerki Christiny Jones. „Pewnego dnia miałem po prostu jeden z tych nastrojów i powiedziałem: „Po prostu rób, co chcesz”. Ona mówi: „Czego chcę?” „Cokolwiek chcesz”, powiedział Fieri Ludzie . – Skończę i mówię: „Zmyjesz to, ten szampon?”. Mówi: „Nie, to twój kolor włosów”. Mówię: „Co za moje!” Chociaż Fieri nie był zadowolony z wyglądu, musiał iść do pracy, więc założył kapelusz i poszedł na swój wieczór.

Chociaż nowa fryzura stała się charakterystycznym wyglądem Fieri, nie wszyscy szaleją za nią. „Zawsze mówię: „Kiedy zmienisz fryzurę?”. Żona Fieriego, Lori Fieri, powiedziała magazynowi. „Ale utknęło i to on… Drażnię się z nim od czasu do czasu”. Dodała, że ​​czasami chciałaby, żeby zmienił fryzurę i porównała to do farbowania jej włosów na czarno, czego nie zrobiłaby dla swojego męża.

Guy Fieri stracił siostrę na raka w 2011 roku

Młody Guy Fieri ze swoją siostrą Facebook

Guy Fieri poniósł tragiczną stratę w swojej rodzinie w 2011 roku, kiedy jego siostra, Morgan Fieri, zmarła na raka i zmarła w wieku 39 lat, jak zauważył Delikatny . Wcześniej jako dziecko zdiagnozowano u niej czerniaka z przerzutami, ale wtedy była w stanie go pokonać.

ciężko pracuje w taco bell

Według niej pośmiertny , Morgan, wegetarianka, przyczyniła się do powstania książki kucharskiej jej niepokoju i była dyrektorem założycielem fundacji Guy's, The Guy Fieri Foundation for Inspiration and Imagination. Nawet po jej śmierci Guy nadal inspiruje się swoją siostrą. Po śmierci Morgana Fieri zaangażowała się w fundację Make-A-Wish i od tego czasu jest jej silnym orędownikiem. Jest mało znanym faktem, że Fieri zaprasza dziecko typu Make-A-Wish i jego rodzinę na każde nagranie „Diners, Drive-Ins i Dives”. „W pewnym stopniu wiem, przez co przechodzi rodzina” – ujawnił. „Znam ten ból serca i widzę to, a jeśli mogę coś zrobić, aby pomóc oświecić lub wzmocnić te dzieci, chcę to zrobić”.

Guy Fieri zbudował kulinarne imperium

Guy Fieri obsługujący tłum Ethan Miller/Getty Images

Dla takiej gwiazdy telewizji, jak Chłopak Jego programy telewizyjne są tylko jednym z elementów jego kulinarnego imperium, które obejmuje kilka linii biznesowych. Najpierw są jego restauracje. Od czasu otwarcia swojej pierwszej jadłodajni w 1996 roku Fieri zbudował portfolio kilkudziesięciu restauracji (per Sieć spożywcza ). Jego flagowy outlet, Amerykańska kuchnia i bar Guy's Fieri , obecnie ma 12 lokalizacji w całym kraju i za granicą, a kolejne są w drodze. Niektóre z jego innych godnych uwagi restauracji to Guy Fieri's Smokehouse, Guy's Pig & Anchor Bar-B-Que i El Burro Borracho. Fieri ma nawet restaurację, Guy's Pig & Anchor Bar-B-Que Wędzarnia , znajduje się na kilku statkach Carnival Cruise Line.

Ale to nie wszystko, nad czym Fieri pracował, ponieważ od 2008 roku wydał sześć różnych książek, według Amazonka . Trzy z nich są oparte na jego popularnym programie Food Network „Kolacje, dojazdy i nurkowania”, podczas gdy pozostałe trzy to oryginalne książki kucharskie. Jakby tego było mało, Fieri ma również własną linię sosów barbecue i sals oraz linię żywności Flavortown, która obejmuje produkty mrożone i chłodzone.

Ostatnia, ale nie mniej ważna jest winiarnia. Zgadza się — Fieri jest właścicielem winnicy Hunt & Ryde w kalifornijskim hrabstwie Sonoma, jak zauważył GQ . Nazwa pochodzi od dwóch synów Fieri, Huntera i Rydera Fieri.

Guy Fieri jest pełnowymiarową gwiazdą telewizyjną

Guy Fieri z celebrytą w telewizji D Dipasupil/Getty Images

Guy Fieri rozpoczął karierę telewizyjną, gdy zwycięski Pokaz konkursowy Food Network „The Next Food Network Star”, jak zauważył Biografia . Jednak ani Fieri, ani sieć nie mogli sobie wyobrazić sukcesu, który z tego wyniknie. W latach od zwycięstwa w 2006 roku Fieri gościł na kanale więcej programów, niż można zliczyć. ZA ostateczna lista obejmuje „Guy's Big Bite”, „Guy's Ranch Kitchen”, „Guy's Big Project”, „Guy's Family Road Trip” i „Guy's Grocery Games”. Najbardziej udaną serią Fieri był jednak „ Diners, zajazdy i nurkowania . Spektakl śledzi Fieri podróżującego po kraju, próbującego potraw z popularnych lokalnych restauracji. Wyemitował ponad 500 odcinków i wciąż się rozwija.

Ale Fieri również wyszedł ze swojej domowej sieci – i kuchni – kiedy prowadził dwa sezony teleturnieju NBC Minuta do wygrania - I to nie wszystko. Szef kuchni był gościem w większej liczbie programów, niż można sobie wyobrazić, w tym „Rachel Ray”, „The Chew”, „Ace of Cakes”, „Garaż Jaya Leno”, „Hot Ones” i „Shark Week”. kilka. Wystarczy włączyć telewizor, a Fieri nie będzie dalej niż kilka kanałów.

Guy Fieri ma swoją własną gwiazdę w Hollywood Walk of Fame

Guy Fieri z rodziną na Walk of Fa,e Frazer Harrison/Getty Images

Dla kogoś, kto był w telewizji tak samo jak Guy Fieri, słuszne jest, aby mieć miejsce w rozrywce scementowane – dosłownie. Miało to miejsce w 2019 roku, kiedy osobowość telewizyjna dostała swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, zgodnie z Sieć spożywcza . W ten sposób Guy stał się dopiero trzecim szefem kuchni, któremu przyznano zaszczyt, dołączając Bobby Flay i Wolfganga Pucka.

Podczas ceremonii przemówił najstarszy syn Guya, Hunter Fieri, który nazwał swojego ojca „moim najlepszym przyjacielem, moim mentorem i idolem… Dziękuję, że jesteś jedyną gwiazdą, jaką kiedykolwiek musimy spotkać”. Pod ręką był także Matthew McConaughey — okazuje się, że zdobywca Oscara i słynny szef kuchni to od dawna przyjaciele. W swoim przemówieniu McConaughey pochwalił autentyczność Guya. „Nie musiał odgrywać żadnej roli” – powiedział aktor. „On był postacią. Naprawdę nie zmieniłeś tego, kim jesteś. Autentyczność. W biznesie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz, byłeś sobą.

Guy, który twierdził, że myśl o posiadaniu własnej gwiazdy w Hollywood Walk of Fame „nie była nawet w świecie snów”, upewnił się, że zasługuje na swój sukces przyjaciołom i ludziom wokół niego oraz, oczywiście, mieszkańców Flavortown.

Guy Fieri dostał swój udział w negatywnej prasie

Facet Fieri wygląda ponuro Ronald Martinez/Getty Images

Guy Fieri nie zawsze jechał gładko do Flavortown — na drodze było kilka znaczących wybojów. Jeden z najpoważniejszych miał miejsce w 2011 roku, kiedy były producent telewizyjny Fieri, David Page, pozwał Food Network za złamanie umowy (poprzez Hollywoodzki reporter ). Minneapolis-St. Paul's City Pages opublikował następnie artykuł, w którym Page wysunął kilka poważnych oskarżeń przeciwko Fieri , w tym, że był „dziwny” przez gejów, ma wędrujące oczy i brudny umysł, a na wszelki wypadek nosi okulary przeciwsłoneczne w pomieszczeniach (za Chowhound ). Strona też była oskarżony o niewłaściwe zachowanie ; strony ostatecznie rozstrzygnęły sprawę.

Fieri dostała inny rodzaj złej recenzji dzięki uprzejmości New York Times . Gazeta opublikowała brutalną recenzję jego restauracji na Manhattanie, Guy's American Kitchen and Bar. Krytyk Pete Wells opisał w nim konkretny napój jako „kombinację płynu do chłodnic i formaldehydu”, majonez z prażonym czosnkiem jako „Cudowny bicz z mielonym surowym czosnkiem”, a nachosy jako „głęboko niegodne miłości”. Nie trzeba dodawać, że artykuł trafił na pierwsze strony gazet. Fieri jednak się nie wycofał. „Myślałem, że to śmieszne” – powiedział Today (via Wieśniak! Zabawa ). „Wyglądało na to, że był inny plan”. Następnie Fieri przedstawił własną recenzję pracy Wellsa. „To świetny sposób na wyrobienie sobie sławy — idź za słynnym szefem kuchni, który nie jest nowojorczykiem, który robi wielki pomysł w swoim drugim miesiącu… Stoję przy moim jedzeniu”.

Guy Fieri pomógł restauracjom i ich pracownikom przetrwać pandemię

Guy Fieri wykonujący pracę charytatywną Facebook

Pandemia koronawirusa odbiła się na prawie każdej branży, ale niewielu ucierpiało tak bardzo, jak restauracje i ich pracownicy. I chociaż niezliczone osoby zgłosiły się, aby zapewnić pomoc, niewielu, jeśli w ogóle, zrobiło tyle, co Guy Fieri.

27 marca 2020 r. Fieri uruchomił Fundusz Reliefowy dla Pracowników Restauracji (RERF), aby zapewnić pomoc finansową dla potrzebujących pracowników gastronomii, jak zauważył m.in. Newsweek . Szef kuchni z dobrymi koneksjami zaczął od skontaktowania się ze swoimi sponsorami. „Zacząłem wysyłać osobiste wiadomości wideo do wszystkich dyrektorów generalnych, którzy mieli jakikolwiek związek ze stowarzyszeniem restauracyjnym: Pepsi, Coca-Coli, Cargill, Keurig, Dr. Pepper, co tylko chcesz”, powiedział Wiadomości CBS . „Następnego ranka mamy telekonferencję. A oni powiedzieli: „Pepsi właśnie przysłała nam milion dolarów”. Nie żartuję, musiałem zjechać na pobocze!

czy karma dla psów rachel ray jest dobra?

Wspomagany dodatkowymi darowiznami od ponad 50 firm i organizacji oraz 15 000 osób fizycznych, RERF zebrał oszałamiające 21,5 miliona dolarów w ciągu zaledwie kilku tygodni. Fundusz, który zapewnia pracownikom restauracji jednorazowe dotacje w wysokości 500 USD, pomógł ponad 43 000 pracownikom.

Lista działalności charytatywnej Guya Fieriego nie ma sobie równych

Guy Fieri z pierwszymi ratownikami Facebook

Z jego platynową blondynką, spiczastymi włosami, oburzająca wybory mody , i przyziemne hasła , łatwo jest odrzucić Guya Fieriego jako niewiele więcej niż głupka - rodzaj osoby, na której można by parodiować ' Sobotnia noc na żywo . Ale mimo całej jego głupoty, trudno będzie znaleźć osobę, która zrobiła więcej, aby wesprzeć swoją społeczność i inne działania charytatywne.

Praca Fieri, aby pomóc pracownicy żywności podczas pandemii koronawirusa jest dobrze udokumentowany, ale jego działalność filantropijna rozpoczęła się na długo przed 2020 rokiem. Zjadacz , krótka lista jego godnych uwagi hojności obejmuje założenie Cooking With Kids, które finansuje programy uczące dzieci gotowania, zbiórka pieniędzy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną , otrzymując najwyższe wyróżnienie Fundacji Make a Wish oraz, na cześć swojej zmarłej siostry, która była lesbijką, służąc jako urzędnik podczas zaślubin 101 par osób tej samej płci na masywna ceremonia ślubna .

Jeden z najbardziej znaczących trwających działań charytatywnych Fieri rozpoczął się niedawno. W 2017 roku, gdy pożary pustoszyły Północną Kalifornię, Fieri i jego zespół stworzyli prowizoryczną stołówkę z grillem, aby nakarmić około 5000 ewakuowanych, ratowników i personel wojskowy dziennie. W następnym roku znów się tym zajął, współpracując z World Central Kitchen szefa kuchni Jose Andrésa, aby zapewnić 2000 posiłków. A w 2020 roku Fieri po raz kolejny przyspieszyło, przygotowując 2000 posiłków składających się z makaronu penne, sałatki i chleba czosnkowego dla ratowników walczących z pożarami (poprzez Jedzenie i wino ).

Kategorie Jak Bez Kategorii Nazwy