Brutalny składnik, którego nigdy nie znałeś, znajdował się w twoim maśle orzechowym

Masło orzechowe

Masło orzechowe, z galaretką lub bez, to uniwersalny smak dzieciństwa. Potem, gdy dorośniesz, zdajesz sobie sprawę, że lepka pasta ma życie poza kanapkami — a nawet filiżankami Reese. Niektóre z bardziej ciekawe sposoby wykorzystania PB jako składnik dań azjatyckich, takich jak sate lub pad thai, dodatek do ciasta brownie, a nawet tajny składnik chili lub szarpana wieprzowina. Są nawet tacy, którzy przeklinają masło orzechowe i majonez — i nie zapominajmy o piwach z masłem orzechowym (oto lista wyboru z Piwo Rzemieślnicze.com) .

Niezależnie od tego, czy lubisz masło orzechowe słodkie czy pikantne, gładkie czy masywne, jest jedna rzecz, której prawdopodobnie nie lubisz – lub której oczekujesz – od masła orzechowego, a są to kawałki robaków. Nie, nie mówimy o tym jadalne owady — chociaż większość z nas uważa ten pomysł za dość nieprzyjemny, są one przynajmniej konsumowane na zasadzie konsensusu. To te podstępne części owadów które, dość obrzydliwe, w rzeczywistości otrzymują zielone światło oficjalnej amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, aby znaleźć się w naszym jedzeniu, które poważnie nas obrzydza.Ile części robaka znajduje się w naszym maśle orzechowym?

Martwe karaluchy

Chwyć torbę do barfów, to nie będzie ładne — zgodnie z FDA , jest całkowicie legalne sprzedawanie masła orzechowego, które zawiera 30 lub więcej (o ile więcej?) części owadów lub „insektów” na 100 gramów. Na wypadek, gdybyś się zastanawiał, Konwersje danych dostarcza informacji, że 12-uncjowy słoik masła orzechowego odpowiada 340 gramom, więc... to jak 100+ części robaka na słoik.

Więc kiedy te części robaka w ogóle dostaną się do masła orzechowego? Przepisy FDA stwierdzają, że dozwolone fragmenty owadów mogą pochodzić z procedur przed lub po zbiorze lub mogą pojawić się podczas przetwarzania masła orzechowego.

Są tam też inne obrzydliwe rzeczy

Szczur

Kawałki owadów to nie jedyne paskudne rzeczy, które mogą czaić się w słoiku masła orzechowego. Te same 100 gramów masła orzechowego (nieco mniej niż 1/3 słoika) jest dopuszczone przez FDA do sprzedaży z ponad 25 mg żwirku lub zanieczyszczeń. OK, nie jest tak źle, ale czekaj, o co chodzi z „gryzoniowym brudem”? O tak, należy się spodziewać co najmniej jednego szczurzego włosa na 100 gramów, wraz z pewną nieokreśloną ilością„odchody”, które w rzeczywistości jest kupą. Części ciała owadów i odchody szczurów! Oto kilka sekretnych składników, bez których naprawdę chcielibyśmy żyć.Czy to oznacza, że ​​masło orzechowe nie jest wegańskie?

Nieszczęśliwy dzieciak z kanapką z masłem orzechowym

Czy to skażenie przez robaki i gryzonie nie oznacza, że ​​masło orzechowe nie jest odpowiednie dla wegan? Cóż, technicznie rzecz biorąc, masło orzechowe nie jest produktem wolnym od zwierząt, chyba że sam je zmielisz i masz stuprocentową pewność, że nie zmieszałeś w najmniejszych nawet fragmentów własnych robaków. Jeśli jednak to jakieś pocieszenie, Filozoficzny Weganin forum wydawało się, że osiągnęło konsensus, że przypadkowe spożycie tego, co jest (mamy nadzieję) śladowymi ilościami części owadów, tak naprawdę nie narusza żadnych zasad wegańskich.

Aha, a przynajmniej ta plotka o połykaniu pająków we śnie jest całkowicie fałszywe . Jedyne robaki, które prawdopodobnie jesz – w maśle orzechowym i prawie każdym innym przetworzonym produkcie spożywczym – mają aprobatę FDA, więc jedz i ciesz się dodatkowym błonnikiem i białkiem.

Kategorie Komiksy Ekskluzywny Jak