Owoc, który ma najwięcej witaminy C może Cię zaskoczyć

Owoce i warzywa bogate w witaminę C

Witamina C mogła być twoją ulubioną wymówką do zamówienia soku pomarańczowego (a może ośmielimy się powiedzieć, mimozy?) z menu brunchowego twojej ulubionej restauracji przed pojawieniem się wiadomości. Ale potem dowiedziałeś się, że sok pomarańczowy ma pH od 3,3 do 4,2 i że Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne łączy wszystko, co ma pH poniżej 4, z erozją i próchnicą. przy regularnym spożywaniu (przez SFGate ). Oczywiście od tego czasu szukałeś innych pysznych owoców, które oferują wysoką zawartość witaminy C bez narażania twoich perłowych białek na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

czy Starbucks ma jedzenie?

Jedna średnia papaja i 1/4 średniej kantalupy mają więcej witaminy C niż 3/4 szklanki soku pomarańczowego (za pośrednictwem Harvard Medical School) i są mniej kwaśne (za pośrednictwem Clemson ). A może szukasz czegoś bardziej niezwykłego, co pokryje Twoje dzienne zapotrzebowanie na witaminę C w jednej porcji. (Według Narodowy Instytut Zdrowia , to 75 miligramów witaminy C, jeśli jesteś kobietą – z wyjątkiem kobiet karmiących piersią, w którym to przypadku powinieneś spożywać co najmniej 120 – i 90 miligramów dziennie, jeśli jesteś mężczyzną).W takim razie wybierz dojrzałą, czerwoną paprykę. Przysięgamy, że papryki są owocem botanicznym. Mają nasiona i wyrastają z kwiatu rośliny (poprzez Europejska Rada Informacji o Żywności ). Zjedzenie jednej filiżanki surowej czerwonej papryki daje zdumiewające 190 miligramów witaminy C. Ponadto papryka ma średnie pH od 4,8 do 5,2 (poprzez Żyj silnie )

Pyszne dania, które możesz przygotować z czerwoną papryką

Czerwona papryka

W przypadku czerwonej papryki mimozy nie wchodzą w grę. A kiedy już znudzisz się dipami, które sprawiają, że papryka w surowej postaci jest smaczniejsza, bez wątpienia będziesz szukać inspiracji, jak je ugotować. Pozwól nam przekazać napiwek od Marta Stewart , który najwyraźniej zrobił sobie przerwę w gotowaniu ze Snoop Doggiem podzielić się tą wskazówką. Stewart sugeruje, że zwykłe pieczenie papryki z czosnkiem i suszonym oregano to doskonały dodatek do grillowanego kurczaka.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zjeść czerwoną paprykę na śniadanie, spróbuj rozbić jajko na grube krążki papryki w rondlu. A może wolisz przygotować pieczoną czerwoną paprykę i orzechy włoskie do zjedzenia na porannym toście (przez New York Times )? Zwariować! Tylko uważaj, gotowanie owoców i warzyw może obniżyć zawartość witaminy C. Aby zminimalizować zmniejszenie zawartości witaminy C, trzymaj się z dala od metod gotowania na bazie wody (poprzez Linia zdrowia ).