Food Network podjął kilka całkiem złych decyzji

Food Network zbudował kucharzy celebrytów Manny Hernandez/Getty Images

Niewielu mogło przewidzieć, że na początku lat 90. pojawi się niskobudżetowa sieć, która zmieni telewizję, jednocześnie tworząc cały kult celebrytów wokół szefów kuchni. Food Network doprowadził do perfekcji kulinarną rozrywkę iw dużej mierze stworzył epokę znanego nam szefa kuchni. Oglądanie programów kulinarnych prezentuje ogromny urok zarówno miłośnikom gotowania, jak i osobom, które używają piekarnika do przechowywania. Pomimo swojej popularności, Food Network po drodze popełnił więcej niż kilka potknięć. Zmieniły się gusta widzów, szefowie kuchni wywołali kontrowersje przed kamerą i poza nią, a więcej niż kilka twierdzeń o przywłaszczeniu kulturowym pozostawiło stację z jajkiem na twarzy.

Z biegiem czasu oryginalne programy z udziałem szefów kuchni, takich jak Emeril Lagasse w kuchni studyjnej, przekształciły się w mega-hitowe konkursy kulinarne Twardy szef Ameryka i Posiekanych, wśród ich wielu iteracji. Ta zmiana w programowaniu jest jednym z powodów, dla których lojaliści twierdzą, że Food Network przez lata podejmował złe decyzje. Czy wiedziałeś Emeril nie odszedł dobrowolnie ? Może zauważyłeś, że sieć przestawia się na wygodne jedzenie zamiast zdrowej kuchni? pomiędzy Skandale Pauli Deenen i jej nijakie przedstawienie jakiejkolwiek kultury poza Środkowym Zachodem (i być może Włochami), Food Network spotkał się z krytyką. Jednak za kulisami kulinarnego giganta amerykańskiej telewizji dzieje się o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać.Umożliwienie „obrzydliwości” ciasta Kwanzaa na ugotowanie przez białego szefa Food Network bez pojęcia

Sandra Lee jest gospodarzem Semi-Homemade w Food Network Steven Ferdman/Getty Images

Ten kultowy fragment z programu kulinarnego Sandry Lee Gotowanie półdomowe naprawdę bierze ciasto, jeśli chodzi o kiepski smak i jeszcze gorszy osąd. Lee zyskała popularność w swoim długoletnim programie Food Network dzięki swojemu znakowi towarowemu Filozofia półdomowej roboty , łącząc świeże składniki z produktami gotowymi i zakupionymi w sklepie. Niesławne ciasto Kwanzaa Lee jest wykonane z niepokojącej kombinacji kupionego w sklepie ciasta, lukru, nadzienia do ciast z puszki i orzechów kukurydzianych.

Ciasto nie tylko brzmi nieapetycznie, ale i przepis jest wymyślony. Co gorsza, biały gospodarz i autor przepisów najwyraźniej nie są zaznajomieni z prawdziwymi tradycjami Kwanzaa. Dodanie dalszego napięcia, Salon poinformowała stylistka jedzenia i autorka przepisów Denise Vivaldo, która wyparła się ciasta w artykule, który od tego czasu został usunięty z Huffington Post . Vivaldo twierdził, że został zmuszony do stworzenia przepisu na show Lee z potrzeb finansowych.

Nic dziwnego, że segment spotkał się z powszechną krytyką. Klub AV trafnie opisał to jako „stoskę śmieszności pokrytą rozpaczą i posypaną nonsensownymi bryłkami”. W tym przypadku obraźliwe ciasto Lee nie ma znaczenia kulturowego i nie wygląda na przepis, który byłby mile widziany na każdym świątecznym stole.Wyprzedaż atrakcyjności Guya Fieriego jako gospodarza w Food Network

Guy Fieri z Food Network przygotowuje przepis Roger Kisby/Getty Images

Food Network jest znany z tego, że korzysta z dobrych rzeczy. Niektórzy mogą się spierać, że jest trochę także dużo dobrego, jeśli chodzi o Chłopak . Osobowość telewizyjna miała premierę swojego pierwszego programu w Food Network, Wielkie ugryzienie faceta, w 2006 roku , ale najbardziej znany jest z hostingu Diners, zajazdy i nurkowania - określany jako „Triple D” przez podekscytowanego gospodarza, który ma skłonność do krzyczenia.

Salon pisarz Farsh Askari ubolewa nad tym, jak w niektóre dni show Guy Fieri działa wielokrotnie od popołudnia do wieczora, typowa strategia planowania dla sieci, w której bloki tego samego pokazu są powtarzane. Przez lata Fieri wystąpiła w co najmniej sześciu innych programach Food Network. Oprócz Diners, zajazdy i nurkowania i Wielkie ugryzienie faceta , można go znaleźć na Guy's Food Games , Rachel vs. Guy: Gotowanie celebrytów , Rachael vs. Guy: Kids Cook-Off, i Gwiazda sieci żywności .

Pomimo obfitości Guy Fieri w Food Network, kanał milczał, gdy były producent twierdził, że Fieri wygłaszał homofobiczne komentarze o właścicielu restauracji. Według Poczta w Nowym Jorku , David Page, producent Diners, zajazdy i nurkowania , pokłócił się z Fieri, w wyniku czego został zwolniony. Strona pozwała Food Network za złamanie umowy, ale sieć pozew wzajemny i powiedział, że Page źle traktował personel w e-mailach. Obaj osiedlili się poza sądem, a program Fieri przetrwał, aby zobaczyć kolejną kolację z nowym producentem.Food Network odwołuje szefów kuchni i przechodzi na niezdrowe gotowanie i pokazy konkursowe

Guy Fieri i Emeril Lagasse z Food Network Michael Tullberg/Getty Images

Jednym z zarzutów dotyczących programów The Food Network jest to, że z biegiem lat przesunięto je, by bardziej koncentrować się na popkulturze i przepisach na poczucie winy. W sieci zawsze pojawiały się osobistości, ale dawniej gusta kulinarne wykraczały poza jadłodajnię. W powijakach Food Network Kanał buzzów pamięta, jak wyszkoleni szefowie kuchni, tacy jak Sara Moulton, uczyli widzów różnicy między zielonymi liśćmi, takimi jak jarmuż i boćwina. Jeden dzienny program o nazwie Wiadomości o jedzeniu i widoki faktycznie dyskutowano o federalnych wytycznych żywieniowych.

Na początku XXI wieku sieć zdała sobie sprawę, że większość ludzi ogląda ją w celach rozrywkowych, a nie instruktażowych. Programy skupiały się na pokazywaniu mniejszej liczby szefów kuchni, dodatkowych osobowości i większej liczby deserów. Sławny szef kuchni Antoniego Bourdaina najczęściej obserwowane i rzadko gotowane na jego podróżniczym programie kulinarnym Wycieczka kucharza . Po 10 latach w Food Network kadra kierownicza anulowany Emeril na żywo , prowadzony przez jedną z najwcześniejszych kulinarnych celebrytów w sieci Emeril Lagasse . Spektakl zadebiutował w 1997 roku występem zespołu na żywo, publiczności w studiu i hasłem Emerila „Bam!” Zawierało wielu gości, w tym oryginalną ikonę kulinarnego show, kucharz Julia Dziecko .

płatki z sokiem pomarańczowym

Kanał, który wcześniej był kierowany przez szefów kuchni, jest teraz pełen programów o komfortowym jedzeniu i ciężkich konkursów. Food Network może być krytykowany za to, że konkursy zamiast kucharzy skupiają się na telewizji, ale zmiana ostatecznie zadziałała pod względem oceny .

Ograniczona różnorodność w Food Network i serwisach streamingowych

Food Network ograniczona różnorodność Był stonowany/Getty Images

Jeszcze w 2020 roku sieć była krytykowana za brak różnorodności na ekranie. Niektórzy zauważają, że kobiety są częściej Posiekanych w swoich konkursach kulinarnych. Przewodowy okazało się, że talent w aparacie jest bardzo biały, a bardzo niewielu ludzi kolorowych hostuje w aplikacji sieciowej do gotowania. Od tego czasu Przewodowy poinformował, że aplikacja sieci wprowadziła zmiany, aby zapewnić bardziej zróżnicowaną obsadę od czasu pierwszego uruchomienia aplikacji.

Regularne programy kablowe dla Food Network również pozostają w dużej mierze jednorodne. Blavity zbadali, w jaki sposób sieć umożliwia bardzo ograniczonej liczbie kolorowych osób organizowanie własnych pokazów kulinarnych. Osoby kolorowe są często spychane do gospodarzy i konkurentów w programach typu reality show, takich jak Twardy szef i Gwiazda sieci żywności . Do 2017 roku było ich tylko kilka pokazy gotowania z udziałem ludzi kolorowych, w tym Ming Tsai , Sunny Anderson, Neelys, Aaron McCargo, Jr., Aarti Sequeira i Marcela Valladolid. Sieć przestała działać Impreza Aartiego po trzech sezonach, a dwóch szefów kuchni wyjechało, aby kontynuować swoje własne programy. Jednak do 2019 roku stacja rozszerzyła swój program o Kardea Brown nadmorskie południowe dania na Pyszna Pani Brown i Molly Yeh 's Dziewczyna spotyka farmę kreacje inspirowane jej żydowskim i chińskim dziedzictwem.

Decyzja sieci o braku równowagi kultur poza obfitością włoskich i białych kucharzy z południa jest chybiona. Różnorodność na ekranie musi być czymś więcej niż trendem i miejmy nadzieję, że będzie kontynuowana na wszystkich platformach sieci.

Osoby kolorowe w Food Network są zaszufladkowane w segmenty „komfortowej żywności”

ludzie koloru zaszufladkowani w John Lamparski / Getty Images

Pokazy z udziałem ludzi kolorowych są nie tylko ograniczone, gospodarze często nie są szefami kuchni, a styl gotowania jest pokazywany jako „naturalny” lub domowy „soul food”, skupiający się na komforcie, a nie na technice. Książka Afroamerykanie w telewizji wyjaśnia, że ​​ten układ niekoniecznie jest problemem, dopóki nie zbadamy historii ludzi kolorowych, zwłaszcza czarnoskórych, jako robotników domowych. Problematyczne jest postrzeganie kolorowych ludzi jedynie jako osoby przygotowujące przystępne „gotowanie w domu” w przeciwieństwie do możliwości bycia ekspertami, jak inni szefowie kuchni w sieci. Następnie weźmy pod uwagę fakt, że te programy „soul food” pokazują, że kolorowi szefowie kuchni gotują dla osób, które często wydają się być w dużej mierze białą publicznością z Food Network z klasy średniej, a sytuacja staje się jeszcze bardziej mroczna.

Pokazy kulinarne są często bardzo eurocentryczne, podnosząc zachodnioeuropejskie jedzenie, takie jak kuchnia włoska z ulubionymi przez fanów, takimi jak Giada De Laurentiis . Ruchy mające zaradzić rozbieżnościom na ekranie obejmują dodanie Molly Yeh 's mashup dań chińskich i żydowskich w 2018 roku i Kardea Brown południowa kuchnia przybrzeżna w 2019 roku. Spośród licznych programów kulinarnych dostępnych w sieci, różnorodność zarówno kuchni, jak i talenty na ekranie mogą być odpowiedzią na dotarcie do bardziej zróżnicowanej publiczności, która jest spragniona większej reprezentacji.

Skupienie się na męskiej publiczności spowodowało spadek ocen Food Network

spadają oceny sieci gastronomicznych wśród męskiej publiczności Jason Kempin/Getty Images

Reality show powodujące spadek ocen może dziś brzmieć jak dziwne stwierdzenie. Zjadacz spekulowali, że dążenie Food Network do rozszerzenia swojej głównej widowni na większą liczbę młodych widzów płci męskiej mogło w 2010 r. okazać się złym posunięciem. Agencja kulinarna poinformowała, że ​​włączenie większej liczby programów typu reality show do programów w godzinach największej oglądalności zaowocowało pochodnymi niektórych jej ( lub innych sieci)). Sieć ostatecznie odwołała program Szefowie kuchni kontra miasto , na bazie żywności Niesamowity wyścig naśladowca, już po dwóch sezonach. Niezamierzona konsekwencja zmian w programowaniu mogła przyczynić się do doskonałej burzy w połączeniu z nijakimi nowymi programami.

Huffington Post zgłosiły stratę dla kluczowej grupy demograficznej sieci, kobiet w wieku od 18 do 49 i od 25 do 54 lat, które przeniosły się na inne kanały na początku 2010 roku. Widzowie przenieśli się do innych sieci, w których programy reality i kulinarne, takie jak Ciasto Szef i Najlepszy szef kuchni panował najwyższy. Należy również podkreślić, w jaki sposób firma macierzysta sieci, Scripps, uruchomiła w tym samym roku Cooking Channel i Travel Channel. Dodana konkurencja sieciowa mogła być wisienką na torcie dla osi Food Network i jeszcze bardziej obniżyła jej oceny w tym czasie.

Ponowne zatrudnienie szefa kuchni Roberta Irvine'a w Food Network po tym, jak dowiedział się, że skłamał w swoim CV

Robert Irvine z Food Network kłamał w swoim CV Gary Gershoff/Getty Images

Szef kuchni Robert Irvine zyskał uznanie w Food Network dzięki swojej zwycięskiej osobowości jako gospodarza Kolacja: Niemożliwe i wieloletnie doświadczenie w świecie kulinarnym. W 2008 roku Irvine zyskał inny rodzaj ujawnienia po tym, jak ujawniono, że jego CV zostało w znacznym stopniu sfabrykowane.

BBC poinformował, że nieścisłości w jego CV obejmowały brytyjskie rycerstwo, posiadanie zamku w Szkocji, przyjaźń z księciem Karolem i możliwość gotowania dla czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych. Food Network zwolnił Irvine'a z Kolacja: Niemożliwe i zastąpił go Michaelem Symonem. Publiczność nie wydawała się jednak zgadzać, że Symon podołał tej pracy i Irvine wrócił po raz kolejny gościć program pomimo niepowodzenia w reklamie.

Chociaż Food Network może nie dbał zbytnio o referencje, autorzy sieci mogli nie być tak łatwo wybaczyć. Irvine'a nowe misje na Kolacja: Niemożliwe ustaw go na porażkę. Podobno pojawił się na planie bez sprzętu i urządzeń, więc sprostanie wymaganiom każdego pokazu było prawie niemożliwe. Czasami okłamywanie współpracowników nie działa tak dobrze.

Food Network zachował kontrowersyjny odcinek „Kobiety-pionierki”

kontrowersyjny odcinek The Pioneer Woman w Food Network Bryan Bedder/Getty Images

Food Network jest znany ze swoich brak różnorodności i preferencja dla kuchni eurocentrycznej. Szef kuchni Ree Drummond sprowadził tę reputację na nowy poziom. Jako gospodarz długoletniego Kobieta-pionierka pokaz gotowania, Drummond przygotowała azjatyckie gorące skrzydełka dla swojej rodziny jako niespodziankę. Każdy, kto ma kubki smakowe, zgodziłby się, że danie wyglądało niesamowicie. Drummond następnie zaprezentowała swojej rodzinie skrzydełka w stylu azjatyckim jako przekąskę na dzień meczu.

Grupa dorosłych mężczyzn i dzieci przed kamerą wydawała się zniesmaczona gorącym jedzeniem wyciąganym prosto z pieca, pytając, czy to w ogóle „prawdziwe skrzydła”. Drummond roześmiał się z nich, po czym ujawnił bardzo nieśmieszny żart. Powiedziała: „Żartuję facetom, nie zrobiłabym ci tego”, a następnie zamieniła azjatyckie gorące skrzydełka na zwykłe skrzydełka American Buffalo, aby dopełnić część.

Klip krążył dalej Media społecznościowe za utrwalanie nieufności wobec kultury azjatyckiej. Huffington Post poinformował, jak krytycy i widzowie zaatakowali również Food Network, wskazując, że kanał potrzebuje lepszej reprezentacji w Azji. Wielu uważało, że sieć musi przyznać się do Drummond, decydując się zażartować na temat mniej „egzotycznej” kuchni, co tylko zaostrzyło podtekst ksenofobii i rasizmu, którego zbyt wielu już odczuwało ze stacji. Strony wzywały Food Network do zaprzestania emisji odcinka. Najgorszy ruch sieci? Minęło pięć lat, zanim segment został wycofany po pierwszej emisji.

Szef kuchni „Next Food Network Star” JAG skłamał o służbie wojskowej

Food Network Star Chef JAG skłamał o służbie wojskowej Facebook

Okazuje się, że Food Network ma historię niesprawdzania faktów. Joshua Adam Garcia , aka Chef JAG, stał się ulubieńcem fanów i sędziów na Gwiazda sieci żywności dzięki jego nieprawdopodobnej historii tła. JAG twierdził, że ukończył Nowojorską Szkołę Restauracyjną i dołączył do Marines, gdzie służył w strefie działań wojennych. Tam osiągnął stopień kaprala. Jego CV okazało się tak nieprawdopodobne, że było oszustwem. Program ujawnił zdradę w telewizji sieciowej i zszokował publiczność, gdy finalista został poproszony o ustąpienie przed ostatecznym głosowaniem.

Prawdziwe tło tego zhańbionego szefa kuchni jest znacznie mniej udekorowane. JAG nigdy nie ukończył nowojorskiej szkoły restauracyjnej i nigdy nie służył w strefie wojennej, dochodząc do stopnia kaprala. W rzeczywistości został zdegradowany z powodu skandalu związanego z masą piechoty morskiej, a jego kariera wojskowa została przerwana. Food Network zmusił JAG do wycofania się z programu konkursowego, ale jego pamięć żyje jako kultowy moment telewizji.

Bobby Deen z Food Network pojawia się w brązowej twarzy ze swoją mamą

Paula Deen i Bobby Deen z sieci Food Network skandal z brązowymi twarzami Larry Busacca/Getty Images

Paula Deen, osobowość kulinarna z południa, nie stroni od kontrowersji. Nieco bardziej niezwykłe jest to, że skandale dotyczą bezpośrednio jej syna, Bobby Deen . Zespół Pauli opublikował na Twitterze zdjęcie zespołu matki i syna przebranego za Lucy i Ricky z Kocham Lucy, w komplecie z Bobbym sportowym ofensywnym makijażem brownface. Oczywiście nie był to dobry wygląd i szybko nastąpił luz. Co gorsza, Paula przeprosiła zaledwie dwa lata wcześniej za używanie rasistowskich obelg w jej pozwie z 2013 roku przez byłego pracownika.

Zdjęcie, które otagowany Bobby na Twitterze , został ostatecznie usunięty, a Paula Deen ogłosiła, że ​​przedstawiciel mediów społecznościowych odpowiedzialny za incydent został zwolniony. To jednak nie wyjaśnia, dlaczego ktokolwiek myślał, że makijaż brownface był dobrym pomysłem. I choć niekoniecznie obraźliwe, to trochę dziwne, że matka i syn przebierają się za małżeństwo.

Niezależnie od krytyki mediów społecznościowych, incydent nie zaszkodził pozycji Bobby'ego w sieci. Dziś show Bobby'ego, Nie posiłki mojej mamy (lżejsze podejście do gotowania niż charakterystyczny styl jego matki) jest emitowany w siostrzanej sieci Food Network, Cooking Channel. Młodszego Deena widziano także w Food Network hosting kilka sezonów Świąteczne Mistrzostwa w Pieczeniu i Wiosenne Mistrzostwa w Pieczeniu .

Kulturalne zawłaszczenie na antenie Jamiego Olivera z Food Network

Sieć spożywcza Gareth Cattermole/Getty Images

Przeszczep z Wielkiej Brytanii Jamie Oliver prowadził kiedyś w pełni ubrany pokaz kulinarny, Nagi Szef Kuchni , we wczesnych dniach Food Network. Jego zrelaksowane i wyluzowane podejście do jedzenia sprawiło, że stał się powszechnie znany po tym, jak program został po raz pierwszy wyemitowany w 1999 roku. Popularność ostatecznie doprowadziła do jego własnej linii produktów do gotowania, w tym słabo nazwanego ryżu. Oliver wypuścił produkt o nazwie „punchy jerk rice”, podobno aromatyzowany i inspirowany tradycyjną kuchnią Jamajki. Możesz zapytać, co to jest jerk rice? Dobrze, że Skandal Food Network to jest to, co bardzo wkurzało ludzi na niego, bo ryż do szarpania nie jest rzeczą.

DO szarpnięcie to mieszanka przypraw z ziela angielskiego i papryczek szkockich. Tradycyjnie pasta jest używana do kurczaka lub wieprzowiny, która jest następnie grillowana. Urodzony na Jamajce Levi Roots , szef kuchni, który faktycznie nauczył Olivera gotować w stylu jerk, wezwał go do przywłaszczenia z Jamajka to „musi się zatrzymać”.

Poza samym przepisem, prawdziwe oburzenie związane z ryżem koncentrowało się wokół tendencji do zapożyczania się od innych grup etnicznych bez względu na znajomość kultury i ostrożne obchodzenie się z tymi tradycjami. Innymi słowy, jako postać kulinarna, Oliver powinien wiedzieć lepiej. Próbował odepchnąć krytykę, mówiąc, że miał na myśli tylko ukłon w stronę inspiracji smaku. Oliver może jednak zastanowić się dwa razy, zanim zapożyczy tradycje kulturowe na swoją następną prezentację sprzedażową.

Kategorie Fakty Komiksy Opinie