Wszystko, co musisz wiedzieć o filmie „Gotowanie ustami”

youtube

Jeśli oglądałeś to wirusowe Gotowanie ustami wideo, prawdopodobnie masz wiele pytań — wiemy, że tak. Na szczęście mamy odpowiedzi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co się dzieje z najdziwniejszym filmem kulinarnym roku.

Czekaj, co?

Możesz argumentować, że gotujesz ustami za każdym razem, gdy popijasz kieliszek wina podczas przygotowywania obiadu, ale nie o tym rozmawiamy. To nie jest nawet blisko. Ten film sugeruje, że jedyne narzędzia potrzebne do przygotowania posiłku są noszone przy sobie przez cały czas, a mówimy o ustach, zębach i języku. Jeśli nie możesz się zmusić do obejrzenia filmu (jest to dość żałosne), wyjaśnimy ci to. Robi swoje (choć prawdopodobnie nie jest to ulubione nadzienie jej rodziny) na Święto Dziękczynienia, używając tylko ust.Chcesz posiekać marchewki i seler? Przeżuwaj. To jajko? Włóż to do ust, pomachaj i gotowe: jest ubite. Masło? Na pewno nie, mówisz. Najwyraźniej nie wierzysz w internet. Ona też rozpuszcza masło w ustach i wypluwa je do miski. Fuj? Absolutnie. Dziwnie fascynujące? Co dziwne, tak.

Ludzie myśleli, że to mistyfikacja

youtube

Mogłeś pomyśleć, że to nie może być prawdziwa rzecz. Ale z drugiej strony, jest to wiek, który dał nam takie rzeczy, jak potrawy o smaku marynat i smażona pizza, więc hej, można by pomyśleć, że to będzie kolejny wielki trend kulinarny, który ogarnie media społecznościowe. Media też nie wiedziały, co o tym myśleć. SBS poinformował, że jest to kompletna podróbka, nazywając to „największym oszustwem spożywczym roku”.

Inne miejsca, takie jak Elitarny Codzienny , opisał to tak, jakby to było dokładnie to, na co wyglądało, próba zapoczątkowania nowego trendu kulinarnego, „o który nigdy, przenigdy nie prosiliśmy”. Chociaż twierdzą, że nikt nie jest do końca pewien, co zrobić z tym nowym trendem, szybko dodają zastrzeżenie, że nie są całkowicie przeciwni temu, ponieważ „naprawdę fajnie jest znaleźć nowe sposoby wykorzystania różnych gadżetów”. Następnie dodają, że prawdopodobnie powinieneś przygotowywać własne jedzenie w ten sposób, jeśli to robisz… tak wyraźnie, że grają po obu stronach ogrodzenia.Niestety to nie mistyfikacja

youtube

Internet chciał wiedzieć więcej. MUNCHIES skontaktował się z producentem filmu, Nathanem Ceddią. Udzielił zabawnych odpowiedzi z przymrużeniem oka na ich pytania, jednocześnie potwierdzając, że było to „w 100 procentach prawdziwe”.

Następnie wyjaśnił, że wpadł na ten pomysł od przyjaciół i rodziny, którzy przeżyli kilka wypadków związanych z kuchnią i nożem. Powiedział, że osobiście też boi się noży, więc chciał stworzyć styl gotowania, który gwarantowałby, że nikt nie straci palca. Wrócił myślami do tego, jak nasi przodkowie łowcy-zbieracze mogli przygotowywać posiłki, i odpowiedź stała się jasna. – To sposób na ukierunkowanie moich wewnętrznych jaskiniowców – powiedział. „Stworzyłem niezawodną koncepcję, która minimalizuje ryzyko w kuchni, zastępując niebezpieczne przybory bezpieczeństwem naszych własnych ust”.

Przekazał wszystkie te informacje e-mailem, prawdopodobnie dlatego, że cały czas chichotał — ponieważ to nie jest cała prawda.Oto prawdziwa okazja

Ceddia rozmawiała z Atlantycki jak również, a kiedy dowiadujesz się, co im powiedział, zaczyna to mieć sens. Jest artystą w firmie zajmującej się projektowaniem żywności Bompas i Parr i robią wiele dziwnych rzeczy. Ceddia mówi, że wpadł na ten pomysł, kiedy wygłosił odręczny komentarz do przyjaciela podczas gotowania, a on nie mógł znaleźć noża, a on wyrósł z tego.

Znalazł kogoś chętnego do przeżucia cebuli i czosnku – i naprawdę, naprawdę to zrobiła – i zaczął filmować. Ceddia stworzyła to jako przesadne spojrzenie na to, co dzieje się każdego dnia na naszych stronach w mediach społecznościowych, mówiąc: „Cóż, zdecydowanie skupia się na kulturze gotowania. Media społecznościowe zbyt często udostępniają jedzenie. Wszyscy oglądają pokaz gotowania, ale nikt nie gotuje posiłku. Stało się pornografią kulinarną, przesadną, obrzydliwą i ekstremalną”.

Ceddia mówi, że naprawdę kocha jedzenie. To też ma sens, że mówi, że wideo dodaje mocy. – Gdybyś nie miał noża, czego byś użył? Jesteśmy silniejsi, niż nam się wydaje”.

Mountain Dew słodki smak błyskawicy

Dlaczego uważa, że ​​ludzie uważają to za niepokojące

youtube

Bądź szczery. Uważasz to za obrzydliwe, prawda? Dlaczego? W końcu jesz ustami, a żucie i plucie są dla człowieka całkowicie naturalnymi czynnościami.

Ceddia ma teorię na temat tego, dlaczego ten pomysł sprawia, że ​​ludzie czują się tak niekomfortowo, a Chicago Tribune cytuje go, mówiąc, że to „trochę zbyt realne dla ludzi”. Chociaż mówi, że ci, którzy mogą znieść przygotowanie jedzenia związane z jamą ustną, odkryją, że tworzą zupełnie nowe połączenie ze swoimi składnikami, mówi, że wie, że to trochę za dużo dla większej liczby osób – nawet jeśli nie powinno tak być. „…gdyby zobaczyli na talerzu, w jaki sposób ich posiłek dotarł do nich, nikt by ich nie zjadł pod koniec dnia”.

I musisz mu to dać. Gdybyś wiedział, przez co przechodzi twoje jedzenie na każdym etapie — od narodzin do uboju lub przez różne procesy przemysłowe — być może zastanawiasz się dwa razy nad tym, co jest na twoim talerzu.

Zrealizował inne projekty związane z jedzeniem

Zajrzyj na stronę internetową Nathana Ceddii, a zobaczysz, że zrobił wiele dziwnych rzeczy. Niektóre są poruszające (jak jego spojrzenie na ludzi, którzy mieszkają na ulicach Londynu), a inne są dziwne (jak jego film o mężczyźnie w kostiumie kangura wędrującym po australijskim odludziu). Ale wiele z nich analizuje nasz związek z jedzeniem w sposób, który sprawi, że poczujesz się niekomfortowo.

Jest „Man vs. Gut” i powiemy ci już teraz: jeśli nie lubisz odgłosów ust dorosłych i słyszeć narzekania naszych wewnętrznych działań, to nie jest dla ciebie. Zrobił też całkowicie NSFW wideo o nazwie Cake Holes i powiemy tylko, że jest to spojrzenie na erotykę jedzenia.

Ma też doskonale bezpieczne i fajne filmy. Jego współpraca z Macallan było badaniem wpływu czasu w produkcji ich whisky, a jego film o uzdrawianiu jajek było spojrzeniem na mezoamerykańską kulturową praktykę uzdrawiania jaj. W ostatecznym rozrachunku wszystko sprowadza się do naszego stale rozwijającego się związku z jedzeniem.

„Riva Godfrey” to tak naprawdę Iska Lupton

Instagram

Odważna dusza w filmie przedstawia się jako Riva Godfrey, ale według Chicago Tribune ma na imię Iska Lupton. Przepis należy do jej ciotki i powiedziała, że ​​nie tylko podobało jej się kręcenie filmu, ale odkryła zupełnie nowe poczucie kontroli nad swoim gotowaniem — zwłaszcza nad cebulą.

„Kiedy twoje oczy zaczynają wilgotnieć, a nos zaczyna wpadać w miksturę, po prostu czujesz niesamowite poczucie uwolnienia i jedności z jedzeniem”, napisała w e-mailu, i musimy podkreślić, że „jedność” wynika z tego, że istnieje płyny ustrojowe w żywności, które nigdy nie powinny znajdować się w żadnym jedzeniu. Kontynuuje: „Gotowanie ustami to niesamowite uczucie wolności, kreatywności i kontroli…”

Czy ona jest poważna? Nie jesteśmy pewni. Ale wiemy, że jest również zaangażowana w projekt książki kucharskiej, w ramach którego skompiluje się serię tradycyjnych przepisów od babć z całego świata, zwanych Wielkie dania . Wszyscy możemy się z tym pogodzić — wiesz, o ile używają noży i łyżek.

Nie próbuj tego w domu

Obrazy Getty

Jeśli masz ochotę spróbować tego w domu, uważamy, że musimy również ostrzec Cię o niektórych powodach, których prawdopodobnie nie powinieneś, więc zaczniemy od przypomnienia od Blog Toda's Food . Surowe składniki mogą nieść ryzyko chorób przenoszonych drogą pokarmową, zwłaszcza w przypadku jajka, które wiruje w jej ustach. CDC twierdzi, że nadal istnieje ryzyko salmonelli związane ze spożywaniem surowych lub niedogotowanych jaj. A jeśli czujesz się trochę pod wpływem pogody, jest to idealny sposób, aby przekazać to swojej rodzinie.

Chicago Tribune ma też inny dobry punkt. Ceddia może martwić się nożami, ale jego metoda gotowania na ustach stwarza również ryzyko zadławienia. Więcej osób umiera z powodu zakrztuszenia się niż przez nóż kuchenny, więc warto o tym pamiętać.

I zanim zaczniesz się zastanawiać, kto na ziemi chciałby to zrobić, mamy odpowiedź: Alicia Silverstone. W 2012, HuffPost opowiedziała o dziwacznej praktyce Silverstone „premastykacji” jedzenia jej malucha i pozwalaniu mu jeść z jej ust, jak pisklę. Zacytowali również raport CDC, który sugeruje, że około 29 procent opiekunów faktycznie to robi, więc pokazuje, że nie wiesz, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

Czy powstaje nowa rewolucja żywieniowa?

Obrazy Getty

Ceddia wydawała się kochać, jak popularna była ta cała sprawa, i powiedziała MUNCHIES że ma wielkie plany związane z nową techniką gotowania.

Mówi: „Jestem wielkim fanem Jamiego Olivera i uwielbiam jego pracę charytatywną związaną z jedzeniem i świadomością jedzenia. Sięgnąłem do jego ludzi, ponieważ chciałbym, aby gotowanie ustami stało się kolejną rewolucją żywieniową.

Prawda czy nie? Zaskakująco trudno powiedzieć.

Jest więcej w przyszłości

Ceddia powiedział Atlantycki uważa, że ​​byłby to świetny trend do zdefiniowania gotowania w 2018 roku, i mówi, że nie tylko przepis na farsz Dziękczynienia był tylko jednym z dwóch przepisów, które pierwotnie sfilmowali, ale dodaje, że drugi idzie jeszcze dalej.

Tak, używa mięsa.

Mówi, że pierwotnie wymyślił około 10 przepisów, kiedy opracował ten pomysł, a to dużo żucia i plucia. Mówi również, że ma nadzieję, że inni to przyjmą, i dodaje: „Bardzo chciałbym zobaczyć ludzi tworzących własne przepisy i wysyłających je do mnie lub proszących o przepisy. Byłoby wspaniale założyć kanał na YouTube, na którym gotujemy ustami”.

Niesamowity? Naprawdę? Czy to słowo, którego byś użył?