Reklamy Doritos Super Bowl wśród najgorszych do najlepszych

Torby z Doritos youtube

Dla większości fanów piłki nożnej pomysł oglądania Super Bowl bez obfitego zapasu przekąsek pod ręką jest po prostu nie do przyjęcia, nawet heretycki. Wśród najpopularniejszych w panteonie słonych przekąsek są Doritos , trójkątne chipsy kukurydziane słynące z tego pikantne smaki i niewątpliwy chrup. Mając to na uwadze, nie jest niespodzianką, że producent Doritos, PepsiCo, wydaje duże pieniądze na wyświetlanie reklam podczas największego meczu NFL w roku, chociaż niektóre z tych reklam mogą nie być widoczne w 2021 roku.

W rzeczywistości reklamy Doritos na Super Bowl okazały się jednymi z najzabawniejszych i najmądrzejszych spośród wielu produktów, które próbują przyciągnąć wzrok podczas gry, którą zazwyczaj ogląda ponad 100 milionów widzów. Techradar . Jednak, jak w każdej telewizyjnej kampanii reklamowej, niektóre reklamy działają lepiej niż inne.Aby oddać hołd legendarnej reklamie Doritos na mecz, czytaj dalej, aby przeżyć podróż w przeszłość, aby przypomnieć niektóre z najbardziej pamiętnych reklam Doritos Super Bowl, które zostały sklasyfikowane od najgorszego do najlepszego.

Doritos przedstawia pułapkę na myszy

Doritos Pułapka na myszy komercyjny mężczyzna siedzący na krześle youtube

Nazwany ' Pułapka na myszy ”, ta reklama Doritos została wyemitowana podczas Super Bowl w 2008 roku. Założenie było proste: do obskurnego mieszkania wchodzi facet w garniturze z zakupami, a aria z opery Carmen gra w tle. Wyciąga torbę Doritos i pułapkę na myszy, ustawiając pułapkę przy wejściu do małej dziury na myszy w listwie przypodłogowej z fragmentem Dorito jako przynętą. Przysuwa krzesło przed mysią dziurą, siadając i wpatrując się uważnie z wyrazem powagi na twarzy.

Wreszcie sięga do torby, wyciąga garść chipsów i wpycha je do ust. W tym momencie facet w kostiumie myszy przebija się przez ścianę i atakuje Dorito-munchera, przewracając krzesło i wielokrotnie uderzając go pięścią w głowę.Tak jak Wiek reklamy doniesiono, że ta reklama nie była pomysłem agencji reklamowej, ale zgłoszeniem do konkursu Doritos „Crash the Super Bowl”, w którym ludzie przesyłali własne reklamy. „Mousetrap” był tegorocznym zwycięzcą, wyemitowanym podczas Super Bowl XLII i nazwał jedną z pięciu najzabawniejszych reklam Super Bowl wszech czasów Doritos przez Raport trybuna . Jednak inne reklamy uplasowały się w tym roku wyżej, a kiedy pomyślisz o koncepcie, ten brutalny spot reklamowy nie ma żadnego sensu.

- Trzymaj ręce z dala od mojej mamy!

Trzymaj ręce z dala od mojej mamy reklamy Doritos youtube

Ten pozyskiwany z tłumu Reklama Doritos , który został wyemitowany podczas Super Bowl XLIV w 2010 roku, zaczyna się od mężczyzny pukającego do drzwi z kwiatami w dłoni. Jego randka zaprasza go do środka i przedstawia go swojemu synowi, mówiąc mu, żeby „udawał się grzecznie”. Wychodzi z pokoju, aby się przygotować, gdy facet patrzy na jej pośladki.

Zalotnik nie traci czasu na zadomowienie się w domu. - Co się dzieje, mały człowieczku? mówi dzieciakowi. „Widzę, że opanowałeś już swoje umiejętności gry”, mówi, wyciągając żeton z miski Doritos, „ale możesz mieć pełne ręce roboty, gdy przejmę kontrolę…” Jego zdanie kończy się uderzeniem w twarz. odhaczony dzieciak. – Odłóż to – nakazuje. Chłopiec się nie bawi. – Trzymaj ręce z dala od mojej mamy – mówi, wpatrując się intensywnie z odległości kilku cali – i trzymaj ręce z dala od moich Doritos.Chociaż niektórzy ludzie uwielbiali reklamę — Uniwersytet Łyżka i Miejski dziennik obydwaj wysoko pochwalili — Przegląd Krajowy Dennis Prager zniszczył całą koncepcję. – Dziecko świadome seksualnie, które zasadniczo służy jako domownik w wieku pięciu lat? Zabawne” – napisał.

Mężczyzna przepowiedział uwolnienie Doritos

Reklama kryształowej kuli Doritos youtube

Reklama z 2009 roku ' Darmowe Doritos ' – kolejne zgłoszenie do „Crash the Super Bowl” – rozgrywa się w pokoju socjalnym w biurze, w automacie z Doritos w tle. Facet pyta swojego współpracownika: „Hej człowieku, co to jest?” Przesłuchiwany facet z podnieceniem oświadcza: „To moja kryształowa kula!”. Drugi mężczyzna nie jest pod wrażeniem i mówi mu: „Wygląda jak śnieżna kula”.

– Nieee, to prawda – upiera się. 'Zegarek.' Trzyma szklaną kulę, wpatrując się w nią, pytając: „Uwolnić Doritos dzisiaj w biurze?”. Potem uśmiecha się maniakalnie i wrzuca kulę do automatu, rozbijając szkło. – Myślę, że to tak! – krzyczy, gdy inny współpracownik od niechcenia podchodzi i wyciąga z maszyny paczkę Doritos.

Tak jak wiadomości ABC donosi, że reklama została stworzona przez Dave'a i Joe Herbertów, bezrobotnych braci opisywanych jako „dwoje nikomu znikąd”. Nie tylko wygrali nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów w konkursie, ale ich reklama pokonała również 51 innych legalnych reklam, które znalazły się na szczycie USA dziś Super Bowl Ad Meter, skompilowany na podstawie danych dostarczonych z odpowiedzi konsumentów w czasie rzeczywistym na reklamy emitowane podczas gry. W 2013, Wiadomości CBS wymienił reklamę jako jedną z 10 największych reklam wirusowych Super Bowl w historii, chociaż niektórzy widzowie mogą być zniechęceni przez obłąkane zachowanie jej współbohatera.

Nie zadzieraj z Lil Nas X dla Doritos

Lil Nas X w kowbojskim kapeluszu youtube

To Reklama Super Bowl 2020 zaczyna się od ubranego na czarno kowboja wjeżdżającego do miasta… co jeszcze? — Fajne Ranczo. Tym kowbojem okazuje się być nikt inny jak raper Lil Nas X, który mierzy się z innym kowbojem w czymś, co wydaje się być strzelaniną.

duff kontra kumpel 2

Ten drugi kowboj to wąsaty aktor Sam Elliott, który mierzy się z Lil Nas X z torbą Fajne Ranczo Doritos żetony w grze. – Zrób swój ruch, kowboju – mówi Elliott. Nagle Lil Nas X zaczyna tańczyć, gdy jego hit „Old Town Road” zaczyna tańczyć. Potem przychodzi kolej na Elliotta, a on odpowiada, potrząsając „stagiem”. Kontynuują taneczny pojedynek, którego kulminacją jest raper na tańczącym koniu. Elliott zerka na jego konia, który po prostu kręci głową. Elliott odważnie podnosi kapelusz, zanim gwiazda country, Billy Ray Cyrus, pojawia się w komediowym epizodzie.

Spot został uznany za jeden z najlepszych w 2020 roku przez Washington Post . Najbardziej entuzjastyczna recenzja pochodzi, odpowiednio, z Koń Ilustrowany , który nazwał ją „jedną z najzabawniejszych reklam Super Bowl 2020”. Zakładając, że nie masz jeszcze dość „Old Town Road”, prawdopodobnie też ci się spodoba.

Doritos składa mężczyźnie propozycję nie do odrzucenia

Pies w reklamie Doritos youtube

' Łapówka Martwego Kota ', który został wyemitowany podczas Super Bowl 2012, zaczyna się od faceta z przedmieścia, który wykonuje prace na podwórku, gdy widzi doga zakopującego coś, co wydaje się być nieśmiertelnikami. Szybko uświadamia sobie, że są to identyfikatory zaginionego kota namalowane na tabliczce osiedlowej.

Pies powoli oddala się o kilka centymetrów. Zbliżenie pokazuje łapę psa, która podsuwa mężczyźnie torbę z Doritos. W załączniku znajduje się notatka: „Nie widziałeś NUTHIN”. Po tym, jak logo Doritos pojawia się na ekranie, widzi w swoim domu, wlewając do ust ostatnie okruchy z pustej już torby Doritos. – Kochanie, widziałaś naszego kota? krzyczy kobiecy głos spoza ekranu. Spogląda przez szklane drzwi, gdzie na zewnątrz czeka Dog z kolejną torbą Doritos zaciśniętą w zębach.

Reklama pochodząca z tłumu – zwycięzca tegorocznej nagrody w wysokości miliona dolarów, według wiadomości ABC — została dobrze przyjęta, zdobywając pozytywne recenzje m.in Raport trybuna i w rankingu USA dziś jako jeden z najlepszych wszech czasów w Ad Meter. Jednak wywołało to również kontrowersje. ZA petycja change.org zażądał zakazu reklamy, ponieważ „okrucieństwo wobec kotów nie sprzedaje żetonów!”

Dziecko leci do Doritos

Babcia i dziecko w reklamie Doritos youtube

Wyemitowany podczas Super Bowl 2012 r. ” Chusta Baby ' zaczyna się od zuchwałego chłopca stojącego na dachu dziecięcego domku na podwórku i drażniącego dziecko podskakujące w chuście. – Kto ma Doritos? mówi śpiewnym tonem. 'Chcesz jeden?' – mówi, wyciągając rękę i oferując chip, po czym gwałtownie go wycofuje. 'Przepraszam!'

Obok dziecka siedzi babcia dzieci na zmotoryzowanym wózku inwalidzkim. Wyraźnie nie jest pod wrażeniem wstrętnych wybryków jej wnuka. Ona nadaje dziecku konspiracyjny wygląd i podpiera wózek inwalidzki, trzymając niemowlęce nosidełko przypominające linę do bungee. Kiedy jest na odpowiednią odległość, babcia puszcza dziecko, które leci w powietrzu w zwolnionym tempie. Zanim brat dziecka nawet się zorientuje, niemowlę wyrwało mu torebkę z Doritos i wróciło do babci. Gdy bachor patrzy z opuszczonymi szczękami, zdezorientowany, babcia i dziecko z zadowoleniem cieszą się swoimi skradzionymi Doritos.

Według wiadomości ABC , reklama, która wygrała tegoroczną edycję konkursu Doritos „Crash the Super Bowl” – była również zwycięzcą USA dziś Super Bowl Ad Meter, zdobywając ranking (sporządzony na podstawie głosów widzów) 4,33 na pięć.

Oto dziadek!

Reklama dziadka Doritos youtube

To Reklama Super Bowl 2011 zaczyna się od faceta siedzącego na kanapie i chrupiącego Doritos. „Hej, koleś, nakarm rybę, podlej roślinę, do zobaczenia w czwartek” – mówi mieszkaniec, wychodząc ze swojego kumpla. Kamera następnie przeskakuje na tego samego faceta, który nagle uświadamia sobie, że jest czwartek.

W panice odwraca się do akwarium i najwyraźniej martwego pasażera. Posypuje wodą okruchy Dorito i ryba w magiczny sposób wraca do życia. Ten sam ruch ożywia podobnie martwą roślinę.

ile marynaty na funt kurczaka

Po oczyszczeniu miejsca, cofa się, aby przyjrzeć się swojej pracy i przypadkowo przewraca urnę na kominku, zrzucając popiół na podłogę. Chwilę później wchodzi jego przyjaciel. – Dziadek? – wykrzykuje facet, gdy jego przyjaciel i zmartwychwstały dziadek siedzą na kanapie, dzieląc się doritos. Widzowie uwierzyli, że dzięki mocy Doritos przyjaciel był w stanie pokonać samą śmierć. Przebojem wśród widzów reklama została uznana za jedną z Uniwersytet Łyżka 10 najzabawniejszych reklam Doritos Super Bowl wszechczasów, podczas gdy Czas dał mu ocenę A. Tylko nie próbuj karmić ryb Doritos w prawdziwym życiu.

Doritos prezentuje potężnego mopsa

Atak mopsów reklama Doritos youtube

Doritos wyemitowany ' Atak mopsa ' podczas Super Bowl 2011, gdzie dureń robi złośliwą sztuczkę mopsowi swojej dziewczyny. „Och kochanie, spójrz na to”, mówi, zamykając szklane drzwi i próbując przyciągnąć uwagę psa machając w powietrzu Dorito.

Mops zaczyna biec w zwolnionym tempie w kierunku zamkniętych drzwi. Jego dziewczyna ostrzega: „Kochanie, nie krzywdź mojego psa”, ale nadal szydzi z nadchodzącego psa. Gdy pies się zbliża, wykonuje skok i zamiast uderzać w szybę, puka całe drzwi tuż nad chłopakiem. Widzi się, jak pies chrupie Doritos z torby, podczas gdy facet jest przygnieciony do szyby, obserwując go z bezradnym zdumieniem.

Tak jak CNBC donosił, że „Pug Attack” to zgłoszenie do konkursu marki „Crash the Super Bowl”, zajmując pierwsze miejsce na USA dziś Super Bowl Ad Meter i zarobili twórcy spotu — J.R. Burningham i Tess Ortbals, którzy stworzyli reklamę za jedyne 500 USD — fajny 1 milion dolarów. Zdecydowany hit wśród widzów w 2013 roku Wiadomości CBS uznał reklamę za jedną z 10 najbardziej wirusowych reklam podczas Super Bowl w tamtym czasie, chociaż miłośnik psów może zlekceważyć ją.

Doritos wprowadza strusia w pokoju socjalnym

Struś w reklamie Doritos youtube

Finalistka konkursu Doritos „Crash the Super Bowl” z 2014 roku. Ta stworzona przez konsumentów reklama jest 30-sekundowym kryminałem. „Jestem zdenerwowany, chłopaki”, mówi szef w biurze do dwóch niewidocznych pracowników. „Ktoś jadł wszystko Doritos w pokoju socjalnym, podczas gdy, pamiętajcie, robią niesamowity bałagan. A ja zawęziłem to do was dwóch.

Kamera następnie przesuwa się, by ujawnić, z kim rozmawiał: łysiejący facet w żółtym krawacie, siedzący obok strusia. Następne ujęcie przedstawia retrospekcję mężczyzny siedzącego w pokoju socjalnym, wściekle przeżuwający na niektórych Doritos, gdy okruchy fruwają wszędzie. Właśnie wtedy struś idzie korytarzem obok drzwi pokoju socjalnego. Struś zagląda do środka i widzi, co się dzieje, a potem, z bliska, rzuca mu miażdżące spojrzenie. Kolejny strzał wraca do biura szefa. – Oczywiście to był struś, prawda? oświadcza winowajca, doprowadzając przerażonego strusia do sapania z przerażenia i oburzenia.

Reklama była wielkim hitem na Twitterze. – To nasz ulubiony! zdeklarowany jeden użytkownik Twittera, a drugi tweetował , „Reklama Doritos Strusia wzięła górę. Ciągle się śmieję.'

Odłamek Doritos ze starego bloku

Reklama USG Doritos youtube

Reklama w Doritos Super Bowl z 2016 roku dostarczyła zarówno wesołości, jak i kontrowersji. Reklama w telewizji przedstawia kobietę w ciąży i jej męża w gabinecie lekarskim, gdzie otrzymuje USG. – Oto twoje piękne dziecko – mówi lekarz, wskazując na ekran komputera. Gdy przyszła mama się uśmiecha, spogląda na swojego bezinteresownego męża. 'Naprawdę? Jesz Doritos? pyta z niesmakiem.

Nagle zauważa, że ​​za każdym razem, gdy zbliża Dorito do brzucha żony, płód wyciąga swoją maleńką rączkę. Powtarza eksperyment kilka razy, aż jego zirytowana żona wyrywa mu chip z ręki i rzuca nim przez pokój – powodując, że płód wyskakuje z macicy w pogoni za tym chipem.

Według Niesforny , spot był najczęściej udostępnianą reklamą Super Bowl w tym roku w mediach społecznościowych. Jednak reklama spotkała się również z reakcją NARAL Pro-Choice America, która tweetował : „#NotBuyingIt – ta reklama @Doritos wykorzystująca taktykę #antichoice uczłowieczania płodów i seksistowskie tropy ojców jako nieświadomych, a matek jako spiętych”. Jednak, jak wielu użytkowników Twittera, takich jak ten wskazał, 'um, płody są ludzkie.' Pozwolimy Ci zdecydować sam.

Przesuń w prawo dla Doritos

Reklama randkowa Doritos youtube

Wyemitowany podczas Super Bowl 2016” Przesuń do Doritos zapuścił się w świat aplikacji randkowych. Męski bohater jest widziany w restauracji na randce z kobietą, która mówi milę na minutę. Bierze telefon i przesuwa palcem w lewo w aplikacji, co w magiczny sposób powoduje, że szybko mówiący znika, zastąpiony przez inną kobietę. Kontynuuje przesuwanie kilku kolejnych, zanim zdecyduje się na atrakcyjną kobietę. „Szukam prawdziwego mężczyzny”, mówi mu, wyciągając dziecko spod stołu, „by był ojcem mojego syna!”.

Następnie podciąga starszą kobietę. „Mam młodą 32-latkę” – kłamie. Gdy ma zamiar przejść do następnego potencjalnego meczu, wyciąga torbę Doritos, natychmiast chwytając jego serce. Sięga po Dorito z jej torby i to ona przesuwa palcem w lewo, wysyłając go, aby mogła cieszyć się swoim solo Dorito.

korzyści zdrowotne atramentu kałamarnicy

Chociaż reklama nie zdobyła głównej nagrody w tym roku w konkursie „Crash the Super Bowl”, CNN informuje, że był finalistą, dzięki czemu Tylko Jared opisany jako „zabawny zwrot akcji” Wszyscy kochają Raymond aktorka Doris Roberts.

Pieśń lodu i ognia i Doritos

Peter Dinklage w reklamie Doritos youtube

pod tytulem „Pieśń lodu i ognia” ta reklama Doritos Super Bowl 2018 opierała się na mocy gwiazdy Gra o tron aktor Piotr Dinklage i zdobywca Oscara Morgan Freeman . Reklama zaczyna się od tego, że każdego aktora uczy legendarny raper — Dinklage Busta Rhymesa, Freeman Missy Elliott.

Potem nadszedł czas na pełną bitwę z synchronizacją ust, podczas której Dinklage przechadzał się po eleganckiej rezydencji, otaczając go ogniem, gdy bezbłędnie synchronizował wargi werset Rhymesa z Chrisa Browna. 'Spójrz na mnie teraz' aby promować nową, pikantną odmianę Doritos Blaze. Potem kolej Freemana, synchronizacja ust z Elliottem „Włącz Ur Freak” na rzecz Mountain Dew Ice. Podczas gdy aktorzy rapują, Rhymes i Elliott pojawiają się jako Harry Potter w stylu animowanych portretów wiszących na ścianie.

Biorąc pod uwagę popularność aktorów i wykorzystanie kultowych raperów, spot był wyraźnym hitem. Forbes wymienił reklamę jako najlepszy wybór w najzabawniejszej reklamie Super Bowl 2018 roku.

Jego umierającym życzeniem było Doritos

Reklama trumny Doritos youtube

Jeden ze zwycięzców konkursu „Crash the Super Bowl” 2010, 'Kasetka' przyjął przezabawną przesłankę do skrajności. Akcja reklamy rozgrywa się na pogrzebie, na którym ostatnim życzeniem zmarłego było pochowanie w „dużej trumnie Doritos”. Kamera następnie przecina wnętrze trumny, w której bardzo żywy facet, pokryty Doritos, wgryza się w chip podczas oglądania piłki nożnej w telewizji.

Dwóch jego kumpli jest zamieszanych w oszustwo. „Geniusz”, mówi jeden. „Tak”, odpowiada jego przyjaciel, „uwolnij Doritos, a wyjdzie z pracy na co najmniej tydzień”. Kiedy „zwłoki” zostają podekscytowane przyłożeniem, przewraca trumnę w lawinie Doritos. Złapany na gorącym uczynku, z ustami wypchanymi frytkami, bezradnie wpatruje się w kościół pełen ludzi, dopóki jeden z jego przyjaciół nie próbuje go kryć. Zrywając się na równe nogi, przyjaciel wyrzuca ręce ku niebu i deklaruje: „To cud!”.

Zaledwie trzy lata później Wiadomości CBS ogłosił „Casket” drugą najbardziej popularną reklamą Super Bowl w historii, szczycąc się ponad 50 milionami wyświetleń.

Wehikuł czasu napędzany silnikiem Doritos sieje spustoszenie

Reklama wehikułu czasu Doritos youtube

Według AZCentral Ryan Thomas Anderson odebrał nagrodę miliona dolarów w 2014 roku za swój wpis „Crash the Super Bowl” zatytułowany Wehikuł czasu Doritos. Założenie: facet jedzący Dorito, przechadzający się po podmiejskiej ulicy, napotyka młodego chłopca stojącego obok dużego kartonowego pudła z nabazgranymi słowami „wehikuł czasu”, który informuje go, że wehikuł czasu „działa na Doritos”. '

Koleś wchodzi przez tekturowe drzwi i siada. Wkłada całą torbę Doritos do szczeliny, a dzieciak czeka na zewnątrz pudełka, aby przyjąć żetony. Młodzieniec zaczyna kopać „wehikuł czasu” i hałasować megafonem, aby stworzyć iluzję, że pudełko rzeczywiście coś robi. Nagle z domu wybiega zrzędliwy staruszek, krzycząc: „Wynoś się z mojego podwórka”. Dzieciak podaje mu Doritos i wskakuje, gdy naiwny facet, wierząc, że podróżował w przyszłość, wychodzi z pudełka. – Jimmy? mówi człowiekowi. – Jesteś taki stary.

Tak jak USA dziś doniesiono, że reklama — która kosztowała tylko 300 dolarów — wygrała tegoroczną nagrodę w wysokości miliona dolarów i stała się hitem. Zgodnie z jego stronie internetowej , reklama ma od tego czasu 111 milionów wyświetleń.