Nie zamawiaj „grzybkowego burgera w Shake Shack przed przeczytaniem tego

Fast food to jeden z najłatwiejszych sposobów na natychmiastową satysfakcję, ponieważ zaspokajasz zachcianki pyszną porcją chrupiące frytki i soczysty burger. Niestety, jak wszyscy wiedzą, nie jest to najzdrowszy sposób na zaspokojenie tej tęsknoty. Nie pomaga też to, że niektóre pozycje menu mają o wiele więcej kalorii niż mógłbyś przypuszczać. Jednak prawdą jest, że niektóre fast foody są zdrowsze niż inne i można się nimi cieszyć z umiarem.

Tak, oznacza to, że nie musisz całkowicie rezygnować z fast foodów, to tylko kwestia nauczenia się, które opcje są zdrowsze. Czy wiesz, że niektóre pozycje w menu Shake Shack są dla Ciebie lepsze niż inne? Weźmy na przykład pojedynczego hamburgera. Według waszyngtoński , jest to burger naładowany białkiem, który jest stosunkowo mniej pod względem całkowitej ilości kalorii. Wstrząsnąć Shack przewodnik żywieniowy stwierdza, że ​​ma 400 kalorii, 22 gramy tłuszczu, 25 gramów białka i 24 gramy węglowodanów. Wciąż zawiera 10 gramów tłuszczów nasyconych, ale i tak jest dla ciebie lepsze niż powiedzmy „burger grzybowy”.Może to być ogromną niespodzianką, jeśli jesteś fanem burgera grzybowego. Ale jest kilka powodów, dla których powinieneś pominąć to przy następnym zamówieniu.

Dlaczego powinieneś unikać „Shroom burgera” Shake Shack?

Instagram

Kiedy wchodzisz do sklepu Shake Shack i przeglądasz menu w poszukiwaniu pozornie zdrowej opcji, możesz się zastanawiać, czy unikanie mięsa jest najzdrowszą alternatywą. Właśnie wtedy zauważasz przyjaznego wegetarianom burgera grzybowego i myślisz, że powinieneś go spróbować. Cóż, Shake Shack mówi, że danie jest mieszanką roztopionego sera muenster i sera cheddar, ze smażonymi grzybami portobello, sałatą, pomidorem i sosem Shack. Nadal brzmi niewinnie, prawda? Nie tak szybko.

Niestety, ten burger na bazie grzybów nie jest całkiem zdrową opcją, jeśli zdecydujesz się na wersję Shake Shack. Po pierwsze, jest raczej smażony niż pieczony czy grillowany. To także ma tyle sera — więcej sera niż w zwykłym burgerze, a nawet cheeseburgerze. Według informacji żywieniowych marki, patrzysz na 550 kalorii, 31 gramów tłuszczu i 49 gramów węglowodanów. Pod względem zawartości białka jest tylko marne 18 gramów, co jest prawdziwym rozczarowaniem, biorąc pod uwagę, ile białka zawierają inne opcje. Tak więc w Shake Shack lepiej trzymać się klasycznej opcji, takiej jak hamburger.