Czy Ginger Ale faktycznie pomaga rozstrój żołądka?

Szklanka imbirowego piwa

Wiele osób, gdy choruje, sięga po klasyczne połączenie rosołu, soli i piwa imbirowego. To łatwe, pocieszające i niemal powszechnie rozumiane, aby poczuć się lepiej. Picie piwa imbirowego wydaje się oczywiste, ponieważ udowodniono, że imbir łagodzi nudności (poprzez Linia zdrowia ), a woda sodowa uzupełnia płyny utracone podczas *ahem* zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Ale według dr Giny Sam podczas rozmowy z Marie Claire , piwo imbirowe może w rzeczywistości pogorszyć ból brzucha. Jak twierdzi, problem leży w cukrze lub sztucznych cukrach zawartych w napojach gazowanych, które „karmią złe bakterie w przewodzie pokarmowym, powodując wzdęcia, gazy i niestrawność”. Atlantycki zgadza się, zgłaszając, że imbir może nawet nie pomóc, jeśli masz problem z żołądkiem i jest bardziej korzystny, jeśli twoje nudności są spowodowane ciążą, chorobą lokomocyjną, skutkami znieczulenia lub chemioterapii.Smak domu ma problem z popularną marką napojów gazowanych Canada Dry, wskazując, że imbir nie jest nawet wymieniony w składnikach, chociaż prawdopodobnie możemy założyć, że jest to jeden z „naturalnych smaków”. Najwyraźniej w 2019 r. wniesiono nawet pozew przeciwko firmie macierzystej Keurig Dr. Pepper za fałszywą reklamę, co skłoniło ich do zmiany języka etykiet, twierdząc, że ich piwo imbirowe jest wytwarzane z „prawdziwego imbiru” i oferuje do 40 USD w Stanach Zjednoczonych dla każdego, kto ma dowód zakupu datowany na 2013 rok, zgodnie z Poczta Krajowa .

Alternatywy dla picia piwa imbirowego

świeży imbir

Jako alternatywę dla piwa imbirowego, dr Sam sugeruje dodanie świeżego imbiru do gorącej wody lub herbaty bezkofeinowej, gdy czujesz się źle. PopSugar podobnie poleca herbatę imbirową, stwierdzając, że nawet piwo imbirowe, które jest zrobione ze sfermentowanego imbiru, nadal zawiera cukier i nasycenie dwutlenkiem węgla, które prowadzą do wzdęć i dyskomfortu. Smak domu oferuje alternatywę do żucia imbiru, jeśli nie jesteś zainteresowany robieniem herbaty, twierdząc, że mogą przynieść niemal natychmiastową ulgę. Ponad w Niezbędne zdrowie . dla Cleveland Clinic, akademickiego centrum medycznego non-profit z siedzibą w Ohio, dr Matthew Goldman sugeruje przyjmowanie imbiru w postaci sproszkowanej, a nawet jedzenie niskokalorycznych kawałków imbiru. Kto powiedział, że ciasteczka nie mogą być zdrowe?

A jeśli się zastanawiasz, 7Up nie wykonuje zadania jeśli chodzi o rozstrój żołądka.