Różnica między jęczmieniem perłowym a łuskanym

Drewniana miska gotowanego jęczmienia

Tam jesteś, w sklepie, aby zdobyć to, czego potrzebujesz do swojego przepisu, a na liście jest „jęczmień”. Wydaje się to dość proste, dopóki nie zobaczysz na półce dwóch rodzajów jęczmienia. Łuskany lub perłowy: co te słowa w ogóle oznaczają i czy Twój przepis zostanie zrujnowany, jeśli wybierzesz niewłaściwy jęczmień? Oto, co musisz wiedzieć o tych dwóch odmianach pożywnego jęczmienia i jak możesz je wykorzystać w kuchni.

Jęczmień dostępny jest w wersji łuskanej lub perłowej. Rada Pełnoziarnistych mówi, że jęczmień łuskany to pełnoziarnisty , ponieważ jest minimalnie przetwarzany, aby usunąć powłokę z jądra. Jęczmień perłowy przechodzi dodatkową obróbkę w celu usunięcia otrębów, po czym nie jest już uważany za pełnoziarnisty. Jęczmień można również kupić w innych formach, takich jak mąka, kasza i płatki. Jednak, Kuchnia zauważa, że ​​jęczmień łuskany i perłowy są najbardziej znanymi formami, stosowanymi w przepisach na zupy wołowe i jęczmienne, sałatki na zimno, a nawet można je wykorzystać do tworzenia jęczmienia risotto .jaki naprawdę jest alkohol?

Co to jest jęczmień?

Zielone łodygi trawy jęczmiennej

MasterClass opisuje jęczmień jako trawę zbożową podobną do pszenicy. Ponieważ jęczmień może rosnąć w różnych klimatach, to pradawne ziarno jest uprawiane na całym świecie od tysięcy lat. Według Huffington Post jęczmień zasługuje na miano „superfoods” tak samo, jak bardziej modne zboża, takie jak komosa ryżowa i freekeh. Jest pełen zdrowych składników odżywczych, białka, błonnika, a co najważniejsze, jęczmień jest łatwy do znalezienia w sklepach i jest dość niedrogi. Sam w sobie ma pyszną konsystencję i smak, ale może być również używany jako podstawa przepisów w podobny sposób jak ryż. Jęczmień ma wiele innych zastosowań w gotowaniu, jak dzieli się z MasterClass. Zboże jest używane do wyrobu chleba, gulaszu, jako słodzik i może być słodowane do produkcji piwa i whisky .

Jęczmień sprzedawany w sklepach, według Kuchnia, jest zwykle oznaczany jako łuskany lub perłowy. Kiedy jęczmień jest zbierany, ma niejadalną powłokę zwaną łuską. Jęczmień łuskany oznacza, że ​​ziarno jest przetwarzane na tyle, aby usunąć tę łuskę, a warstwa otrębów pozostaje. Łuskany jęczmień jest bardziej pożywny z tymi otrębami, ale gotowanie trwa dłużej.

Jęczmień perłowy poddawany jest dodatkowej obróbce w celu usunięcia większości lub całości warstwy otrębów. Ziarna jęczmienia perłowego są mniej twarde i gotują się szybciej, ale nie są już pełnymi ziarnami. (jęczmień perłowy i jęczmień perłowy są tym samym; „perłowanie” oznacza polerowanie ziaren w celu usunięcia otrębów.)Jak sprawdzić, czy twój jęczmień jest perłowy czy łuskany?

Jęczmień perłowy i łuskany

W niektórych przypadkach możesz być w stanie stwierdzić, czy jesteś łuskany, czy perłowy, patrząc na jęczmień w paczce. Rada Pełnoziarnistych mówi, że proces perlenia ziaren, w zależności od tego, ile otrębów zostanie usuniętych, może sprawić, że jęczmień będzie wyglądał na prawie biały. Jeśli twój jęczmień wygląda tak, to można bezpiecznie założyć, że jest perłowy. Czasami jednak proces perlenia celowo pozostawia część warstwy otrębów. Czerwony Młyn Boba podziela, że ​​jest to sposób na ziarna aby zachować więcej cennych składników odżywczych. Jęczmień tylko lekko perłowy będzie miał jasnobrązowe ziarna, które niestety nie różnią się rażąco od jęczmienia łuskanego.

Jeśli twoja torba jęczmienia nie określa łuski lub pereł (większość to robi, ale jest kilka marek, takich jak .) Goya to po prostu „jęczmień”), innym sposobem, aby to stwierdzić, jest spojrzenie na czas gotowania podany na opakowaniu. Kuchnia dzieli łuskany jęczmień z nienaruszoną warstwą otrębów, gotowanie trwa dłużej – prawie godzinę. Ziarna jęczmienia perłowego są bardziej miękkie i potrzebują tylko około 25 do 30 minut, aby stały się miękkie.

Jak gotować jęczmień

Sałatka z jęczmienia, pomidorów i ziół

Zanim zaczniesz gotować jęczmień, wiedz, że niektóre źródła takie jak Reader's Digest powiedz, że jęczmień powinien być spłukany pierwszy. Jest to zalecane w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, które mogły zmieszać się z ziarnami. Ponadto w przypadku ugotowanych ziaren i ryżu płukanie może sprawić, że ziarna będą mniej lepkie. Jednak wiele przepisów na jęczmień nie wymaga tego kroku, więc możesz dokonać wyboru, czy najpierw wypłukać jęczmień, czy po prostu zanurkować.Kuchnia mówi, aby połączyć jęczmień – łuskany lub perłowy – z dwukrotnie większą ilością wody na patelni ze szczyptą soli. Doprowadź do wrzenia i obserwuj jęczmień, aby piana wytworzona przez gotowane ziarna nie wydostała się z patelni. Zmniejsz ogień i przykryj patelnię. Gotuj jęczmień do miękkości, co powinno zająć około pół godziny w przypadku jęczmienia perłowego lub od 45 minut do godziny w przypadku jęczmienia łuskanego. Pozostałą wodę można odprowadzić. Jedna filiżanka niegotowanego jęczmienia daje trzy filiżanki gotowanego jęczmienia.

The Kitchn podziela to, że jęczmień można również gotować w płynie z zup lub innych przepisów, a zboża spełnią podwójną rolę: będą pyszne i smaczne. zagęszczający danie dla ciebie. Jeśli używasz gotowanego jęczmienia w zimnym naczyniu, jak u Marthy Stewart Sałatka z Grzybów Jęczmienia , ostudź jęczmień przed dodaniem go do innych składników.

pisklę wypełnia pensję właściciela franczyzy

Czy jęczmień łuskany można zastąpić perłowym? Lub odwrotnie?

Ziarna jęczmienia surowego

Zarówno jęczmień perłowy, jak i łuskany mają orzechowy smak i ciągnącą się konsystencję i oba są pyszne w wielu przepisach. Jęczmień łuskany ma tę zaletę, że jest pełnym ziarnem, ponieważ otręby są nienaruszone i zgodnie z Rada Pełnoziarnista to jęczmień, po który należy sięgnąć, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej wartości odżywczych. Zwracają jednak uwagę, że jęczmień perłowy to nadal bardzo zdrowe ziarno, zwłaszcza w porównaniu z innymi, mocno przetworzonymi zbożami. Część jęczmienia perłowego zachowuje część warstwy otrębów, jedynie lekko perlując ziarna. Rada Whole Grain twierdzi, że nawet mocno perłowy jęczmień nadal ma dużo błonnika.

Jeśli chodzi o gotowanie, można zastąpić jeden rodzaj jęczmienia drugim, o ile dostosujesz czas gotowania. Kuchnia zauważa, że ​​jęczmień łuskany jest twardszy i wymaga dłuższego gotowania; prawie godzinę. Jeśli jesteś zastępowanie łuskany jęczmień na jęczmień perłowy w przepisie (a The Kitchn mówi, że większość przepisów opiera się na użyciu jęczmienia perłowego), zaplanuj dodanie 20 do 25 minut dodatkowego czasu gotowania. Dodaj trochę więcej wody, jeśli robi się mało, zanim ziarna zmiękną.