Dieta, która utrzymywała Clinta Eastwooda w formie podczas jego długiego życia

Clint Eastwood w garniturze Frazer Harrison/Getty Images

Clint Eastwood , jak każdy, komu udaje się pozostać w branży rozrywkowej tak długo, jak mu się to uda, to bardzo wiele rzeczy. Możesz go najlepiej poznać jako wiecznie palącego Człowiek bez imienia z Spaghetti Westernów Sergio Leone'a, Brudnego Harry'ego Callahana .44 uzbrojonego w Magnum, a może jednego z wielu zrzędliwych kolesi z klasy robotniczej ze złotym sercem z jego późniejszej kariery jako cenionego przez krytyków aktora-reżysera. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że Eastwood urodził się w 1930, i nigdy nie wydawało się sprawny jak skrzypce, równie dobrze możesz dodać „absurdalnie zdrowego zjadacza” do tej litanii osiągnięć.

Jakkolwiek może być Macho, Eastwood zawsze był typem faceta z ukrytymi talentami. Oprócz oczywistych wyróżnień jako aktora i reżysera, Legowisko Geek podkreśla, że ​​jest także utalentowanym muzykiem, który wydał swój debiutancki album w 1959 roku i przyczynił się do powstania wielu ścieżek dźwiękowych do swoich filmów. Wiedząc o tym, łatwo uwierzyć, że nawyki żywieniowe mężczyzny są również bardziej złożone, niż można by się spodziewać. W rzeczywistości istnieje spora szansa, że ​​Eastwood może podziękować swojej bardzo szczególnej i rygorystycznej diecie za długie życie. Dowiedzmy się, co mężczyzna jadł przez te wszystkie lata!Clint Eastwood je bardzo, bardzo zdrową żywność

Clint Eastwood podnosi ciężary Archiwa Michaela Ochsa/Getty Images

W artykule z 1991 roku autorstwa Mięśnie i sprawność (przez Studium Kultury Fizycznej ), Eastwood otworzył swój nawyk jedzenia niemal absurdalnie zdrowego jedzenia. Oprócz utrzymywania rygorystycznego harmonogram treningów przez większość swojego życia szczupła supergwiazda je niezwykle dobrze, a jego tkanka tłuszczowa skręca się nisko. „Nigdy nie nosiłem dużo tkanki tłuszczowej, ale zawsze byłem całkiem dobry w kontrolowaniu mojej diety” – zauważył Eastwood. Jego lekarz bardzo się zgodził. 'On nigdy nie je tłuszczu, bierze swój' przeciwutleniacze wiernie pracuje jak demon i ma dużo snu, co jest obszarem, który jest często pomijany w programie fitness” – powiedział dr Harry Demopoulos.

Dieta Eastwooda opiera się zwykle na rybach, owocach i warzywach, makaronach i różnych suplementach. Z drugiej strony unika czerwonego mięsa i nabiału. Utrzymywał to do późnego wieku, a w 2015 roku Rewolucja w fitnessie zdrowotnym przedstawił swoje poglądy na temat diety i kilka prostych rad, którymi musiał się podzielić. 'Trzymać się z dala od węglowodany , zwłaszcza bogate desery” – powiedział Eastwood. „Trzymaj wagę w swojej łazience. Uzyskaj odpowiedni odpoczynek. Staraj się być optymistą. Jedz owoce i surowe warzywa. Weź witaminy. Pomiń napoje z cukrem. Unikaj nadmiaru alkoholu. Wydaje się trudne, ale z drugiej strony nie mogę się spierać z wynikami.

Ojciec Clinta Eastwooda zmarł wcześnie z powodu choroby sercowo-naczyniowej

Clint Eastwood na czerwonym dywanie Matthew Eisman/Getty Images

Więc teraz, kiedy już wiesz w jaki sposób Clint Eastwood je, pozostaje tylko jedno pytanie: Dlaczego ? Co mogło go motywować do prowadzenia tak zdrowego, ale trudnego żywieniowego stylu życia przez całe dziesięciolecia? Za Mięśnie i sprawność (przez Studium Kultury Fizycznej ), Eastwood podobno interesował się sprawnością fizyczną i zdrowiem od dość młodego wieku, więc wiele z tego jest po prostu szczerym zainteresowaniem zdrowym trybem życia z jego strony. Oczywiście należy również zauważyć, że jego ojciec, którego zainteresowanie zdrowym odżywianiem nie było aż tak duże, zmarł stosunkowo wcześnie.Richarda Schickela Clint Eastwood: Biografia zauważa, że ​​podczas gdy dziadek Eastwooda żył długo, jego ojciec miał śmiertelny atak serca w 1970 roku, w wieku 63 lat. Sam Eastwood był już wtedy oczywiście dorosłym mężczyzną i dobrze radził sobie z własnym reżimem fitness. Chociaż zaprzeczył, jakoby przedwczesna śmierć ojca wpłynęła na jego osobiste nawyki związane ze sprawnością fizyczną, zauważył, że to wydarzenie „uderzyło we mnie jak tona cegieł” i że nie lubił sposobu, w jaki Clint senior prowadził niezdrowy tryb życia. Biorąc pod uwagę, że Eastwood był znany z tego, że obserwował poziom swojego cholesterolu, można by wybaczyć myślenie, że był raczej zdeterminowany, aby uniknąć losu ojca – w tym przypadku misja bardzo zakończona.

„Kodeks Eastwooda” obejmuje również jego dzieci

Clint Eastwood i Scott Eastwood Emma Mcintyre/Getty Images

Jeśli uważasz, że styl życia tak intensywny jak Clint Eastwood nie może nie obejmować reszty jego rodziny, miałbyś absolutną rację. W wywiadzie z 2017 r. z Zdrowie mężczyzn , Najmłodszy syn Eastwooda, Scott – i sam aktor – omawiali „Kodeks Eastwooda” dotyczący forsownego i zdrowego życia. „Mój tata nigdy nie dał mi ani centa. Zmusił mnie do pracy na wszystko – ujawnił. „Mój tata jest maszyną o jedzeniu i ćwiczeniach. Pokazał mi, jak się podnosić, kiedy miałam 14 lub 15 lat — wyciskanie na ławce i inne podstawy. Wyjaśnił, że ważniejsze jest prawidłowe wykonanie ruchów niż zakładanie większej liczby talerzy.

Być może w wyniku lekcji ojca sam Scott Eastwood rozwinął upodobanie do treningu i jogi – i w innym Zdrowie mężczyzn Historia, stało się jasne, że jabłko nie spada daleko od drzewa, jeśli chodzi o preferencje żywieniowe, ponieważ, jak powiedział, ćwiczenie stanowi tylko 10 procent zdrowego stylu życia. Wygląda na to, że reszta odżywia się dobrze. – Dziewięćdziesiąt procent dobra, dziesięć procent oszustwa – powiedział. „Zdrowe, dobre białka jak” łosoś , kurczak, potem dużo warzyw, brokuły, szparagi, dużo zieleniny”. Trudno sobie wyobrazić Clinta Eastwooda nie słysząc takie słowa, kiwa głową z aprobatą.