Deser Ina Garten mówi „sprawia, że ​​dorośli płaczą”

Ina strzał w głowę w ogrodzie Taylor Hill/Getty Images

Jeśli jest coś, co Ina Garten wie, jak zrobić, to zamienić proste składniki w pyszne danie o złożoności i smakach, które śpiewają. I dokładnie to zrobiła z podstawowym przepisem na ciasto lodowe, aby „dorośli mężczyźni zapłakali”, jak powiedziała Epickie . Chociaż ciasta lodowe pochodzą z lat 20. XX wieku, kiedy po raz pierwszy zaczęto składać i schładzać w lodówce warstwowe desery, Garten's tchnął nowe życie w klasyczną koncepcję (poprzez Pieczenie Bites ).

Zapytany o jej przepisy, Garten powiedział Epicurious: „Kolejną rzeczą, którą zrobiłem dużo, jest czekoladowe ciasto lodowe Mocha. Zapytałem przyjaciela, który jest wspaniałym cateringiem, o najłatwiejszy przepis, a on powiedział: „Moi klienci oszaleją, jeśli zrobię im te czekoladowe wafle Nabisco i bitą śmietanę, które są ułożone razem”. Zarejestruj się!Garten dodał, że słodki poczęstunek zapowiada kolejną dekadę. „Myślę, że to klasyczny deser z lat 50., a wszystko, co robisz, to przekładasz je warstwami, a następnie wkładasz do lodówki i zostawiasz na noc” – kontynuowała. „Zrobiłem go i nie byłem do końca pewien, co jest w nim naprawdę wyjątkowego, ale pomyślałem, że to tak dobry pomysł, że zamierzam to zrobić z czymś ciekawszym”. Aby to osiągnąć, po prostu poprawiła składniki, aby uzyskać więcej smaku.

Tak to ubrał Garten

Warstwowe przyprawione ciasto lodowe

Zamiast używać zwykłych, starych wafli czekoladowych i bitej śmietany, Garten oczywiście ubrała przepis według własnego pomysłu na składniki. Zamiast tego wybrała smaki, które bardziej złożoność deseru. „Więc wzięłam Tate's Chocolate Chip Cookies – naprawdę dobre, chrupiące ciasteczka z kawałkami czekolady – i dodałam Kahlúa i proszek kakaowy” – powiedziała. Epickie . „Zrobiłem z tego bitą śmietanę mokki, a następnie ułożyłem je w warstwy i włożyłem do lodówki i, o mój Boże, dorośli ludzie płaczą”. Dodała, że ​​przygotowanie zajęło tutaj zaledwie pięć minut. Jak lubi mawiać Garten, czy to proste?

Niezależnie od tego, czy masz mało czasu, czy składników w spiżarni, ten szokująco łatwy deser jest błyskawiczny do złożenia. Ponadto im dłużej siedzi, tym lepiej. Oznacza to, że możesz zrobić to nawet z jednodniowym wyprzedzeniem, dzięki czemu nie będziesz się stresować, gdy przyjdą Twoi goście. To naprawdę idealne rozwiązanie na napięty harmonogram, gdy organizujesz przyjęcie lub po prostu potrzebujesz czegoś szybkiego, ale imponującego. Zdobądź więc przepis z książki kucharskiej Gartena „Barefoot Contessa: How Easy is That?” Wspaniałe przepisy i proste porady” i spróbuj.