Kremowy przepis Viennetta, którego będziesz pragnął dziś wieczorem na deser

plastry waniliowo-czekoladowego ciasta viennetta na białym talerzu Jennine Bryant / Mashed

Lody miłośnicy, którzy chcą podnieść stawkę z jedzenia z kartonu łyżką, powinni podać ten pyszny przepis na ciasto Viennetta od dewelopera Jennine Bryant próba. Nie tylko ma elegancję i fantazyjny wygląd, ale także smakuje absolutnie przepysznie! Wszyscy goście, którym to podasz, nie uwierzą, że to zrobiłeś, a jeśli to zrobią, pomyślą, że spędziłeś godziny harując w kuchni przygotowując ten dziwaczny deser.

z których zrobione są gumowate misie

Na szczęście naprawa zajmuje tylko 10 minut! Pamiętaj, że ciasto Viennetta musi twardnieć w zamrażarce przez 24 godziny, więc jeśli przygotowujesz to dla gości, a nie tylko pobłażliwy przysmak dla rodziny, musisz zaplanować z wyprzedzeniem, aby zrobić ten wyrafinowany deser.Bryant powiedział, że kiedyś był uważany za deser „na specjalną okazję”, który błyszczał w świetle reflektorów. Jednak dzięki wzrostowi popularności „domowe wypieki retro” są najnowszym trendem. Spodziewa się, że więcej tego typu deserów stanie się centralnym elementem nieformalnych kolacji w gronie przyjaciół i rodziny.

„Domowa Viennetta to trochę pracy z miłości” – mówi. „Kremowe lody waniliowe z trzeszczącą warstwą czekolady są pyszne i są takie dekadenckie i wspaniałe. Całkowicie można też zrobić z różnymi smakami lodów lub różnymi rodzajami czekolady, więc jest to zabawny deser do eksperymentowania w zależności od ulubionych smaków lodów”.

Zbierz składniki

składniki ciasta vienetta Jennine Bryant / Mashed

Pomimo swojej czystej elegancji i pięknego marmurkowego wyglądu, ciasto Viennetta nie jest trudne do wykonania, ani nie wymaga długiej listy trudnych do znalezienia składników. To naprawdę bardzo proste w montażu. Musisz mieć 14-uncjową puszkę skondensowanego mleka, dwie i pół szklanki śmietany do ubijania, jedną łyżeczkę ekstraktu waniliowego, dwie filiżanki gorzkiej czekolady i dwie łyżki stołowe olej kokosowy . (Bryant preferuje 70 procent ciemnej czekolady w tym przepisie.)„Mroczne i bogate, ale wciąż słodkie” – mówi.

Rodzaj użytego oleju kokosowego nie ma większego znaczenia dla tego przepisu, ponieważ jego rolą jest wspomaganie procesu topienia czekolady.

Spraw, aby ciasto Viennetta było bardziej kremowe

bita śmietana wsypana do miksera stojącego Jennine Bryant / Mashed

Podczas gdy tradycyjne lody są niesamowite prosto z kartonu i wrzucone do miski z bitą śmietaną i wisienką na wierzchu, ten przepis wymaga przygotowania podobnego mrożonego deseru, który byłby jeszcze smaczniejszy. Zeskrob śmietanę do miski i za pomocą miksera stojącego lub ręcznego ubij ją, aż stanie się sztywna. Dodaj jedną łyżeczkę ekstrakt waniliowy i 14-uncjowa puszka mleka skondensowanego. Wymieszaj nowe składniki z bitą śmietaną, aż stanie się gęsta i zachowa swój kształt. Odłóż na bok i weź czekoladę.Piękny efekt czekoladowych zawijasów

rozpuszczona czekolada skropiona nadzieniem z ubitej śmietany w czerwonej silikonowej patelni Jennine Bryant / Mashed

Rozbij dwie filiżanki tabliczki gorzkiej czekolady i umieść ją w misce nadającej się do kuchenki mikrofalowej. Dodaj dwie łyżki oleju kokosowego i podgrzewaj w mikrofalówce, zatrzymując mikrofale co 15-20 sekund, aby wymieszać czekoladę i upewnić się, że się nie przypali.

„Myślę, że rozpuszczenie czekolady w kuchence mikrofalowej powinno zająć od półtorej do dwóch minut, jeśli kuchenka mikrofalowa jest na wysokim poziomie. Ważne jest, aby sprawdzać i często mieszać, aby czekolada się nie przypaliła” – mówi Bryant.

Gdy czekolada i olej kokosowy dokładnie się rozpuszczą, wymieszaj połączenie. Następnie za pomocą łyżki skrop odrobinę czekolady na środek dna foremki. Włóż to do lodówki na 10 minut, aby stwardniało.

nie jest zdrowy

Złóż ciasto Viennetta

metalowa łyżka skropiona czekoladą na warstwie bitej śmietany w czerwonej silikonowej foremce bochenek Jennine Bryant / Mashed

Użyj łopatki lub łyżki i dodaj trochę śmietany do formy do chleba i wygładzaj wierzch, a następnie zamrażaj przez godzinę. W tym czasie trzymaj śmietankę w lodówce, aby była „chłodna i świeża”.

Po upływie godziny umieść miskę z ciemną czekoladą z powrotem w kuchence mikrofalowej, aby ponownie się rozpuściła.

„Przy ponownym topieniu czekolady nie powinno to trwać zbyt długo, od półtorej minuty, regularnie przerywając, aby ponownie zamieszać czekoladę. To zależy trochę od kuchenki mikrofalowej. Jeśli jest trochę za ciepło, po prostu odstawiam go na kilka minut i ochładzam. Na szczęście, gdy czekolada wchodzi w kontakt z mrożonymi lodami, ma tendencję do bardzo szybkiego krzepnięcia” – mówi Bryant.

Gdy czekolada będzie gotowa, rozprowadź warstwę roztopionej czekolady na wierzchu lodów w formie bochenka, unikając krawędzi.

najlepsza rzecz w pisklęciu fil a?

Kontynuuj pracę z warstwami

bita śmietana w metalowej misce Jennine Bryant / Mashed

Ponieważ roztopiona czekolada szybko stwardnieje, wyjmij kremową mieszankę z lodówki i rozłóż kolejną warstwę na wierzchu czekolady. Wsuń formę bochenka do zamrażarki na godzinę, aby dalej stwardniała.

Kontynuuj naprzemienne nakładanie mieszanki czekolady i śmietany, aż forma będzie pełna, a składniki się zużyją. Włóż do zamrażarki do schłodzenia, aż będzie gotowe do spożycia.

„Nie nakładam czekolady do samego brzegu. Podczas nakładania warstw czekoladowych zostawiam brzeg lodów o grubości około cala, aż do ostatniej warstwy, którą całkowicie pokrywam czekoladą” – mówi Bryant.

Czas podać ten przepyszny deser

tort viennetta na srebrnym talerzu z łopatką do serwowania i talerzami na białym blacie Jennine Bryant / Mashed

Kiedy nadejdzie czas, aby nabrać łyżkę tego niesamowitego deseru, wyjmij ciasto Viennetta z zamrażarki. Umieść kwadrat pergaminu na dnie półmiska. Delikatnie zdejmij bochenek z ciasta Viennetta, połóż na półmisku i pokrój ciepłym nożem.

„Zdecydowanie łatwiej jest używać silikonowej patelni, choć prawdopodobnie nie jest to niemożliwe w przypadku metalowej. Silikon oznacza, że ​​możesz go delikatnie ściągnąć bez konieczności podgrzewania boków Viennetty, aby się wysunął. To zdecydowanie dobry sprzęt” – mówi Bryant. – Jedz szybko, zanim się rozpuści!

Kremowy przepis Viennetta, którego będziesz pragnął dziś wieczorem na deser5 z 29 ocen Wypełnij 202 Drukuj Miłośnicy lodów, którzy chcą podnieść stawkę z jedzenia z kartonu łyżką, powinni wypróbować ten pyszny przepis na ciasto Viennetta. Czas przygotowania 10 minut Czas gotowania 24 godziny Porcje 10 porcji Całkowity czas: 24.17 godzin Składniki
 • 2 ½ szklanki (20 uncji) śmietany do ubijania
 • 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
 • 1 puszka mleka skondensowanego (około 1 ¼ szklanki lub 14 uncji)
 • 2 szklanki gorzkiej czekolady
 • 2 łyżki oleju kokosowego
Wskazówki
 1. Śmietanę do ubijania wlać do miski lub na mikserze i ubić na sztywną masę.
 2. Dodaj 1 łyżeczkę ekstraktu waniliowego i puszkę mleka skondensowanego. Wymieszaj to razem, aż stanie się gęsty i zachowa swój kształt. Odłóż na bok.
 3. Pokrusz czekoladę i włóż do miski przeznaczonej do kuchenki mikrofalowej. Dodaj 2 łyżki oleju kokosowego, a następnie delikatnie mikrofaluj, zatrzymując się co 15-20 sekund, aby zamieszać czekoladę, aby się nie przypaliła.
 4. Gdy czekolada i olej kokosowy połączą się, wymieszaj. Następnie za pomocą łyżki wlej trochę czekolady na środek foremki. Włóż to do lodówki na 10 minut, aby stwardniało.
 5. Za pomocą szpatułki lub łyżki dodaj trochę kremowej masy do foremki, wygładzając wierzch, a następnie włóż na godzinę do zamrażarki. W międzyczasie włóż kremówkę do lodówki, aby była chłodna i świeża.
 6. Gdy minie godzina, włóż na chwilę czekoladę do kuchenki mikrofalowej, aby ponownie się roztopiła (choć upewnij się, że nie jest zbyt gorąca — nie chcesz, aby rozpuściła lody!), a następnie rozprowadź warstwę na wierzchu lody w formie do bochenków, upewniając się, że nie dochodzą do krawędzi.
 7. Czekolada szybko stwardnieje, więc zaraz potem wyjmij kremową mieszankę z lodówki i nałóż kolejną warstwę na czekoladę. Następnie ponownie włóż to do zamrażarki na godzinę, aby stwardniało.
 8. Kontynuuj naprzemienne nakładanie mieszanki czekolady i śmietany, aż puszka będzie pełna, a składniki się zużyją. Dolna warstwa powinna być pełna czekolady. Włóż do zamrażarki do schłodzenia, aż będzie gotowe do spożycia.
 9. Gdy jest gotowa do podania, wyjmij Vienetta z zamrażarki i umieść kwadrat papieru do pieczenia na dnie między Vienetta a naczyniem do serwowania. Delikatnie wyjmij formę bochenka — powinno to być dość łatwe z silikonową puszką, ponieważ możesz ją obrać.
 10. Pokrój Vienetta rozgrzanym nożem i zjedz szybko, zanim się rozpuści!
Odżywianie
Kalorie na porcję 592
Całkowita zawartość tłuszczu 40,7 g
Tłuszcz nasycony 25,4 g
Tłuszcze trans 0,0 g
Cholesterol 83,5 mg
Węglowodany ogółem 49,6 g
Błonnik pokarmowy 4,0 g
Cukry ogółem 41,6 g
Sód 99,4 mg
Białko 8,6 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis