Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze Przepis

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze Angela Latimer/Mashed

Kiedy myślisz o Taco Bell , twój umysł może automatycznie wędrować do burrito z czarnej fasoli. Nie możesz się pomylić z ich tacos z pico de gallo lub ich posiekany kurczak mini quesadilla może być bardziej do gustu. Jednak nie tylko jedzenie jest tak dobre, jak Taco Bell. Tutaj jest przepis na naśladowcę dla Taco Bell Baja Blast Freeze, który ochłodzi Cię w gorące letnie miesiące.

Przez lata Taco Bell miał wiele różnych Freeze'ów, ich wersji slushies. Różne smaki pojawiały się i znikały, ale Taco Bell Baja Blast Freeze przetrwała próbę czasu. Według Ceny menu fast food , napój na bazie Mountain Dew został po raz pierwszy wydany w 2004 roku i stał się stałym elementem menu w 2013 roku. Obecnie osiągnął status legendy i może być po prostu jedną z najbardziej lubianych pozycji w menu tej sieci.Jeśli chcesz spróbować zrobić Baja Blast Freeze w domu, Angela Latimer z Upiecz to z miłością opracował przepis, który pokochasz.

jif vs Piotruś Pan

Odmierz napoje i wlej do tacek na kostki lodu

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze kostki lodu Angela Latimer/Mashed

Jedną z najlepszych rzeczy w Baja Blast Freeze jest to, że jest całkowicie pyszna, ale nie jest skomplikowana w przygotowaniu. Aby przygotować jeden napój, musisz odmierzyć pół szklanki Powerade Berry Blast i jedną szklankę Mountain Dew. Jeśli chcesz zrobić większe ilości tego Taco Bell Baja Blast Freeze, po prostu upewnij się, że masz miejsce w zamrażarce i pomnóż przepis przez liczbę napojów, które chcesz.

Po odmierzeniu składników należy je wsypać do tacek na kostki lodu. Powerade powinna wytworzyć od czterech do pięciu kostek lodu, a Mountain Dew od ośmiu do dziesięciu.Włóż kostki do zamrażarki

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze kostki lodu Angela Latimer/Mashed

Gdy składniki znajdą się w tackach na kostki lodu, musisz je zamrozić. Bardzo ostrożnie wsuń tacki na kostki lodu do zamrażarki. Jeśli to możliwe, upewnij się, że są na tej samej półce i że zamrażarka jest zimna. Musisz je zamrozić, aż będą w pełni ustawione. Najlepiej nie otwierać zamrażarki w tym okresie — to pozwoli na wypuszczenie zimnego powietrza i wydłuży czas zamrażania.

Czas, jaki zajmie ten proces, zależy od rodzaju zamrażarki, jej temperatury i rozmiaru tacek na kostki lodu. Według Hacki dotyczące jedzenia , aby upewnić się, że Twoje napoje są całkowicie zamrożone, może to zająć od dwóch do czterech godzin.

jak odgrzać burrito

Nie musisz używać tacek na kostki lodu

Copycat Taco Bell Baja Blast Zamrażaj kostki lodu w blenderze Angela Latimer/Mashed

Jeśli nie masz tacek na kostki lodu lub foremek, możesz również użyć torebek do zamrażania. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, wystarczy wlać płyn do torebek do zamrażarki i położyć torebki na blasze do pieczenia. Nadal idealnie byłoby podzielić miksturę, aby przyspieszyć czas zamrażania. Zanim włożysz je do zamrażarki, upewnij się, że torebki są szczelnie zamknięte i rozłożyłeś płyn w miarę równomiernie, aby zamarzały w tym samym tempie.Schłodź kubek lub szklankę

Kubki Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze chłodzące Angela Latimer/Mashed

Znasz swoją zamrażarkę najlepiej, a jeśli kiedykolwiek wcześniej zamroziłeś swój własny lód, będziesz miał ogólne pojęcie o tym, jak długo to potrwa. Mniej więcej w połowie tego czasu możesz włożyć szklanki lub kubek do lodówki lub zamrażarki. Oznacza to, że kiedy pójdziesz wypić Freeze, stopienie potrwa dłużej. W ten sposób możesz dłużej cieszyć się zimnym, orzeźwiającym napojem.

Wybierając kubek lub szklankę, z której wypijesz Freeze, upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby pomieścić jedną porcję napoju i że będziesz w stanie trzymać go, gdy będzie bardzo zimno.

Wlej kostki lodu do blendera

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze Angela Latimer/Mashed

Gdy będziesz mieć absolutną pewność, że oba napoje są całkowicie zamrożone w pyszne kostki lodu, wlej je do blendera . Angela Latimer wyjaśnia, że ​​używa do tego swojego NutriBullet. Jeśli jednak go nie masz, możesz spróbować użyć robota kuchennego.

Gdy kostki lodu są już w środku, możesz dodać jedną czwartą szklanki wody. Pomaga to związać miksturę ze sobą i sprawia, że ​​ma bardziej gęstą konsystencję. Jeśli wolisz dodać więcej smaku, możesz wymienić wodę na dodatkową Powerade lub Mountain Dew. Gdy masz już wszystkie składniki w blenderze, upewnij się, że zabezpieczyłeś pokrywkę.

najgorsze marki hot dogów

Miksuj, aż uzyska gładką konsystencję

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze Angela Latimer/Mashed

Włącz blender na średnią prędkość i miksuj miksturę, aż uzyska gęstą konsystencję. Nie chcesz, aby Twój napój zawierał duże kawałki lodu i chcesz, aby oba smaki były całkowicie połączone. Jeśli zauważysz, że po minucie lub dwóch nie łączy się w całość, zwiększ prędkość. Jeśli mieszanina nadal wygląda trochę solidnie, możesz dodać trochę więcej wody, Mountain Dew lub Powerade.

Bądź jednak ostrożny. Na tym etapie nie chcesz dodawać zbyt dużej ilości płynu, ponieważ napój straci swoją mrożoną konsystencję i stanie się po prostu zimnym napojem mieszanym.

Pij od razu

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze gotowy do picia Angela Latimer/Mashed

Taco Bell Baja Blast Freeze smakuje najlepiej, gdy jest całkowicie świeża. Wyjmij szklankę lub kubek z lodówki lub zamrażarki. Wlej napój do szklanki, zapewniając sobie obfitą porcję. Na wierzchu słomką. Ze względu na to, że jest to mrożony smakołyk, Baja Blast Freeze najlepiej podawać od razu. Angela Latimer pisze, że dopóki podążasz za procesem, możesz dostosować przepis do swojego gustu.

„Osobiście lubię nieco bardziej smak Berry Blast, więc używam nadmiaru Powerade do robienia szlamu” – mówi.

Copycat Taco Bell Baja Blast Freeze Przepis5 z 21 ocen Wypełnij 202 Drukuj To nie tylko jedzenie, które Taco Bell ma tak dobrze. Oto przepis na naśladownictwo Baja Blast Freeze firmy Taco Bell, który ochłodzi Cię w gorące letnie miesiące. Czas przygotowania 2 minuty Czas gotowania 0 minut Porcje 1 szklanka Całkowity czas: 2 minuty Składniki
  • ½ szklanki jagody Powerade (około 4 do 5 kostek lodu)
  • 1 szklanka Mountain Dew (około 8 do 10 kostek lodu)
  • ¼ szklanki wody
Wskazówki
  1. Wlej Powerade i Mountain Dew do tac na kostki lodu i zamroź do całkowitego związania. Możesz również umieścić płyn w torebkach do zamrażania i na blasze do pieczenia w cienkich ilościach, aby przyspieszyć zamrażanie.
  2. Mniej więcej w połowie czasu zamrażania schłodzić szklanki lub kubki w lodówce lub zamrażarce.
  3. Połącz w blenderze mrożone kostki napoju z odrobiną wody (lub dodatkową mocą Powerade lub Mountain Dew).
  4. Miksuj, aż lód osiągnie gęstą konsystencję. W razie potrzeby dodaj więcej płynu, aby umożliwić blenderowi rozbicie kostek lodu.
  5. Przełóż do schłodzonych szklanek lub kubków i natychmiast podawaj.
Oceń ten przepis