Copycat Chick-Fil-Przepis na mrożoną kawę

Naśladowca Laska Fil Mrożona kawa Susan Olayinka / Mashed

Jedna z najlepszych rzeczy na Menu Chick-fil-A jest Mrożona Kawa . Ale co mamy zrobić, gdy jest północ, a Chick-fil-A jest zamknięte i rozpaczliwie potrzebujemy naprawy zamrożonej kawy? Na szczęście ten pysznie zimny napój jest niezwykle prosty do przygotowania w domu.

Chociaż możesz nie mieć charakterystycznego deseru Icedream Chick-fil-A do wykorzystania w przepisie, staromodne dobre lody działają równie dobrze. Twórca przepisów Susan Olayinka znalazł idealną równowagę składników, aby stworzyć tę naśladowcę Chick-fil-A Frosted Coffee. Wszystko składa się w mgnieniu oka, a kiedy już zrobisz jeden z nich, przestaniesz je kupować od Chick-fil-A! Tak łatwo je zrobić. (Dobra, prawdopodobnie będziesz nadal iść na kurczaka? , co ma sens.)Z wyprzedzeniem przedstawimy instrukcje krok po kroku dotyczące przygotowania własnej Mrożonej Kawy w domu, wraz z kilkoma zamiennikami kawy, jeśli chcesz. Dodatkowo wymyśliliśmy nawet kilka nowych zwrotów w tradycyjnym mrożonym napoju, dzięki czemu możesz spróbować czegoś nowego.

Zbierz składniki

Składniki na naśladowcę Pisklę fil A Mrożona kawa Susan Olayinka / Mashed

Nie ma nic prostszego niż ten przepis. Wymaga tylko trzech składników: granulek kawy rozpuszczalnej, gorącej wody i lodów. Jednak w przypadku tego przepisu będziesz chciał zacząć składać go wcześniej, zanim faktycznie będziesz chciał go wypić, ponieważ kawa rozpuszczalna potrzebuje trochę czasu, aby się zebrać. W rzeczywistości zalecamy zaparzenie kawy rozpuszczalnej i pozostawienie jej do ostygnięcia przez co najmniej 40 minut, więc miej to na uwadze, jeśli stosujesz nasz przepis dokładnie na naśladowczą kawę Chick-fil-A Frosted Coffee. W tym przepisie musisz wymieszać granulki kawy rozpuszczalnej z gorącą wodą w szklance lub kubku.

Możesz również użyć alternatywy dla kawy

Kawa rozpuszczalna w miarce Susan Olayinka / Mashed

Podczas gdy nasz przepis wymaga kawy rozpuszczalnej w granulkach, możesz wybrać kilka innych rodzajów kawy. Jedną z dróg jest korzystanie z popularnego naparu cold brew. Możesz użyć swojego ulubionego zimnego naparu w butelce ze sklepu spożywczego lub nawet kupić zimny napar ze swojej ulubionej kawiarni.Możesz również zaparzyć filiżankę kawy w ekspresie do kawy i ostudzić ją przed zrobieniem napoju. Jeśli masz ekspres do kawy, możesz również użyć espresso, ale pamiętaj, że espresso i cold brew są mocniejszymi, bardziej skoncentrowanymi smakami kawy, więc może być konieczne dostosowanie tego, ile z nich użyjesz w końcowej kawie mrożonej.

Połącz to wszystko razem

Lody w blenderze Susan Olayinka / Mashed

Drugim krokiem przepisu jest zebranie wszystkiego razem. (Widzisz, powiedzieliśmy, że to proste!) Włóż lody do blendera ze schłodzoną kawą i miksuj przez 20 sekund lub do całkowitego połączenia i gładkości.

Ten przepis pozwala na zrobienie tylko jednego drinka, ale dość łatwo jest zrobić kilka, podwajając lub potrajając przepis, o ile pozwala na to mikser.Gdy wszystko się połączy, wlej go do szklanki i od razu wypij. Nie zalecamy pozostawiania tego napoju na później po jego przygotowaniu. W końcu to lody!

Możesz także zmienić smaki

Naśladowca Laska fil Mrożona kawa Susan Olayinka / Mashed

Chociaż ten smak kawy i lodów waniliowych jest tradycyjnym aromatem Chick-fil-A, możesz rozgałęzić się i wymyślić własne kombinacje dla nowego napoju. Olayinka uwielbia mrożoną słoną kawę karmelową. Do tego możesz użyć lodów karmelowych i uzupełnić napój karmelową mżawką i płatkami soli.

Bądź kreatywny z lodami, których używasz — możesz spróbować dowolnego smaku, który Twoim zdaniem będzie dobrze komponował się ze smakiem kawy.

Copycat Chick-Fil-Przepis na mrożoną kawę5 z 18 ocen Wypełnij 202 Drukuj Jeśli masz ochotę na Mrożoną Kawę Chick-fil-A, ale nie możesz dostać się na przejazd, nie martw się – mamy dla Ciebie ten pyszny przepis na naśladowcę! Czas przygotowania 3 minuty Czas gotowania 0 minut Porcje 1 napój Całkowity czas: 3 minuty Składniki
  • 2 łyżeczki granulek kawy rozpuszczalnej
  • 1 szklanka gorącej wody
  • 2 szklanki lodów waniliowych
Wskazówki
  1. Wsyp kawę rozpuszczalną do filiżanki, a następnie dodaj gorącą wodę. Dobrze wymieszaj i pozostaw do ostygnięcia na 40 minut.
  2. Włóż lody do blendera, a następnie schłodzoną kawę i miksuj na wysokich obrotach przez 20 sekund.
  3. Podawaj w szklance i natychmiast wypij.
Odżywianie
Kalorie na porcję 553
Całkowita zawartość tłuszczu 29,1 g
Tłuszcz nasycony 17,9 g
Tłuszcze trans 0.0
Cholesterol 116,2 mg
Węglowodany ogółem 63,8 g
Błonnik pokarmowy 1,8g
Cukry ogółem 56,0 g
Sód 221,4 mg
Białko 9,5 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis